Skocz do zawartości
Forum

Długie, nieregularne i bolesne miesiączki a PCOS


Rekomendowane odpowiedzi

Moja historia jest dosc dluga. Otoz zawsze mialam problemy z cyklem. Bywalo ze faktycznie trwał przez pare miesiecy co 28 dnia ale potem przez jakis okres trwal od 20 do 42 dni. Miesiaczki bardzo bolesne, ok 7 dniowe ale bywalo tez ze 1-2 dniowe. Ginekolog mowil ze wszystko okej. W styczniu tego roku mialam 22 dni miesiaczke, zmienilam gin,dostalam skierowanie do szpitala na badania hormonalne. W rozpoznaniu wpisano mi "zespol zaburzen horm.,hirsutyzm,tradzik,nieregularne cykle,otylosc". Badania nic nie wykazaly. Dostalam duphaston. Nie pomogl, miesiączki trwają po 15 dni od tamtej pory,jedynie ostatnia trwała tylko jeden dzień i było to właściwie tylko plamienie, klucie prawego jajnika ale olalam to,skoro okej wszystko. Po miesiącu od szpitala poszlam do innego ginekologa, w sumie tylko na usg piersi (wyciek z lewej,prolaktyna w normie). Przy okazji robil mi usg gin, stwierdzil ze nie jest ok,ze moga byc problemy z czynnoscia jajnikow. Wyslal mnie do prof ktory stwierdzil pcos. Ale niewiem czy w to wierzyc. Wyniki horm.okej,usg szptalne tez (on stwierdzil ze zle zrobili bo bylam w szpitalu podczas owulacji). Wiem ze mam torbiel na jajniku ale musialyby byc mnogie pecherzyki a nic o tym nie mowil.... Fakt, objawy mam pcos typowe ale.... Niewiem czy nie poszedl na latwizne i tak mu wygodnie bylo.... Co prawda lekarz wydawał się w porządku, chciał mnie znowu położyć na oddział,w którym podobno bardziej specjalistyczne badania robią,ale odłożyłam to na za jakiś czas ze względu na ostatni pobyt. Podobno specjalizuje się w PCOS, opinie ma dobre. Ale zastanawia mnie co z pęcherzykami.... Wydaje mi się,że gdyby były to by mi powiedział... A jeśli nie ma,to raczej nie jest PCOS.
Niewiem.... Powiedzcie, co o tym myślieć? Mam dość szlajania się po lekarzach. Im ich więcej tym mniej wiem. Jedni mówią,że okej- dwóch że nie.....

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Jeśli ten prof ma dobre opinie, jest polecany przez innych lekarzy to ja bym się jego trzymała. Nie u każdego dana choroba przebiega w ten sam sposób, może u ciebie nie będzie pęcherzyków. PO za tym moim zdaniem powinnaś się położyć do szpitala tak jak ten prof radził, jesli tam mają bardziej specjalistyczne badania to albo potwierdzą PCOS albo je wykluczą i znajdą inną przycyznę Twoich dolegliwości. Nic nie tracisz a mozesz zyskać

Odnośnik do komentarza

Ja też uważam, że powinnaś trzymać się tego lekarza jeśli jest specjalistą w PCOS. Nie patrz na to czy masz pęcherzyki czy nie. Ja mam PCOS i pęcherzyków nie ma. Za to jest wypadanie włosów, nadwaga, bardzo nieregularne miesiączki i problemy z zajściem w ciąże. Mój ginekolog nie chciał położyć mnie do szpitala na badania ale kazał mi kupić Inofem na uregulowanie hormonów i zmniejszenie niektórych objawów choroby. Powoli zaczynam czuć, że żyję i wierzę, że w końcu uda mi się doprowadzić do normalnego stanu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...