Skocz do zawartości
Forum

Torbiel na jajniku po stosowaniu Narayi


Gość kwiatuszekkropka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Torbielka92

Stwierdzono u mnie torbiel endometrialna - 6cm. Zapieram sie rekami i nogami przed operacja ( pierwszy wolny termin jest we wrzesniu br.) czy do tego czasu warto wyprobowac ZOLADEX? Jakie byly Wasze efekty stosowania tych zastrzykow?

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszekkropka

Naraye stosowalam miesiac, fakt w niepozadanych dzialaniach w ulotce wystapily torbiele jajnika, ale nie sadzilam, ze to spotka akurat mnie. Wczoraj bylam u ginekologa, a tam 6 cm torbiel, ktora trzeba usunac operacyjnie. Jak myslicie - czy jak odstawie wszelkiego rodzaje tabletki anty, ktore co miesiac przez trzy miesiace zmienialam to organizm sie ureguluje i torbiel przynajmniej sie pomniejszy?

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

~Jasmi
nie wiem bo ich nie stosowałam ale przy tak dużej torbieli moim zdaniem powinni Ci przyspieszyć operację bo zastr5zyki chyba nie pomogą tutaj

tzn. ja wlasnie czytalam, ze niektorzy przepisuja zoladex jako alternatywe dla operacji. Czytalam na forum, ze dzieki tym zastrzykom calkowicie znikaly nawet 5-6 cm torbiele endo z tym ze jeden zastrzyk kosztuje 320 zl, ale wole to niz operacje

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszekkropka

~Lebiotka
o torbielach jest wspominane na prawie wszystkich tabletkach wiec to nie musi być od Narayi. Czy byłaś badana przed tym jak zaczęłaś ją brać?

Nie, ale odkad zaczelam je brac zaczely sie ze mna dziac rozne zle rzeczy, bol podbrzusza - jajnikow, bol zoladka itp. A sadzisz, ze jak odstawie tabletki to torbiel przestanie sie powiekszac lub zmaleje? Jest w ogole taka szansa jesli to np. przez nie?

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

szansa jest, bo skoro w sutkach ubocznych jest tak napisane znaczy u jakiegoś % kobiet je zażywające pojawiły się one. Czy ona się zmniejszy jak przestaniesz je brać to nie wiem, bo ogólnie torbiele leczy się tabletkami własnie. A co powiedział Ci lekarz?

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

Lekarz wlasciwie nic nie mowil, bylam w strasznym szoku, a on tylko powiedzial, ze daje mi skierowanie do szpitala. W internecie przeczytalam o ZOLADEXie, ale zastanawia mnie dlaczego zaden lekarz o tym nie wspomina, bo mimo ceny powinni zaproponowac (chyba)? Za miesiac mam przyjsc na kolejne usg i wtedy zobaczymy jak tam moja torbiel. Do tego czasu chce sobie wykupic ziolka, bo tez sa podobno dobre na torbiele i b. pomagaja. Jestem zalamana, poneiwaz wiem, ze nie zdecyduje sie na operacje, za bardzo sie boje. Dokoncze blister tabletek (zostalo chyba z 7) i moze moj organizm sie ustatkuje. Wlasnie dziwi mnie, dlaczego lekarze przepisuja tabletki anty na torbiele, skoro one maja w dzial. niepozadanych wlasnie pojawianie sie torbieli. Jakas hipokryzja, ale slyszalam, ze tak sie wlasnie moze dziac, gdy organizm nie toleruje hormonow i wtedy chce sie bronic, wiec moze je odstawie i cos sie polepszy ;(

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

~Lebiotka
szansa jest, bo skoro w sutkach ubocznych jest tak napisane znaczy u jakiegoś % kobiet je zażywające pojawiły się one. Czy ona się zmniejszy jak przestaniesz je brać to nie wiem, bo ogólnie torbiele leczy się tabletkami własnie. A co powiedział Ci lekarz?

ekarz wlasciwie nic nie mowil, bylam w strasznym szoku, a on tylko powiedzial, ze daje mi skierowanie do szpitala. W internecie przeczytalam o ZOLADEXie, ale zastanawia mnie dlaczego zaden lekarz o tym nie wspomina, bo mimo ceny powinni zaproponowac (chyba)? Za miesiac mam przyjsc na kolejne usg i wtedy zobaczymy jak tam moja torbiel. Do tego czasu chce sobie wykupic ziolka, bo tez sa podobno dobre na torbiele i b. pomagaja. Jestem zalamana, poneiwaz wiem, ze nie zdecyduje sie na operacje, za bardzo sie boje. Dokoncze blister tabletek (zostalo chyba z 7) i moze moj organizm sie ustatkuje. Wlasnie dziwi mnie, dlaczego lekarze przepisuja tabletki anty na torbiele, skoro one maja w dzial. niepozadanych wlasnie pojawianie sie torbieli. Jakas hipokryzja, ale slyszalam, ze tak sie wlasnie moze dziac, gdy organizm nie toleruje hormonow i wtedy chce sie bronic, wiec moze je odstawie i cos sie polepszy ;(

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

A TUTAJ COS CO MNIE ZACIEKAWILO :
(wpis na blogu dziewczyny, ktora chorowala na endometrioze-miala torbiele endometrialne)


"I tu się zastanawiam… Jakim cudem wyszłam na czysto z endo? Przecież miałam ją tak zaawansowaną! Przecież odstawiłam wszystkie leki! Jedynie co lekarz mi wytłumaczył to fakt, iż nie wszytskie dziewczyny tolerują hormony! Czasem lepsza jest naturalna terapia hormonalna mianowicie miesiączka!"

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

Anna12346
zglos sie do szpitala 6cm to duzo torbiel moze peknac tj w m oim porzypadku i moze tez uszkodzic jajnik! ja trfailam do spzitala torbiel miala 4 cm ale po antybiotyku zaczela sie zmnieszjac.. co ceikawe pozniej profilaktycznie mialam zazywac tabletki anty... a skutkiem ich ubocznym w ulutce pisalo ze sa torbiele

A moge wiedziec po jakim antybiotyku i do ilu cm sie zmniejszyla?

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

Anna12346
po antybiotyku calkiem sie wchlonela

tzn. po wizycie bylam w szpitalu i tam wlasnie pani doktor kazala mi przyjsc za miesiac na usg zeby zobaczyc co i jak. Bardzo chcialabym ten antybiotyk co Ty dostalas ;(

Odnośnik do komentarza

wiesz co skoro tak Ci powiedziala to jest szansa ze torbiel sie sama wchlonie bo tabletki anty sa tez zazywane profilaktycznie tak jak w moim przypadku zeby zmniejszyc torbiel wiec skoro kazala Ci przyjsc za miesiac to pewnie liczy ze po nastepnym opakowaniu tabletek torbiel sie wchlonie ale jednak gdy by bardzo pobolewalo Cie podbrzusze to nie zwlekaj i udaj sie wczesniej do lekarza

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

Anna12346
wiesz co skoro tak Ci powiedziala to jest szansa ze torbiel sie sama wchlonie bo tabletki anty sa tez zazywane profilaktycznie tak jak w moim przypadku zeby zmniejszyc torbiel wiec skoro kazala Ci przyjsc za miesiac to pewnie liczy ze po nastepnym opakowaniu tabletek torbiel sie wchlonie ale jednak gdy by bardzo pobolewalo Cie podbrzusze to nie zwlekaj i udaj sie wczesniej do lekarza

Tzn. wlasnie wiesz co, w ogole nie pytala czy przyjmuje tabletki anty. A ja od trzech miesiecy zdazylam przyjac najpierw escapelle, potem evre, potem naraye, a teraz midiane. Nie wspomnialam o tym, a moze to ma jakis zwiazek?

Odnośnik do komentarza

moze miec kazda tabletka ma inny sklad hormonow a torbiele powstaja wlasnie poprzez zaburzenia hormonalne ja na Twoim miejscu udala bym sie jeszcze do innego ginekologa bo wiesz to jest dosyc duza torbiel a pekniecie jej moze byc niebezpieczne bo powstaje krwotok wewnetrzny i mozesz uszkodzic sobie jajnik a odczuwasz jakies bole brzucha brak apettytu itp

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

Wszystkie moje dolegliwosci zaczely sie wlasnie odkad zaczelam stosowac antykoncepcje. Bol podbrzusza doslownie od czasu do czasu minimalny zaczal sie jakies 6 dni temu, apetytu nie mam odkad zaczelam stosowac midiane, moja mam tez stosuje i tez nie ma apetytu. Takze zadnych teraz wiekszych dolegliwosci nie mam. Dzis zarejestruje sie do innego lekarza i zobaczymy. Miesiaczki mam regularne, zawsze mialam, ale obfite. Odkad mam tabletki anty sa bardzo slabe. Mysle nad tym by dokonczyc ten blister i odtawic te tabletki, zaczac normalnie przyzywczajac organizm do funkcjonowania, zakupie ziolka i zobaczymy :(

Odnośnik do komentarza

moze powinnas sie skonsultowac jeszcze z jakims ginekologiem ? wiadomo nawet laparoskopia moze uszkodzic jajnik nie wspominajac juz o peknieciu torbieli dla mnie tyle miesiecy czekania to jakis kosmos! powiem Ci ze ja mialam torbiel ok 4 cm i trafilam do szpitala i dostawalam antybiotyk przez tydzien nie powiem jaki bo nie pamietam ale torbiel sie wchlonela slyszalam tez ze na torbiele sa przepisywane tabletki anty zawsze to jakas perspektywa skonsultuj sie jeszcze z jakims ginekologiem jesli masz taka mozliwosc i nie rob nic na wlasna reke bo wydasz nie tylko kupe kasy ale mozesz tez sobie zaszkodzic

Odnośnik do komentarza
Gość Torbielka92

Anna12346
mozesz sprobowac zazywac qlaire to sa nowe tabletki ktore zawieraja naturalne hormony wiadomo sa drozsze niz zwykle bo jedno opakowanie kosztuje ok 50 zl ale ja po nich czulam sie ok jedyny minus to bol dosyc duzy podczas okresu

tylko ja wlasnie nie odczuwam jakiegos strasznego bolu, praktycznie zadnego nie odczuwam. od czasu do czasu zaboli mnie przez sekundke jajnik. dlatego nie chce sie pchac od razu pod noz ;(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...