Skocz do zawartości
Forum

Zmiana metody antykoncepcyjnej


Gość RazDwaTrzyCztery

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RazDwaTrzyCztery

Witam. Stosowałam przez miesiąc nuvaring jednak ta metoda nie jest dla mnie najlepsza (skutki uboczne). Chciałabym więc zmienić krążek na tabletki. Jednocześnie chciałabym przesunąć termin okresu. Czy mogę więc przyjąć pierwszą tabletkę z blistra w dniu wyjęcia krążka czy też jest to absolutnie zabronione i niedopuszczalne i muszę przyjąć pierwszą tabletkę w pierwszym dniu okresu, a dopiero po skończeniu całego opakowania zmienić termin przy rozpoczynaniu drugiego? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Gość Yoannael

Witam.
Chcę zmienić antykoncepcję z tabletek na plastry. Problem polega na tym, że zażywam obecnie resztkę tabletek z opakowania, które zostało mi z kiedyś po przesunięciu okresu. Mam w nim tabletek na tydzień. Pytałam lekarza jak to rozegrać. Powiedział, że mogę przestać brać tabletki w dowolnym momencie cyklu i od razu jak zacznie się krwawienie przykleić plaster. Tyle że nie jestem do tego przekonana. Czy nie odpowiedniej jest poczekać na prawdziwą miesiączkę, tj. zrobić miesięczną przerwę w stosowaniu antykoncepcji?

Odnośnik do komentarza
Gość annnka24

Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne naraya. Chcę zmienić metodę antykoncepcji na plastry Evra. Na ulotce pisze, że w momencie przejścia z antykoncepcji hormonalnej na plastry należy pierwszy plaster przykleić w pierwszym dniu krwawienia. Mój lekarz ginekolog powiedział mi natomiast, że mam zrobić normalną 7 dniową przerwe i pierwszy plaster przykleić po zakończonej przerwie, tak jakbym normalnie miała przyjąć tabletkę. Nie wiem, który sposób zastosować aby zachować maksymalną ochronę przed nie chcianą ciążą. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Witam. Od 17.07 mam założony pierścień Nuvaring, ale ponieważ odczuwam dyskomfort podczas i po stosunku poprosiłam ginekologa o zmianę. Przepisał mi tabletki Vibin mini. Nie wiem kiedy powinnam wziąć pierwszą tabletkę. Czy po 28 dniach od założenia pierścienia, czyli 14 sierpnia, czy pierwszego dnia krwawienia po wyjęciu pierścienia (wyjmę go 7 sierpnia, więc krwawienie prawdopodobnie będzie w okolicach 10 sierpnia), czy może w jeszcze inny dzień?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...