Skocz do zawartości
Forum

Vibin mini to minipigułki, czy tabletki jednoskładnikowe?


Gość mala

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biorę, ale dopiero drugi miesiąc. Czuje się po nich dobrze, nie miałam żadnych działań niepożądanych, może dlatego że nie są to moje pierwsze tabletki, Zmieniłam je na Vibin trochę dla oszczędności (kosztują nawet do 20 zł mniej niż moje poprzednie) ale głównie dlatego że działają w systemie 21+7 (placebo) więc biorę tabletki ciągiem, jedno opakowanie po drugim i nie muszę się skupiać na tym kiedy po przerwie rozpocząć nowe opakowanie ;)

Odnośnik do komentarza

Jak na razie nie jest źle, nie przytyłam a nawet mam 1 kg mniej niż miałam więc pewnie zeszło mi trochę wody ;) Chyba nie ma czego się bać bo z tego co czytałam opinie to mało kto przytył podczas brania tych tabletek. No i warto pamiętać o tym ze jakby co to nie tylko winę mają tabletki, najważniejsza jest nasza dieta i ruch.

Odnośnik do komentarza

Hehehe, to fakt, dietę mam raczej dobrą, sporo się też ruszam, więc raczej nie mam się czego obawiać. To jeszcze jedno pytanko, jak z ceną tych tabletek? Nie uśmiecha mi się za bardzo płacić za pigułki prawie 50 zł, jak do tej pory :/

Odnośnik do komentarza
Gość milusia88

Witam!
Po Vibin Mini czułam się całkiem dobrze, ale waga zaczęła rosnąć, apetyt również i ciągłe pragnienie picia. Dostałam skierowanie na test obciążenia glukozą w zerowej i drugiej dobie. Nie do końca jest dla mnie jasne jaki ma to ze sobą związek. Dodam, że przyjmowałam przez 2 miesiące tabletki glukophage, które przepisał ginekolog.

Odnośnik do komentarza
Gość liki1234

Biorę dopiero pierwszy tydzień (dzisiaj wezmę 8 tabletkę.)
Czuję się całkiem dobrze tylko występują lekkie wahania nastroju. A jak jest z ich skutecznością czy działają już w 100% od pierwszej tabletki?? I co z alkoholem, czy spożywanie go bezpośrednio po wzięciu tabletki może być niebezpieczne ???

Odnośnik do komentarza

Biorę Vibin mini od 6msc tylko raz na samym początku wkradło mi się nieoczekiwane plamienie. Ale to jak najbardziej możliwy objaw. A no i biust stal się bardziej jędrny:) A tak poza tym bomba. Możliwość brania tabletek opakowanie po opakowaniu, jest dla mnie rewelacyjnym rozwiązaniem. Dzięki temu nie zapominam o kolejnych tabletkach, co zdarzało się zwłaszcza o 7 dniowej przerwie.
milusia88
Test obciążenia wykonuje sie w celu zdiagnozowania cukrzycy. A skierowanie dostałaś pewnie dla tego, ze objawy które podałaś, bardzo do niej pasują. Twój lekarz bardzo mądrze chce sprawdzić czy to nie jest po prostu zbieg okoliczności i nie zgania wszystkich podejrzanych objawow na tabletki.
~liki1234
Tak jesteś chroniona od pierwsze tabletki. Jeżeli picie alkoholu nie spowoduje u Ciebie wymiotów, tonie wypłynie on na ich skuteczność. Zawsze możesz zmienić godzinę o której przyjmujesz tabletki, na taka kiedy sam ale szanse ze będziesz pila.
teref
ceny bywają bardzo zróżnicowane. Ale ta niej więcej 20-35 zl. Pewnie to zależy jak dane tabletki są popularne w danej aptece. Wiadomo im więcej zamawia ty hurtownia daje większy rabat.

Odnośnik do komentarza
Gość myszkaq

co zrobic jesli przyjełam tabletke o 21,a o 22 wymiotowalam(sytuacja z wczoraj)-na ulotce napisane jestzeby przyjac tabletke z rezerwowego bistra a ja takiego nie mam.Dodam ze biore tabletke z 3go tygodnia. prosze o szybka odp

Odnośnik do komentarza

W ulotce Vibinu jest napisane, ze masz dwie opcje.
1 Zeby zachować efekt antykoncepcji przyjąć tabletkę z zapasowego opakowania. Jeżeli o Ciebie chodzi to powinnaś wziąć kolejna tabletkę z opakowania i jeżeli Ci się uda kup szybciutko kolejne opakowanie. Będziesz miałam wtedy zapasik. Jak widać może się jeszcze przydać. Jeżeli minęło więcej niż 12 h wyrzuć białe tab. i przejdz od razu do kolejnego opakowania. Krwawienie powinno pojawić się pod koniec 2 blistra.
2 przerwij branie rozówych tabletek. I przejdz do białych. i Zacznij przyjmować nowe opakowanie od ustalonego dnia

Odnośnik do komentarza
Gość zuzannaa1234

jeśli chcę zmienić godzinę zażywania tabletek to czy mam to zrobić dopiero przy następnym blistrze czy mogę od razu np. dziś wzięłam o 20 a juto wezmę o np. 13 ?? i czy ma to wpływ na skuteczność antykoncepcji, czy skuteczność jest zmniejszona?

Odnośnik do komentarza

Tak na chłopski rozum to chyba nie. Nie dojdzie do spadku stężenia hormonów w organizmie. A zarazem minie więcej niż 12h wiec stężenie nie powinno wzrosnąć, aż tak żeby wystąpiły skutki uboczne.
W ulotce opisane są jako niebezpieczne tylko sytuacje, kiedy się zapomni o tabletce:) Nawet kiedy opóźnienie wydłuży się do ponad 12h zaleca się wzięcie dwóch naraz. Wiec wyższy poziom nie jest zagrażający.
Ale tak czy inaczej najbezpieczniej byłoby gdybyś zmiany zaplanowała na nowe opakowanie Vibinu:) No chyba ze to 4 tydzien. To nie ma najmiejszej rożnicy:P

Odnośnik do komentarza

A może to wina przedłużonej zimy i braku ruchu:P Obrzęki tworzą się gdy w organizmie gromadzi się nadmiar płynu. Spróbuj przez kilka dni diety antyobrzekowej poleż nogami do góry itd. Jeżeli nie minie to znaczy, ze to nie obrzęki, a dodatkowe gabaryty innego typu. Często kobiety zwlają swoje dodatkowe cm na branie tabletek. A Vibin ma w składzie Drospirenonum, a on minimalizuje zatrzymywanie wody.

Odnośnik do komentarza
Gość kasia030384

Nie sądzę, żeby to był brak ruchu codziennie dojeżdżam do pracy i maszeruję i robię na piechotkę 6km oprócz tego hula hop w domu i jeżdżę rowerkiem. Nie zwalam tego na tabletki tylko po prostu tak mi na myśl przyszło bo nigdy tego nie miałam a odkąd biorę pojawiło się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...