Forum Ginekologia

Silny ból brzucha po cesarskim cięciu

~Kinga M.

~Kinga M.

Może tutaj znajdę odpowiedź i pomoc.Mam 25 lat. Zaczęło się od cesarskiego cięcia 2 lata temu. Kilka tygodni po zaczęłam odczuwać okropny ból prawej strony podbrzusza. Nasilało się to przy miesiączce i promieniowało aż pod żebra i plecy. Potworny ból który ograniczał moje ruchy. Do tego ciągle odczuwałam odrętwienie blizny i skóry wokół niej. Żadne tabletki ani czopki na ten ból nie pomagały. Zaczęłam odczuwać guzek w okolicy blizny po cc. Ginekolog wykluczał endometrioze, wysłał do chirurga, może to przepuklina. Ten do ginekologa to na pewno endometrioza, Ginekolog znów odrzucił tę przypadłość i poszłam do gastrologa. Ta znowu do ginekologa. I tak to trwało kilka miesięcy a ból trwał 3 tygodnie w miesiącu. Zmieniłam ginekologa stwierdził endometrioza i trzeba wyciąć. Jednak usg nic nie wykrywało. Po miesiącu miałam operację. Wycięli guzek 3cmx4 cm. Chwilę pocierpiałam ale nagle ból ucichł, trwało to niestety tylko 2 tygodnie, dopóki nie pojawiła się miesiączka. Badanie histopatologiczne odrzuciło endometriozę, był to tłuszczak. Jednak znów mi coś tam rośnie a kolejny lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, bo może pomogą. Jednak nie pomagają bo ciągle boli. Nie mogę kichnąć, śmiać się, ćwiczyć, leżeć na plecach. Blizna swędzi i piecze i ciągle drętwa. A przy miesiączce zwijam się z bólu. Co to może być? Proszę o pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej