Skocz do zawartości
Forum

Guzy w piersiach po ciąży


Gość E_w_a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 30 lat, w 2007 roku urodziłam dziecko. Karmiłam piersią 18 miesięcy. przed ciążą miałam sporych rozmiarów biust, po okresie karmienia zaczął zanikać, teraz prawie go nie ma, jest to co najwyżej rozm. A. w 2010 roku w lewej piersi wykryłam sporego, bolesnego guza. Udałam się do onkologa, biopsja nie wykazała zmian złośliwych jednak lekarz nie był w stanie stwierdzić jakiego rodzaju jest to guz, zalecił obserwację i w razie utrzymywania się guza-jego usunięcie. Po jakimś czasie guz zniknął a w tym roku pojawił się ponownie, oprócz niego guzy w drugiej piersi. Pojawiają się one w połowie cyklu i ustępują wraz z nadejściem miesiączki. Są bardzo bolesne. Nie wiem czy ma to związek ale cały czas wydaje mi się że może mieć to związek z hormonami, jako że również moje libido spadło do zera, nie odczuwam żadnych potrzeb seksualnych. Poza tym nie mogę przybrać na wadze, przy wzroście 176cm moja waga utrzymuje się na poziomie 52kg. Jestem ciągle zmęczona, mam bardzo opuchnięte i podkrążone oczy. Poza tym na szyi utrzymuje mi się niewielki węzeł chłonny, nie jest on duży ale jako że jest z boku bez problemów mogę go zauważyć (jest wielkości ziarna groszku i pojawia się i znika regularnie od 2010 r)Bardzo proszę o sugestię co może mi dolegać i z jakim specjalistą powinnam się skontaktować. Pozdrawiam, Ewa.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy zdecydowanie wskazują na konieczność przeprowadzenia diagnostyki. Powinna Pani wykonać podstawowe badania laboratoryjne (morfologia, CRP, TSH i hormony tarczycy, glikemia, analiza moczu) i USG piersi (badanie najlepiej wykonać w pierwszej połowie cyklu). Być może ponownie będzie wskazana także biopsja piersi. Dodatkowo wskazana jest laboratoryjna diagnostyka hormonalna. W celu uzyskania skierowania na podstawowe badania laboratoryjne proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Skierowanie na badania hormonalne oraz USG piersi otrzyma Pani od specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Czy jest Pani w stanie, na podstawie podanych objawów podać ich możliwe przyczyny? Do lekarza zamierzam udać się w przyszłym tygodniu, ale chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać. Czy jest szansa że przyczyna tych schorzeń jest błaha?
Dziękuję i pozdrawiam, Ewa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...