Skocz do zawartości
Forum

Przedłużenie przerwy pomiędzy blistrami


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. Normalnie zaczynam we wtorek, więc po wzięciu 21 tabletek i siedmiodniowej przerwie tabletki znów zaczynam brać we wtorek, jednak w tym miesiącu coś pokręciłam i wzięłam pierwszą tabletkę po przerwie w środę (1 dzień później niż zwykle) i brałam je przez cały miesiąc aktualnie jestem na końcu blistra i powinnam zrobić teraz przerwę. Czy mogło to zaburzyć cykl? I teraz następną tabletkę (po przerwie) powinnam wziąć w środę czy we wtorek albo wcześniej albo w ogóle nie robić przerwy i zacząć kolejny blister? a może jednak odczekać miesiąc do pojawienia się miesiączki i dopiero wtedy od początku zacząć blister w pierwszy dzień cyklu?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze polecam, by dokładnie poczytała Pani ulotkę dołączoną do preparatu antykoncepcyjnego, który Pani zażywa. Bardzo dokładnie jest tam bowiem opisane jak stosować tabletki hormonalne. W każdym razie odpowiadając na Pani pytania:
- o tyle wpłynęło to na cykl, że mogło dojść do zniesienia skuteczności antykoncepcyjnej - dlatego też w takich przypadkach konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni od zapomnianej tabletki. Jeśli nie zabezpieczała się Pani dodatkowo ryzyko ciąży istnieje.
- kolejną pierwszą tabletkę proszę zażyć w środę po klasycznej 7 dniowej przerwie, nie ma potrzeby przyjmowania 2 blistrów po kolei.
- nie ma potrzeby robienia miesięcznej przerwy w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam pytanie dotyczące przedłużenia przerwy między blistrami tabletek antykoncepcyjnych. Zapomniałam wczesniej kupić zapas i niestety w dniu w którym kończyła się moja 7 dniowa przerwa okazało się że w Aptece w mojej miejscowości ich nie mają i dopiero zostana dla mnie zamówione. W efekcie pierwsza tabletkę z nowego opakowania wziełam dopiero w niedziele a nie w piątek jak powinnam, czyli 2 dni po terminie. Przez pierwsze dwa tygodnie nie współżyłam z chłopakiem dopiero w trzecim tygodniu odbyliśmy stosunek z użyciem prezerwatywy która niestety pękła. Teoretycznie powinny być to dni niepłodne ale nie wiem czy mam zgłosić się do ginekologa po escapelle czy to fałszywy alarm? Z góry dziękuje za poradę.

Odnośnik do komentarza

Witam. Pisze z zapytaniem o przedłużenie 7-mio dniowej przerwy między zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych. Dzisiaj wybrałam się do lekarza i okazało się że jest na urlopie i nie ma innego lekarza ginekologa. Jest piątek wiec żadnego innego nie znajdę w weekend. Tabletki powinnam zacząć brać dzisiaj. Czy mogę zatem w poniedziałek zażyć dopiero tabletke w 10 dniu przerwy? Zażywam tabletki juz 2 lata i pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło dotychczas tabletki brałam regularni. Czekam na szybka odpowiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...