Forum Ginekologia

Oddanie krwi podczas ostatniego dnia okresu

~marsia90

~marsia90

Dostałam okres 3 grudnia , dziś jest 6 i byłam oddać krew, zemdlałam dwa razy, czy będę mieć jakieś skutki ubocznie po tym ? itd. morfologia była w porządku.... a tak na uboczu czy przez oddawanie krwi można potem mieć problemy z zajściem w ciąże ?? ja oddaje krew od 18 roku życia co jakiś czas :) proszę o odpowiedź.

~Mała__MI

~Mała__MI

Po pierwsze zrobiłaś głupotę oddając krew w czasie trwania okresu. Sam okres to dla organizmu osłabienie i dośc spora utrata krwi a ty jeszcze oddajesz krew. Skutki uboczne oprócz możliwej anemii, osłabienia organizmu i za tym idących skutki.
Fajnie że oddaje krew ale może rób to wedle zaleceń lekarzy? Bo tak bezpiecznie sama widzisz dwa razy zemdlałaś, to znak że organizm nie poradził sobie z tak dużą utrata krwi

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Tak naprawdę zdrowe kobiety nie powinny oddawać krwi w czasie miesiączki i przez 3 dni od jej zakończenia ze względu na zwiększone ryzyko anemii i wynikających z niej powikłań.
Oddawanie krwi nie wpływa na problemy z zajściem w ciążę.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 27 lat, Lublin
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij