Skocz do zawartości
Forum

Powtarzająca się grzybica pochwy


emisa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem, który zaczął się już 5 lat temu. Otóż dotyczy on ciągle powracającej grzybicy pochwy. Objawy to świąd i pieczenie oraz upławy. Byłam u czterech różnych ginekologów każdy przepisywał różne preparaty jednak leczenie wystarczało jedynie na miesiąc może dwa i od nowa nawrót. Czym to może być spowodowane? Dodam że cztery lata temu urodziłam dziecko, natomiast rok temu założyłam wkładkę Mirena.

Odnośnik do komentarza

Trudno jest mi powiedzieć cokolwiek nt. wkładek czy mają wpływ czy nie. Co do nawracających grzybic to moim zdaniem opcje są dwie; albo niewłaściwa diagnoza czyli standardowe przepisywanie recept bez właściwych, dokładnych badań, albo po kuracji wyjałowiona flora nie została niczym wzmocniona i namnażały sie patogeny. Stosowałaś kiedys probiotyki ginekologiczne? Powodują przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej pochwy. Ja kiedyś miałam podobnie i dopiero jak zaczęłam stosowac Lactovaginal, skończyły sie nawracające grzybice. Lactovaginal jest o tyle skuteczny, że stosowany dopochwowo działa szybko i od razu w miejscu podania.

Odnośnik do komentarza

Możesz kupić sobie zestaw: płyn, żel i probiotyk Lacibios Femina jako profilaktyka, ale polecam też zrobić posiew i badanie poziomu cukru, hormonów i tarczycę zbadać - na wszelki wypadek. Może coś tam się rozregulowało u Ciebie po porodzie i daje takie objawy? Miałaś kiedykolwiek posiew z pochwy robiony? Taki z określeniem lekowrażliwości?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisany przez Panią problem wymaga:
- wykonania wymazu z pochwy i antymykogramu (ewentualnie antybiogramu),
- przeleczenia partnera,
- wstrzemięźliwości seksualnej do czasu wyleczenia siebie i partnera,
- oznaczenia poziomu glikemii i wykonania podstawowych badań laboratoryjnych.
Gdyby to nie pomogło, być może wskazane będzie usunięcie wkładki Mireny.
W celu przeprowadzenia właściwej diagnostyki i leczenia proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...