Forum Ginekologia

Jak zmienić tabletki antykoncepcyjne?

~as...19

~as...19

Witam.Stosowałam przez około 10 miesięcy lek Kontracept,po którym sporo przytyłam.obecnie chciałabym zmienić tabletki na inne,lecz skonczyłam już ostatnie opakowanie i nie wiem czy mam odstawić Kontracept i poczekac na przepisanie lekarza mi nowych tabletek czy wziąc jeszcze jedno opakowanie i po zakończeniu go dopiero zaczac brac inne.

Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Właściwie obydwa wymienione przez Panią postępowania są prawidłowe. Może Pani zarówno zrobić przerwę i poczekać na przepisanie przez lekarza kolejnych tabletek. Może Pani również przyjąć jeszcze jedno opakowanie Kontraceptu, a po zakończeniu 7 dniowej przerwy, tj. 8 dnia przyjąć pierwszą tabletkę nowego preparatu (o ile będzie to klasyczna tabletka antykoncepcyjna). Druga metoda jest o tyle lepsza, że zapewni Pani ciągłość ochrony antykoncepcyjnej. W przypadku pierwszej metody konieczne byłoby poczekanie na miesiączkę, która ze względu na odstawienie tabletek mogłaby pojawić się z opóźnieniem.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 27 lat, Lublin
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij