Forum Ginekologia

Biała wydzielina z piersi po odstawieniu antykoncepcji

~Arod

~Arod

Od półtora roku brałam tabletki antykoncepcyjne Artizia.W sierpniu je odstawiłam(dodam ze przed zapisaniem tabletek byłam badana tylko ginekologicznie,nie miałam skierowania na zadna krew itp)W sierpniu zaówazyłam ze jak naduszę kilka razy lewą pierś to pojawi sie kropelka białawej wydzieliny(cos w rodzaju siary)W ciązy raczej nie jestem poniewaz mam miesiaczkę i nie mam żadnych objawów.Co to moze być?i czy ta wydzielina moze być spowodowana tabletkami Artizia?Prosze o odpowiedz.

~Mała__MI

~Mała__MI

Możesz mieć zburzenia związane z prolaktyną bo wtedy ma się między innymi mlekotok. Powinnaś się skonsultować ze swoim ginekologiem, bo każdy taki objaw trzeba sprawdzić .

Lek. Dominik Siutka

Lek. Dominik Siutka

Odpowiedź eksperta

Witam,
Powiększenie i wydzielina z piersi są częstym działaniem niepożądanym antykoncepcji tego typu. Ale tak jak napisała Mała_Mi takie objawy mogą też świadczyć o podniesionym poziomie prolaktyny. Jeśli wydzielinie towarzyszą nieregularne miesiączki, ból głowy, zaburzenia widzenia, nadmierne owłosienie polecam udać się do ginekologa.
Pozdrawiam.

85849 lek-dominik-siutka Mężczyzna, 28 lat, Szczecin