Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z bólem menstruacyjnym?


Gość Elffik

Rekomendowane odpowiedzi

hej,
Tak jak pisałam we wcześniejszym wątku, mam strasznie bolesne miesiączki. Koszmarnie, nic mi nie pomaga a od gin usłyszałam po pierwszym dziecku pani minie. Mnie się do dziecka nie spieszy ... ból utrudnia mi życie, nie raz muszę brać urlop na żądanie bo nie jestem w stanie wstać z łózka.Macie jakieś sposoby na poradzenie sobie z bólem menstruacyjnym?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Bolesne miesiączkowanie dotyczy od 3 od 12% kobiet, szczególnie młodych. Przy bólach uniemożliwiających normalne funkcjonowanie konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego oraz USG jamy macicy. Jeśli w badaniach wykluczy się przyczyny chorobowe, stan taki nazywa się pierwotnym bolesnym miesiączkowaniem. W leczeniu stosuje się ibuprofen, naproksen i leki antykoncepcyjne. Niestety u niektórych kobiet dopiero ta ostatnia metoda okazuje się skuteczna.
Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Gość strachsiebać

Lek. Dominik Siutka
Witam,
Bolesne miesiączkowanie dotyczy od 3 od 12% kobiet, szczególnie młodych. Przy bólach uniemożliwiających normalne funkcjonowanie konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego oraz USG jamy macicy. Jeśli w badaniach wykluczy się przyczyny chorobowe, stan taki nazywa się pierwotnym bolesnym miesiączkowaniem. W leczeniu stosuje się ibuprofen, naproksen i leki antykoncepcyjne. Niestety u niektórych kobiet dopiero ta ostatnia metoda okazuje się skuteczna.
Pozdrawiam,

Dobrze a jeśli do takich silnych bólów dochodzą zamiast krwi skrzepy ? Czy to jest objaw jakiejś poważnej choroby czy również może to być ;pierwotne bolesne miesiączkowanie' ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...