Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe plamienia przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość al...93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat, 13 dni biore pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Po zakończeniu miesiączki cały czas wystepuja plamienia. Po pierwszym stosunku (bezbolesnym) wystąpiło krwawienie, dosc obfite. Po dwoch dniach sprobowalismy z partnerem ponownie i znow po stosunku wystapilo obfite krwawienie. Nawet gdy nie wspolozyje pojawiaja sie plamienia mnie obfite ale obecne caly czas.
Czy to normalne przy poczatkach zazywania antykoncepcji hormonalnej?

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam problem, ponieważ biorę tabletki od 2lat, w ostatnim miesiącu zrobiłam sobie miesiąc przerwy, następnie znów dostałam okres i zaczęłam brać kolejne opakowanie tabletek...lecz okres po dwoch tygodniach znów powrócił... Nie wiem co mam zrobić czy jest to coś tak groźnego by wybrać się do lekarza..?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 22 lata i jestem już po 2 opakowaniu Diane 35. W pierwszym miesiącu miałam plamienia czym się nie przejęłam ale praktycznie po okresie i przy drugim opakowaniu cały czas krwawiłam... Prawie jak taki słabszy okres... a im bliżej przerwy tym mniej obfity. Teraz mam przerwę na okres, nie brałam tabletki już 4 dzień i ... tylko mocniejsze plamienie... Logicznie myśląc to w sumie nie mam z czego mieć tego okresu skoro prawie 3 tyg krwawiłam... Gdy wcześniej dzwoniłam do Pani Ginekolog powiedziała żebym poczekała bo przejdzie... Przy trzecim opakowaniu też będę krwawić? Czy to normalne? Ile czasu potrwa to zanim się unormuje? Czy lepiej odstawić te tabletki i już nie brać... Nie chcę więcej krwawić....

Odnośnik do komentarza
Gość Amandaaaa

Witam, mam problem ponieważ zaczęłam przyjmować od 4 dni tabletki antykoncepcyjne Mercilon, ale nie wzięłam pierwszej w dniu pierwszego krwawienia miesiączkowego. Chciałam opóźnić okres. Dzisiaj zobaczyłam, że występuje krwawienie bądź też zwyczajny okres. Dodam, że okres spóźnia mi się 20 dni. Ciąża jest wykluczona. Moje pytanie czy to jest okres czy zwykłe krwawienie? I jak długo to będzie trwało? Nie zrobiłam nic złego przyjmując tabletki ot tak po prostu nie w czasie pierwszego dnia okresu? Już wcześniej z jakieś 10 dni temu starałam się przyśpieszyć okres po przez przyjmowanie na noc aspiryny, ale nie poskutkowało. Bralam przez tydzień po dwie aspiryny na noc i piłam herbatę z czarnej malwy. Dodam,że nie mogę się tu wybrać do lekarza, gdyż przebywam obecnie poza granicami Polski. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~Amandaaaa
Witam, mam problem ponieważ zaczęłam przyjmować od 4 dni tabletki antykoncepcyjne Mercilon, ale nie wzięłam pierwszej w dniu pierwszego krwawienia miesiączkowego. Chciałam opóźnić okres. Dzisiaj zobaczyłam, że występuje krwawienie bądź też zwyczajny okres. Dodam, że okres spóźnia mi się 20 dni. Ciąża jest wykluczona. Moje pytanie czy to jest okres czy zwykłe krwawienie? I jak długo to będzie trwało? Nie zrobiłam nic złego przyjmując tabletki ot tak po prostu nie w czasie pierwszego dnia okresu? Już wcześniej z jakieś 10 dni temu starałam się przyśpieszyć okres po przez przyjmowanie na noc aspiryny, ale nie poskutkowało. Bralam przez tydzień po dwie aspiryny na noc i piłam herbatę z czarnej malwy. Dodam,że nie mogę się tu wybrać do lekarza, gdyż przebywam obecnie poza granicami Polski. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam!
W przypadku rozpoczęcia stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą wystąpić działania niepożądane w postaci plamień bądź krwawień. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie lub ulegną znacznemu nasileniu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa. Proszę pamiętać, że jeśli nie rozpoczęła Pani stosowania tabletek od pierwszego dnia miesiączki to nie jest Pani w pełni chroniona przed ciążą od pierwszego dnia stosowania tabletek.

Odnośnik do komentarza
Gość Marta11113

Witam. Już drugi miesiąc przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Zawsze miałam bardzo nieregularny okres. Odkąd w marcu wzięłam Yaz, pod koniec miesiąca dostałam prawidłowo okresu. Jednak trwał 11 dni i bolał mnie brzuch. Po kilku dniach przerwy pojawiło się plamienie. Trwa już 9 dzień i nie są to zwykłe plamy, ale czasem normalna krew. Byłam u ginekologa, kazał zmienić mi tabletki na lesine, bo mają więcej hormonów. Już wzięłam trzy zamiast yaz, tak jak mi polecił. Od razu zaczęłam mieć lekkie rozwolnienie, wczoraj w nocy koszmarne mdłości, dziś rano trochę bolała mnie głowa. Od miesiąca mam zmienne nastroje, jestem płaczliwa i nerwowa. Martwię się o swoją psychikę, bo w mojej rodzinie od pokoleń jest depresja, a ja sama mam ku niej zapędy od dawna. Jak brałam yaz nie czułam komfortu psychicznego, teraz doszedł fizyczny, plus ciągłe krwawienie, które nie ustało chociaż zmieniłam pigułki. Chcę odstawić tabletki, ale nie wiem czy mogę zrobić to tak z dnia na dzień. Czy wtedy okres by się skończył? Nie mogę się męczyć aż do wybrania wszystkich tabletek, bo mam niedługo maturę i nie chcę więcej stresu. Nie mogę też biegać co chwila do lekarza, bo to nie tylko kosztuje, ale też nie zamierzam faszerować się innym rodzajem tabletek.
Pozdrawiam i proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza

Ja używam krążków antykoncepcyjnych NuvaRing. Stosuje się je dopochwowo. Jak dla mnie są wygodne, praktycznie nieodczuwalne. Okres mam regularny Po jakimś czasie miałam lekkie bóle brzucha i mdłości, ale szybko ustąpiły. Odstaw tabletki, nie ma co czekać przy tak uciążliwych dolegliwościach. Poczekaj aż wszystko się unormuje i w tym czasie odwiedź ginekologa, który przepisze Ci krążki. Pierwszy wkłada się w pierwszy dzień cyklu miesiączkowego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam
Zakładam ten wątek ponieważ nie wystąpił on ani razu, a ten jeden, który znalazłam z podobną tematyką nie dotyczył tak naprawdę tematu.
Zaczęłam brać tabletki syndi35 na poprawę cery, bo miałam bardzo kiepską, ale ginekolog po drugim opakowaniu mi zalecił odstawienie ze względu na to, że te tabletki są szkodliwe na wątrobę(ponieważ występują tam składniki poprawiające cerę, ale niesprzyjające wątrobie). Następne moje tabletki to była yasmina i tutaj zaczął się cyrk. Po dziesiątej tabletce wystąpiło normalne krwawienie łącznie ze skrzepami. Wymiana podpaski co godzina, bo cała zalana była. Lekarz kazał wzmocnić dawkę, a później na wizycie sprawdził usg i tam wszystko w porządku i nic się nie działo. Wzięłam jeszcze przez dwa dni po 2 razy dziennie-> krwawienie zmniejszyło się z powrotem do plamień. 7 dni przerwy i mocniejsze antykoncepcyjne. Atywia nowe tabletki i uwaga po 9 dniach krwawienie bardzo włącznie ze skrzepami. I ZAZNACZAM TO NIE SĄ PLAMIENIA, BO MIAŁAM I WIEM JAK TO WYGLĄDA.
Ginekolog przepisał mi nowe opakowanie i moje pytanie brzmi czy mam je brać do końca(9 tabletek) czy zacząć brać nowe tabletki czy zrobić przerwę 7 dni. Plus czy są jakieś efekty uboczne, że okres trwać będzie przez jeszcze 9 dni

Odnośnik do komentarza

Witam, od 1,5 roku stosuję tabletki Yasminelle. Tabletki piję regularnie zawsze o tej samej porze 22-23. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania a za 3 dni powinnam dostać normalnego krwawienia. Od ok tygodnia mam plamienie a dzisiaj pojawiło się krwawienie. Z czego może to wynikać i czy mam powody do niepokoju?

Odnośnik do komentarza
Gość Wiola_wiola

Witam. Biorę tabletki anty od kilku miesięcy o godz. 18. Ostatnia tabletkę z blistra powinnam wziąc w sobotę, jednak o niej zapomniałam i wzięłam ją o 7.30 w niedzielę (chociaż moglam uznać ten dzień jako pierwszy dzien przerwy). Moje pytanie brzmi, czy jestem tak samo chroniona i czy mogę przyjąć tabletkę z nowego opakowania np dwa dni wczesniej, czyli w piątek i czy wtedy bede rownie dobrze chroniona?

Odnośnik do komentarza

Od 28 grudnia zażywam tabletki Yasmin, przez całe opakowanie miałam brunatne plamienia, które wraz z zazyciem 18 tabletki przeistoczyły sie w krwawienie. Nie bylo ono bardzo obfite, ale to zdecydowanie krwawienie. Sa to moje pierwsze tabletki. Czy jest to normalne? Dodam równiez, ze chiciałabym zaprzestac brania tabletek, jak mam to zrobic czy wiąze się to z jakimiś konsekwencjami?

Odnośnik do komentarza
Gość serduszkoo11

Witam. Mam maly problem. Od stycznia zaczelam brać pierwszy raz tabletki antykoncepyjne lasinelle. Dzisiaj zostala mi ostatnia tabletka i zaczynam przerwę. Pod koniec 3 ostatniej tabletki pojawili się plamienie/ krwawienie. Mam czasem bóle brzucha i jestem caly czas oslabiona. Nie wiem co sie dzieje. czy powinnam pójść do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Witam,
otóż mam taki problem, biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette, krwawienie ma wystąpić 27 kwietnia, natomiast obliczając następny miesiąc nie będzie to 27, zaś 25. I tak z każdym miesiącem, zupełnie inne daty. Czy nie powinna być ta sama, czyli każdego miesiąca 27?

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina4589

Witam,
Genetycznie odziedziczyłam po mamie zakrzepicę, więc tabletki antykoncepcyjne odpadają, jedyne na które pozwoliła mi moja pani doktór to LIMETIC, oczywiście zdecydowałam się na ich zażycie. Pierwszą zażyłam 15 marca i od tej pory mam co tydzień okres/ plamienie (bóle brzucha, plamienia krwią) Chciałabym się zapytać Was, skoro ginekolog mnie spławia, mówiąc, że to normalne, a drugi zaś , że niepokojące i nic więcej w tym kierunku nie robi. Czy miał ktoś coś podobnego, albo orientuje się w tym temacie? za każdym razem gdy mam okres wpadam w rozpacz.. błagam, pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...