Skocz do zawartości
Forum

Jak poznać, że córka uprawia sex?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamamuminka

najlepiej szczerze z nią porozmawiaj...szczerze i otwarcie tak by wiedziała,że ma w tobie wsparcie...pogadaj z nią o seksie,wytłumacz jakie są konsekwencje,jak się zabezpieczać i dlaczego warto zrobić to z kimś kogo się na prawdę kocha.Jeśli już współżyła to po takiej rozmowie pewnie łatwiej będzie jej się przed Panią otworzyć,a jeśli jeszcze nie to na pewno Pani rady i sugestie zostaną jej w głowie i uchronią przed ewentualnymi głupotami...Ja osobiście uważam,że lepiej żeby wiedzę na temat seksu zdobyła od Pani a nie od koleżanek...a mam wrazenie,że chyba nie da się tego poznać,czy uprawia już sex czy nie...

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Jest to trudny okres w życiu dziewczyn. Jeżeli będzie Pani ją nadmiernie kontrolować, straci do Pani zaufanie. Okres buntu to ćwiczenie sztuki kompromisu. Trzeba znaleźć płaszczyznę rozmowy ze swoim dzieckiem i starać się być jego najlepszym przyjacielem. Dobrze jak Pani z nią szczerze porozmawia. Opowie o swoim pierwszym razie. Powie jej jakie mogą być konsekwencji wczesnej inicjacji seksualnej. Proszę ją jednak nie oceniać, jeżeli przyzna się do współżycia, ponieważ straci do Pani zaufanie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

musisz zaufać swojemu dziecku... wiedz jedno że jeśli będzie chciała to zrobić to zrobi i nie uchronisz jej przed tym. A chyba lepiej jeśli Twoja córka bedzie miała świadomość, że może się kogoś poradzić, zwierzyć czy poprosić o pomoc. Wtedy uniknie głupich wyborów a i Ty będziesz o większości wiedzieć

Odnośnik do komentarza

15 lat to jeszcze dziecko sama bym chciala wiedziec czy załozmy moja corka juz ma za sobą pierwszy stosunek. Fakt faktem ze nie powinno sie zbytnio kontrolować bo dziecko rzeczywiscie traci zaufanie a tego chyba zaden rodzic nie chce.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Karolinaaaaaaaaaaaaa

Wydaje mi się, że lepiej uczyć o antykoncepcji niż zabraniać seksu, dużo edukacji seksualnej. Dziewczyna i tak zrobi to co chce i żadna kontrola nie ma sensu, sensem jest uświadamianie, szczera rozmowa, a szczególnie mądra, bez pouczania, wyrzutów, tylko i wyłącznie wymiana zdań czy też własne doświadczenia o których mamy powinny śmiało mówić... Sprawę może polepszyć dobry, bezpośredni kontakt z córką oraz bezpośrednie kontakty w domu, nie ma po co mówić szyframi, a przede wszystkim w rozmowie mówić o seksie w negatywny sposób, nie mówię o chwaleniu, ale zacząć od kwestii jaki to on nie jest zły to marne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...