Skocz do zawartości
Forum

Powiększenie piersi przy gruczolakowłókniaku


Gość pa...ta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałam zadać pytanie na które nigdzie nie znalazłam odpowiedzi:(ok.3mc-e temu wyczułam w prawej piersi guz,po 3 dniach pierś znacznie się powiększyła.Zostałam skierowana na biopsje,po 2 tyg.otrzymałam wynik,że to gruczolowłókniak za 2 tyg.mam zabieg usunięcia.Niepokoi mnie jedna rzecz,a mianowicie to,dlaczego pierś jest powiększona,lekarz nie potrafił mi odpowiedzieć na moje pytanie.wszędzie w internecie pisze,że powiększenie piersi jest objawem raka.Bardzo się martwię,że wynik biopsji jest nie prawdziwy i rzeczywiście to rak.Będę wdzięczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie napisała Pani jak bardzo pierś się powiększyła i czy powiększenie dotyczy całej piersi czy części w której zlokalizowany jest guz. Ma to natomiast dość duże znaczenie. Powiększenie jednej piersi może być objawem nowotworu, zapalenia, zmian wrażliwości receptorów na hormony. Może być to także reakcja miejscowa na guz. Usunięcie całej zmiany pozwoli potwierdzić diagnozę i wykluczyć nowotwór. Póki co powinna Pani zatem cierpliwie poczekać na zabieg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...