Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamienie przy braniu tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki antykoncepycyjne.
Okres miałam od 9 do 12 maja. a 21 maja dostałam plamienia brązowe i dzisiaj pojawiło się troche krwi..rózowawej...
czy to moze być objaw ciąży?
tylko, że biorę tabletki antykoncepcyjne, a partner nie skonczył we mnie.
może tabletki mają za mało hormonu i nie do konca jestem zabezpieczona?

prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Witam biorę tabletki antykincepcyjne daylette: 24 dni plus 4 dni placebo. Pare dni przed skonczeniem tabletek kochałam sie z mężem(tj około 18 marca czyli jakieś 4-5 dni przez odtstawiniem białych tabletek-nie palcebo) Okres przyszedł dzień wczesniej był obfity, bardzo ciemny.... brzuch bolał bardzije niż zawsze. Ale okres trwał tylko niecałe 3 dni. Po d=tygodniu od okresu tj 2 kwietnia zobaczyłam na bieliźnie ciemne zabariwenie, jakby zaschnięta brązowa krew... Włozyłam wkłądkę. Później jescz etrochę śłuzu z ta brązowa wydzieliną pojaiwło się na majtkach... Ale twrało to tlyko jeden dzień.
Ogólnie mam dziwny apetty, jem nie wiele, nie jak dotychcasz, schudłam prawei 2 kg, nie bola mnie piersi, jeydnei czuje ból brzucha jak na okres.. teraz jestemn w 14 dniu cyklu a brzuch znów boli jka na okres, mam strasznie dużo śłuzu w pochwie. Mierze co pare dni gorączkę(tradycyjnie pod pachą) i mam albo zbyt niska 35,8 lub w okoicach 37,0.
Wczoraj robiłam test-0 był negatywny.
Co się ze mną dzieje?!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z zamieszczonego opisu wynika, że prawidłowo stosuje Pani antykoncepcję hormonalną, co oznacza, że ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Podbarwiony zaś na kolor brązowy śluz to wynik plamienia, które jest najczęściej występującym objawem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Jeśli takie plamienie nie będzie się powtarzać, również nie ma powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Gość xxmonika

Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne Kontracept. Podczas zażywania nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych ani plamienia jak się to zdarza w pierwszych miesiacach. Ale po ostatniej miesiączce(01,05) mam ciagłe plamienie. Czy jest to moze skutek uboczny czy natychmiastowo się zgłosić do ginekologa?

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam problem z plamieniem/okresem.

Tabletki antykoncepcyjne biorę od 3 lat, jednak nigdy nie miałam takich problemów jak teraz.

Dnia 16.08 dostałam plamienia, tydzień przed planowanym krwawieniem z odstawienia. Plamienie trwało do wtorku (20.08) czyli dnia kiedy biorę ostatnią tabletkę z blistra. Było na początku delikatne, potem rozwinęło się w prawdziwe obfite krwawienie o kolorze ciemno brązowym. W środę nie pojawiło się już nic, w czwartek zaś lekkie plamienie.

Mój normalny cykl wyglądał tak, że trzy dni po odstawieniu tabletek na czas 7 dniowej przerwy dostawałam krwawienia. Dopiero teraz ucieszyłam się, że krwawienie już jest, jednak na podpasce widnieje maleńka kropka wielkości małego paznokcia. Myślałam, że krwawienie się rozwinie bo zwykle mam obfite, jednak nie - nadal tylko brudzę. Martwię się, czy wszystko jest w porządku (w związku z brakiem krwawienia w ciągu siedmiodniowej przerwy).

Wykonałam test ciążowy, we wtorek (20.08). Wynik negatywny, jednak naczytałam się, że wykonany przed planowanym dniem krwawienia może być nierzetelny.

Bardzo proszę o odpowiedź, nie wiem już co mam robić, a wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

gość
Witam, zauważyłam dzisiaj brązowe plamienie, przypominające okres, ale bardzo skąpe. Biorę Tabletki Naraya Plus i jest to moje czwarte opakowanie dzisiaj zazyłam 3 tabletkę placebo. Tabletki zazywam od ponad 10-ciu miesięcy, ale nigdy nie miał;am takich plamien i trochę się niepokoję. Czy to normalne i czy powinnam się niepokoić? Prosze o odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to Twoje czwarte opakowanie po przerwie, po zmianie tabletek to myślę, że nie jest to nic niepokojącego. Takie plamienia mogą pojawić się do 3 miesiąca brania tabletek, u mnie przypadało też na czwarty miesiąc, a potem się uspokoiło. Jeżeli tabletki bierzesz o stałej porze i żadnej nie pominęłaś to myślę, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

Witam, 
Podczas ostatniej wizyty u gin dostalam przepisany nuva ring. 22.12 miałam śluz z mała ilością krwi więc myślałam, że to początek okresu i założyłam krążek. Chodź w dniach nastepnych nie miałam żadnej ilości krwi tylko od czasu do czasu jasny śluz. Dodam, że kocham się z partnerem. Wczoraj wieczór miałam ból jajnika jak podczas okresu, a dziś rano miałam brązowy upław i dalej czuje pobolewanie prawego jajnika. Nie wiem czy to wina krążka (pare miesiecy wcześniej też go stosowałam i wszystko było w porzadku) czy może coś innego? Tyle jest na ten temat że sama głupiej. Byłam 1.5tyg u gin ,ale ona tak na "odwal sie" mnie przebadala że tak się wyrażę. Nie wiem czy wyjmować krążek czy nie bo jeżeli to mozliwa jedna z wielu mozliwosci ciąża (a tu duże prawdopodobieństwo..). Może ktoś pomoże. 
Pozdrawiam 
Laura

Odnośnik do komentarza

witam
tabletki antykoncepcyjne stosuje od ponad roku ostatnio pani ginekolog zmienila mi je jestem a trakcie 3 opakowania z novynette na benidette, miesiaczki mam regularne cykl 28 dni , tabletki biore bardzo regularnie , wspolzylam po okresie , moje pytanie ostatnie zauwazylam plamienia po wspolzyciu niewielkie ale sa i bole w podbrzuszu silniejsze z lewej strony i , biegunke...co mi dolega czy powinnam udac sie do lekarza ? , czy zachowana jest skutecznosc tabletek objawy pojawily sie po wspolzyciu ....wczesniej zadnych skutkow brania tabletek nie odczuwalam, jednak niedawno po okresie dosc mialam stresujace sytuacje niewiele jadlam ....denerwowalam sie ...

Odnośnik do komentarza

w piatek skoczyłam pierwsze opakowanie tabletek Atywia w poniedzialek pojawilo sie u mnie brazowo rdzawe plamienie przestraszylam sie zrobilam test ciazowy wyszedl negatywnie lecz dzisiaj spojrzalam na niego i byla widoczna jakas kreska tak jakby cien na tescie a wczoraj nic nie bylo. dzis mam lekke skape krwawienie plamienia czy mozliwe abym byla w ciazy????

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia 2295

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie od 2 lat. Przy 18 tabletce wystąpiło u mnie rano jasno brązowe plamienie. Co to może być? Mam powody do obaw czy to tylko zwykły skutek uboczny brania tabletek ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość Eciempecie

Witam w pierwszym tygodniu pod koniec pominęłam 2 tabletki anty, w poniedziałek i wtorek. W piatek przed tym współżyłam z partnerem, ale nie doszedł we mnie. Zażywałam zaległe dwie tabletki i po paru dniach miałam plamienie, biorąc tabletki. Teraz odstawiłam je na tydzien zgodnie z opakowaniem i po 3 dniach od odstawienia miałam plamienie brązowo czarne i po dwóch dniach ustało, czekam na okres i jestem zaniepokojona bo to juz 5 dzien. Dodam, ze nie mam żadnych efektów ciąży, takich jak częste oddawanie moczu czy mdłości, a po pomonieciu tabletek anty bolał mnie tylko brzuch podczas lekkiego krwawienia. Czy to ciemne plamienie moze byc spowodowane zachwiana gosp hormonalna?

Odnośnik do komentarza

Witam
Biorę już od 3 lat tabletki microgynon21 i miesiączka występowała u mnie regularnie 4 dni od zakończenia opakowania. 8 mają zazylam ostania tabletkę i wszystko było ok do dzisiejszego dnia gdy zauważyłam plamienie. Miesiaczke powinnam mieć za 2 dni czy takie plamienie to normalne, zaznaczam że nigdy tak nie miałam.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry
Biorę tabletki jednak w trzecim tygodniu zapomnialam o jednej.. a nie uwazalismy z chlopakiem.skończyłam opakowanie i zrobiłam przerwę. Zamiast okresu jest ciemna wydzielina. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Mikaaaa

Nie jesteś w ciąży napewno ja tez tak miałam dlatego jak już wspominałam idę do ginekologa zamiast się być może nie potrzebnie martwić lepiej to sprawdzić często takie plamienia są oznaka zapalenia przydawkowe potrzeby antybiotyk i tyle

Odnośnik do komentarza

Witam od stycznia bralam leki Lesinelle teraz jestem przy 3 opakowaniu daylette skonczylam placebo i w czwartek rano powinnam dostac okresu zamiast tego dostałam plamienia na brazowo,to byl bardziej śluz.. W pt bola mnie brzuch jak przy miesiaczce ale nic zero krwi tylko śluz az do dziś, dzis czuje bol jajnika i mam żółty śluz czy to normalne?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ja również biorę tabletki antykoncepcyjne i biorę je od 2 lat regularnie ( czasami zdazyło mi sie zapomnieć jednej tabletki ale to nie skutkowało żadnymi plamieniami ) teraz po dwóch latach 3 tygodnie przed okresem dostalam ciemno brązowego śluzu i mam go już tak 2 tygodnie czy moze to być efekt uboczny stosowania tabletek ? Dodam ze tabletki noszą nazwe vixpo z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...