Forum Ginekologia

Po jakim czasie ginekolog może stwierdzić ciążę?

curious1

curious1

Kilka dni temu współżyłam z chłopakiem. Mając duże, uzasadnione obawy, że mogę zajść w ciąży (dni płodne, etc) postanowiłam iść do ginekologa po tabletki "72 po". Niestety ze względu na to, że mieszkam w małym miasteczku oraz na to , że był to weekend nie po wielu próbach nie udało mi się zdobyć tych tabletek. Po około 50 h od zapłodnienia udało mi się znaleźć panią ginekolog (prywatny gabinet), przedstawiłam swoje obawy. Po szeregu badań, w/w Pani, biorąc szczególnie pod uwagę badanie USG (dopochwowe), stwierdziła iż nie ma sensu przepisywać mi tabletek, ponieważ nie ma żadnych zmian w moim organizmie, które wskazywałyby na ciążę, stwierdziła też (co wydaje mi się dziwne), że nie widzi nawet plemników. Czy to możliwe aby po tak krótkim czasie mogła coś takiego stwierdzić. Czemu nie przepisała mi tych tabletek?

84928 curious1 Kobieta, 24 lata, Gdańsk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Daria to ja

~Daria to ja

To jakas bujda, nie widzi plemników? Dziwne bo gołym okiem nie widac ich przeciez. Oszukała Cie dałas sie nabrac pewnie nie chciala Ci przypisac tabletki bo moze uznała ze to sprzeczne z jej etyka lekarska ale zeby takie bzdury gadac?? jesli sie okaze ze jestes w ciazy powinnas ja oskarzyc!
Zrób test beta hcg z krwi bedziesz wiedziala czy jestes w ciazy czy nie

curious1

curious1

Dziękuję za odpowiedź. Teraz zostaje poczekać parę dni i zrobić test. Czytałam właśnie opinie na jej temat i faktycznie pokazują, że nie jest zbyt kompetentna. Jeśli okaże się, że jestem w ciąży co jest bardzo prawdopodobne to ciekawa jestem w jaki sposób będę mogła ją oskarżyć. Przecież nawet nie mam żadnych dowodów na to, że u niej byłam, do tego to prywatny gabinet. Nie wiem co mam teraz robić.

84928 curious1 Kobieta, 24 lata, Gdańsk
Panda

Panda

najpierw musisz zrobi test czy jestes w ciazy tak na 100% jesli okaze sie ze jestes po prostu ja oskarz i tyle, najlepiej zasiegnij porady prawnej jakie masz mozliwosci. tak to jest z chodzeniem prywatnie, jak idziesz prywatnie ale do przychodni ok, ale do prywatnych gabinetow to strach bo nie wiesz kto to jest i skad ma dyplom. Ginekolog ktora nie widzi plemników? a gdzie zagladała w ci***? zbadaj sie i zgłoś to rzecznikowi praw konsumentow i do prokuratury i kaz jej oddac Ci kase wezwij tv i zrob jej awanture bo jeszcze zniszczy komus zdrowie albo spowoduje zagrozenie zycia!

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice
Złośliwa

Złośliwa

plemniki nie sa widoczne gołym okiem one przecież rozmiarów śliwek czy czegoś innego. Moim zdaniem ta cała ginekolog to zna się na tym jak Zabłocki na mydle

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
~Mysza196

~Mysza196

Ale za co niby masz oskarzac pania dr? To chyba Ty z partnerem decydujac sie na wspolzycie bierzesz odpowiedzialnosc za mozliwa ciaze?Nie kazdy lekarz chce przepisac tabletke 72h dlatego moim zdaniem powinnas najpierw pomyslec a potem zaczynac seks.

~Komercha

~Komercha

ale wiesz... skoro pani lekarz nie chce wypisać tabletki po to powinna powiedzieć o najbliższym gabinecie gdzie może taką pomoc dostać. A po za tym stwierdzenie że nie widzi plemników jest mało profesjonalne

~curious123

~curious123

Co Ty dajesz? A co to ma do wypełniania obowiązków lekarskich?

pink elephant

pink elephant

Mysza, ma prawo oskarzyc poniewaz nawet jak nie chce przepisac tabletki po to ma obowiazek wskazac lekarza ktory to zrobi a ona zwodziła i glupoty gadala skoro ona doszukuje sie plemnikow golym okiem to chyba dyplom na bazarze kupila trzeba to naglosnic zanim komus krzywde zrobi!!

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~willka

~willka

I wlasnie tacy ludzie odpowiadaja za moje zdrowie, a niektorzy sie dziwia dlaczego ludzie nie chca sie zwracac do lekarzy

Jullia

Jullia

noo bez kitu ja przeczytalam ten watek to w szoku jestem ja bym to zgłosiła bo to naprawde moze byc niebezpieczne a jak komus przepisze jakis lek ktory mu zaszkodzi??

84663 jullia Kobieta, 26 lat, tam...
zuza7

zuza7

stosownie ciebie to musisz teraz jeszcze trochę zaczekać i zrobić test ciążowy, a jak nie to musisz jeszcze iść do ginekologa, ale już nie do tej chorej! i stosownie tej lekarki też uważam że mozesz ją oskarzyć, na pewno ty nie jesteś pierwsza od niej

84857 zuza7 Kobieta, 26 lat, Chełm
Kaja

Kaja

curious bylas u innego lekarza zeby sie zbadac czy jestes lub nie?? napisz jak ta sprawe bedziesz zalatwiala i czy w ogole cos planujesz dzialac w tej kwestii!!

230 kaja Kobieta, 41 lat, Tychy
aanielkaa

aanielkaa

nie wierze w to co za babsztyl no??? napisz koniecznie co u Ciebie!! moze sa jakies sposoby aby wypatrzyc plemniki dzieki jakiemus urzadzeniu czy cos ale to byla ewidentnie metoda spychadlowa!!

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
xSandra

xSandra

a moze faktycznie jest jakies urzadenie ktore widzi lub nie czy doszlo do zaplodnienia faktycnzie troche nietypowa sytuacja nie wiem ale ja bym sie czula zbit z tropu w takiej sytuacji

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Lekarz, może odmówić przepisania takich tabletek jeżeli jest to sprzeczne z jego światopoglądem. Nie musi się z tego tłumaczyć pacjentowi. Jest to zgodne z kodeksem etyki lekarskiej, więc takie oskarżenie jest bezpodstawne.

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Panią Serdecznie,

Rzeczywiście po 50 godzinach od stosunku, nie można stwierdzić ciąży.
Czemu Pani Doktor nie chciała przepisać Pani tabletek, trzeba jej zapytać osobiście.
Proszę wykonać test ciążowy 7-10 dni po stosunku. Następnym razem proszę uważać i zabezpieczać się odpowiednio.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
~Daria to ja

~Daria to ja

ale to niech powie wprost a nie mowi takie bzdury. Niech powie wprost ze nie wypisze recepty, to sie pojdzie do innego lekarza a nie wymysla historie nie wiadomo jakie. Owszem moze odmowic ale powinien podac lekarza ktory przepisze tak samow aptece. Nie chce sprzedac to powinna podac apteke gdzie sprzedadzą. Ja uwazam ze to przesada :/ niedługo nie bedzie mozna kupic niczego bo jest niezgodne z etyka lekarską
http://kwejk.pl/obrazek/1136170/og%C3%B3rek.html

Jullia

Jullia

hahaha fajny ten obrazek :D
nie no racja etyka lekarska ok, wiadomo kazdy postepuje wg wlasnego sumienia ale mysle ze powinno byc to z gory powiedziane ci lekarze nie przepisza ci przypisza idz do ktorego chcesz

84663 jullia Kobieta, 26 lat, tam...