Forum Ginekologia

Gynalgin a tabletki antykoncepcyjne

~gratkaa

~gratkaa

Witam! dzisiaj od ginekologa dostałam receptę na globułki dopochwowe gynalgin (metronidazolum + chlorquinaldolum). Czy osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych. Zapomniałam zapytać lekarza ze stresu.
W ulotce nic na ten temat nie ma(tylko żeby podczas leczenia używać prezerwatyw aby nie roznosić zarazków) a jednak na jakimś forum jest napisane że metronidazol osłabia tabletki antykoncpcyjne ale jest to napisane tylko na jednej stronie na innych pisze że nie osłabia.
Oczywiście i tak będziemy używać prezerwatyw bo mam lekki stan zapalny i starać się robić to jak najrzadziej, ale pytam ponieważ wczoraj doszło do stosunku a wiadomo że plemniki żyją kilka dni i jeśli mi te globułki osłabią dzialanie tabletek to żeby nie było z tego niespodzianki.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

muszka19

muszka19

nie, tabletki dopochwowe nie oslabiaja tabletejk antykoncepcyjnych ale biorac je trzeba sie powstrzymac od wspolzycia bo beda nieskuteczne

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
Panda

Panda

jak leczysz jakas infekcje lub stan zapalny i bierzesz globulski dopochwowe to nie mozna współzyc!!! to podstawa leczenia!!!

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice
~gratkaa

~gratkaa

ale z prezerwatywą chyba można no nie? przecież po to one istnieją żeby nie przenosić chorób przynajmniej tak mają w ulotce napisane.

Panda

Panda

NIE MOZNA jak bierzesz leki dopochwowe nie mozesz w ogole wspolzyc bo lek zostanie na gumce nie wchlonie sie a wydalisz go ze sluzem na kazdej ulotce powinno pisac zeby wstrzymac sie od wspolzycia na czas leczenia

Panda

Panda

tu nie chodzi o zarazenie partnera ale ze lek nie zadziała!

~gratkaa

~gratkaa

a to dziwne trochę może zależy od leku bo jakieś 2 lata temu miałam globułki lecz inne i napisane było że można tylko trzeba używać prezerwatywy, w maści u partnera napisane to samo. Lekarz też mi nic nie mówił, ale dobrze skoro tak radzicie to się posłucham bo chcę być zdrowa :)

Panda

Panda

maść to co inengo ja brałam gynalgin pare razy i mi lekarz mowil zeby nie wspolzyc, ja robiłam tak ze nie wspolzylam przez czas gdy bralam globulki i 2 dni po zakonczeniu

~gratkaa

~gratkaa

ehh no to ładnie będziemy mieli celibat na 8 tygodni bo wychodzi na to że dzień po ostatniej globułce pojawi się okres a jak się skończy to będę miała leczoną nadżerkę a w tym przypadku to nie ma mowy wogóle przez 6tygodni o seksie....jakoś wytrzymamy nie ma innego wyjścia

Złośliwa

Złośliwa

a moim zdnaiem skoro na ulotce pisze że można to można. Najwyżej zaaplikuj sobie tę globulke po skonbczonym stosunku. Przeciez wtedy nic nie powinno się stać

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
~gratkaa

~gratkaa

wiesz jednak nie będziemy mogli bo partner dostał od ginekologa maść żebyśmy się nie zarażali nawzajem i w ulotce jest napisane że ona uszkadza prezerwatywy więc i będzie przepuszczać choroby. Jak kiedyś miał inna maść to tego w ulotce nie było. No nic celibat na długi czas nie ma innego wyjścia.

pink elephant

pink elephant

ano nie ma znam ten bol ale lepsze to niz nawrot infekcji bo to sie jednak zdarza niestety

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec