Forum Ginekologia

Środki antykoncepcyjne bez recepty

kamil16

kamil16

Witam. Chciałbym zapytać o wszelkie środki antykoncepcyjne.
Jakie istnieją środki zabezpieczania się, które można kupić bez recepty i bez konsultacji z ginekologiem, do stosowania dla Mężczyzny i Kobiety.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

40059 kamil16 Mężczyzna, 20 lat, Kielce
pink elephant

pink elephant

tylko globulki dopochwowe i prezerwatywy z czego globulki dopochwowe nie chronia w 100% sa dodatkiem np do pigulek lub gumek ale nie wszystkie mozna stosowac z prezerwatywami

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
Panda

Panda

żele i globulki - ja nie wiem po co ktos to wymyslil skoro to i tak nie jest skuteczne...

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice
micro21

micro21

zawsze gdy prezerwatywa pęknie to jeśli się używa dodatkowo żeli plemnikobójczych czy globułek to szanse na ciążę są mniejsze. Wiesz nie zawsze jest łatwo dostać tabletkę "po" szczególnie u osób niepełnoletnich i też niektórzy lekarze nie chcą wypisywać recept na te tabletki nawet osobom dorosłym. Dzisiaj byłam po recepty na tabletki anty u swojego lekarza to mi się przyznał że on należy do tych co recept na tableteki po nie wypisują i tak samo na zastrzyki antykoncepcyjne. A co do leków to wypisuje zawsze tanie i nie wypisuje tabletek anty wszystkim kobietom tych samych tylko pod badania i pod ich koszt bo o to też pyta i stara się jak najtańsze i jak najlepsze - to tak żeby nie było że dla pieniędzy nie wypisuje recept na tabletki po bo zapewne niektórzy lekarze mają z tego jakieś zyski tak samo jak z tabletek anty tych nowych reklamowanych.

84613 micro21 Kobieta, 23 lata, Lublin
~oolgaaa

~oolgaaa

Bez recepty to chyba tylko prezerwatywy i globulki, reszta niestety wymaga konsultacji z lekarzem

kamil16

kamil16

Dziekuje za wasze odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie co do twojej wypowiedzi pink elephant.
Jakie są nazwy globulek, których nie można stosować z prezerwatywami i czy pisze na nich czy można ich używać z prezerwatywami.

40059 kamil16 Mężczyzna, 20 lat, Kielce
Złośliwa

Złośliwa

jesli zapytasz o nie w aptece to powinni ci powiedzieć . Musisz po prostu zaznaczyć że chcesz takie globulki które nie osłabiają działania prezerwatywy.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
zuzia15

zuzia15

no niestety nie ma takich tabletek antykoncepcyjnych żeby były wydawane bez recepty, a dla mężczyzn środek antykoncepcyjny to tylko prezerwatyw =))

84858 zuzia15 Kobieta, 27 lat, Puławy
zuza7

zuza7

dla kobiety to nie ma żadnych takich środków antykoncepcyjnych żeby sprzedawali się bez recepty i bez konsuktacji ginekologa! a dla mężczyzn to tylko prezerwatywy, o ile wiem w tym życiu =))

84857 zuza7 Kobieta, 26 lat, Chełm
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij