Forum Ginekologia

Tabletki antykoncepcyjne a zajście w ciążę

~logitech

~logitech

W jaki sposób może dojść do ciąży stosując regularnie tabletki antykoncepcyjne i nie osłabiając ich? dla mnie jest to niemożliwe lecz w internecie jest dużo kobiet które twierdzą że brały regularnie, nie osłabiały niczym a zaszły w ciążę. W jaki sposób im się owulacja odblokowała?

pink elephant

pink elephant

Owulacja nie moze sie odblokowac nie wierze w to co pisza dziewczyny na necie, pisza ze zaszly w ciaze biorac tabletki - ok, ale szkoda ze nie dopisza ze zapomnialy jakies opoznily zazycie albo byly wmioty biegunka czy leki ktore mogly ja oslabic. nie ma innej mozliwosci tylko ze zadna nie przyzna sie do tego ze cos zle zrobila

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~karolina_22

~karolina_22

No właśnie, czytałam na jednym z for, gdzie dziewczyny pisały, że stosowały się do ulotki i też nie wierzyły że można zajśc w ciążę na tabsach, a jednak... na to moja gin stwierdziła, że jeżeli robi się WSZYSTKO tak jak trzeba to nie ma takiej opcji i mam się nie stresowac jakimiś anonimowymi wpisami:D

austeria

austeria

szczerze mówiąc to ja nigdy nie zdecydowałabym się na tabletki, dla mnie to jest trucie się w imię wygody, poza tym mimo wszystko trzeba bardziej uważać niż przy prezerwatywach bo jest większe zagrożenie przy błęzie, bo jak tutaj się go zrobi to już naprawdę waży na wszystkim, na naszym zdrowiu i na zdrowiu dziecka, jednak hormony to hormony.

15475 austeria Kobieta, 10 lat, Gliwice
~karolina_22

~karolina_22

Ja też w 100% nie wiem czy bym brała hormony tylko po to żeby się zabezpieczyc, ale że u mnie jest poważne podłoże zdrowotne, to antykoncepcja jest po prostu korzyścią przy leczeniu.

~logitech

~logitech

jak zaczełam właśnie czytać o tych które wpadły na stosowaniu się do ulotki to się przestraszyłam.
Ja akurat muszę brać bo mam dzieci i więcej nie chcę mieć a prezerwatywy już nas zawiodły i im nie ufam, poza tym miałam nieregularne miesiączki. Więc u mnie tabletki się przydają już nie tylko ze względu na antykoncepcję.

Czekam co ekspert na to powie bo mam teraz taki stres że chyba zacznę kazać mężowi prezerwatywy zakładać, a biorę regularnie i to bardzo regularnie co najwyżej wahanie do 3 minut (wystarczy spojrzeć na inny zegarek nie każdy jest tak samo ustawiony).

micro21

micro21

dzisiaj byłam u ginekologa i zapytałam właśnie czy jego zdaniem można zajść w ciażę stosując regularnie tabletki i niczym ich nie osłabiając. Powiedział że jego zdaniem nie ma takiej możliwości, a że ten mały ułamek procenta który jest we wzkaźniku pearla gdzie kobiety zaszły w ciążę to jest to tylko i wyłacznie wina kobiety i że czasami niektóre kobiety nie zwracają uwagi na to że miały biegunkę bo są zapracowane, zamyślone.

84613 micro21 Kobieta, 23 lata, Lublin
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Panią Serdecznie,

Ilu ekspertów tyle zdań będzie na ten temat.
Wskaźnik Pearla dla doustnej hormonalnej antykoncepcji wynosi ok. 0,2-0,5, to bardzo niewiele biorąc pod uwagę inne metody. Tak jak powiedziała koleżanka, ciąże wynikają głównie z zaniedbania kobiety biorącej tabletki(np.kobieta zapomniała wziąć tabletkę, wzięła nie o tej porze itd.), czasem z pewnych zaburzeń odbywających się jej organizmie. Tak naprawdę przyczyn jest cała lista. Raz była głośna sprawa, kiedy to Pfi*** wypuścił serię tabletek, które zawierały za małe stężenie hormonów.
Prawidłowo brane tabletki w 99,99% uniemożliwiają zajście w ciąże.
Jeżeli stosuje Pani prawidłowo tabletki, nie jest wymagana dodatkowa metoda antykoncepcyjna. Proszę się nie stresować, po to Pani bierze tabletki, żeby w radości kochać się z mężem.
Wskaźnik Pearla nie jest idealnym miernikiem skuteczności antykoncepcji, ponieważ jest on tylko próbką pewnej populacji. Gdyby przeprowadzić takie samo badanie w innym kraju np. Chinach, mógłby on wyjść nieco inaczej.
Jeżeli tabletka została wyprodukowana w odpowiedni sposób, Pani ją odpowiednio bierze tak jak zalecił producent, nie ma żadnych czynników zaburzających jej działanie, to nie ma możliwości, żeby "owulacja się odblokowała". Takie jest moje zdanie:)

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
micro21

micro21

tak czytałam już artykuł o wadliwej serii tabletek było to w usa ale nazwy tabletek nie pamiętam.

Właśnie logicznie myśląc owulacja sama z niczego się nie odblokuje musi coś osłabić te tabletki żeby do tego doszło.

84613 micro21 Kobieta, 23 lata, Lublin
zuzia15

zuzia15

no właśnie też wiem że nie ma możliwości zajścia w ciąże kiedy używane są tabletki antykoncepcyjne. po prostu kobiety nie uważają jak czasem nie dotrzymują się przepisów.

84858 zuzia15 Kobieta, 27 lat, Puławy
~krasia

~krasia

Zgafzam sie, tez uwazam ze te kobiety ktore zaszly w ciaze uzywajac tabletek antykoncepcyjnych pewnie czyms je oslabily

zuza7

zuza7

niemożliwe to jest!!!!! nie może dojść do ciąży jeżeli przyjmować regularnie tabletek antykoncepcyjnzch!!! musi na to coś wpłynąć, i na to coś zazwyczja kobiety nie zwracają uwagi!!!

84857 zuza7 Kobieta, 26 lat, Chełm
~Julkaaa1234

~Julkaaa1234

Witam, mam pytanie, odnośnie antykoncepcji i stosowania antybiotyków. Otóż od 3 dni przyjmuje tabletki Unidox Solutab, zawierające doksycykline i używam tabletki antykoncepcyjne. Czy te antybiotyki osłabiają działanie antykoncepcji ? Dodam, ze jestem przy 21 tabletce hormonalnej.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

monika_em

monika_em

~Julkaaa1234
Witam, mam pytanie, odnośnie antykoncepcji i stosowania antybiotyków. Otóż od 3 dni przyjmuje tabletki Unidox Solutab, zawierające doksycykline i używam tabletki antykoncepcyjne. Czy te antybiotyki osłabiają działanie antykoncepcji ? Dodam, ze jestem przy 21 tabletce hormonalnej.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Tak, istnieje niewielkie ryzyko zmniejszenia skuteczności tabletek oraz możliwośc wystąpienia krwawienia (patrz INTERAKCJE Z INNYMI LEKAMI)
W wiekszości aptek, jeśli poprosisz, farmaceuta sprawdzi za Ciebie czy wystpują zależności pomiedzy pigułkami a lekiem.
Warto sprawdzac wszystkie leki, również ziołowe.

107349 monika-em Kobieta, 25 lat, Trójmiasto
~Julkaaa1234

~Julkaaa1234

Właśnie w ulotce nic na ten temat nie napisali.
Dziękuje za odpowiedz.

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij