Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a zajście w ciążę


Gość logitech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość logitech

W jaki sposób może dojść do ciąży stosując regularnie tabletki antykoncepcyjne i nie osłabiając ich? dla mnie jest to niemożliwe lecz w internecie jest dużo kobiet które twierdzą że brały regularnie, nie osłabiały niczym a zaszły w ciążę. W jaki sposób im się owulacja odblokowała?

Odnośnik do komentarza
Gość karolina_22

No właśnie, czytałam na jednym z for, gdzie dziewczyny pisały, że stosowały się do ulotki i też nie wierzyły że można zajśc w ciążę na tabsach, a jednak... na to moja gin stwierdziła, że jeżeli robi się WSZYSTKO tak jak trzeba to nie ma takiej opcji i mam się nie stresowac jakimiś anonimowymi wpisami:D

Odnośnik do komentarza

szczerze mówiąc to ja nigdy nie zdecydowałabym się na tabletki, dla mnie to jest trucie się w imię wygody, poza tym mimo wszystko trzeba bardziej uważać niż przy prezerwatywach bo jest większe zagrożenie przy błęzie, bo jak tutaj się go zrobi to już naprawdę waży na wszystkim, na naszym zdrowiu i na zdrowiu dziecka, jednak hormony to hormony.

Odnośnik do komentarza
Gość logitech

jak zaczełam właśnie czytać o tych które wpadły na stosowaniu się do ulotki to się przestraszyłam.
Ja akurat muszę brać bo mam dzieci i więcej nie chcę mieć a prezerwatywy już nas zawiodły i im nie ufam, poza tym miałam nieregularne miesiączki. Więc u mnie tabletki się przydają już nie tylko ze względu na antykoncepcję.

Czekam co ekspert na to powie bo mam teraz taki stres że chyba zacznę kazać mężowi prezerwatywy zakładać, a biorę regularnie i to bardzo regularnie co najwyżej wahanie do 3 minut (wystarczy spojrzeć na inny zegarek nie każdy jest tak samo ustawiony).

Odnośnik do komentarza

dzisiaj byłam u ginekologa i zapytałam właśnie czy jego zdaniem można zajść w ciażę stosując regularnie tabletki i niczym ich nie osłabiając. Powiedział że jego zdaniem nie ma takiej możliwości, a że ten mały ułamek procenta który jest we wzkaźniku pearla gdzie kobiety zaszły w ciążę to jest to tylko i wyłacznie wina kobiety i że czasami niektóre kobiety nie zwracają uwagi na to że miały biegunkę bo są zapracowane, zamyślone.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Ilu ekspertów tyle zdań będzie na ten temat.
Wskaźnik Pearla dla doustnej hormonalnej antykoncepcji wynosi ok. 0,2-0,5, to bardzo niewiele biorąc pod uwagę inne metody. Tak jak powiedziała koleżanka, ciąże wynikają głównie z zaniedbania kobiety biorącej tabletki(np.kobieta zapomniała wziąć tabletkę, wzięła nie o tej porze itd.), czasem z pewnych zaburzeń odbywających się jej organizmie. Tak naprawdę przyczyn jest cała lista. Raz była głośna sprawa, kiedy to Pfi*** wypuścił serię tabletek, które zawierały za małe stężenie hormonów.
Prawidłowo brane tabletki w 99,99% uniemożliwiają zajście w ciąże.
Jeżeli stosuje Pani prawidłowo tabletki, nie jest wymagana dodatkowa metoda antykoncepcyjna. Proszę się nie stresować, po to Pani bierze tabletki, żeby w radości kochać się z mężem.
Wskaźnik Pearla nie jest idealnym miernikiem skuteczności antykoncepcji, ponieważ jest on tylko próbką pewnej populacji. Gdyby przeprowadzić takie samo badanie w innym kraju np. Chinach, mógłby on wyjść nieco inaczej.
Jeżeli tabletka została wyprodukowana w odpowiedni sposób, Pani ją odpowiednio bierze tak jak zalecił producent, nie ma żadnych czynników zaburzających jej działanie, to nie ma możliwości, żeby "owulacja się odblokowała". Takie jest moje zdanie:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie, odnośnie antykoncepcji i stosowania antybiotyków. Otóż od 3 dni przyjmuje tabletki Unidox Solutab, zawierające doksycykline i używam tabletki antykoncepcyjne. Czy te antybiotyki osłabiają działanie antykoncepcji ? Dodam, ze jestem przy 21 tabletce hormonalnej.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

~Julkaaa1234
Witam, mam pytanie, odnośnie antykoncepcji i stosowania antybiotyków. Otóż od 3 dni przyjmuje tabletki Unidox Solutab, zawierające doksycykline i używam tabletki antykoncepcyjne. Czy te antybiotyki osłabiają działanie antykoncepcji ? Dodam, ze jestem przy 21 tabletce hormonalnej.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Tak, istnieje niewielkie ryzyko zmniejszenia skuteczności tabletek oraz możliwośc wystąpienia krwawienia (patrz INTERAKCJE Z INNYMI LEKAMI)
W wiekszości aptek, jeśli poprosisz, farmaceuta sprawdzi za Ciebie czy wystpują zależności pomiedzy pigułkami a lekiem.
Warto sprawdzac wszystkie leki, również ziołowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli stosuje się tabletki jednoskładnikowe należy je przyjmować o stałej godzinie, 2-3 godzinne opóźnienie może zwiększyć szansę na ciążę, natomiast tabletki dwuskladnikowe do 12 godzin opóźnienia zapewniają ochrone przed ciąża. Ale najlepiej ustawić budzik lub przypomnienie i brać tabletki o stałej godzinie. Wtedy szansa na ciążę jest praktycznie niemożliwa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

czy jest możliwość zajść w ciąże,przez kilkanaście lat brała mija dziewczyna antykoncepcyjne tabletki i ma problem z nietrzymaniem moczu,jeśli tez już jest po trzydziestce czy to morze wpłynąć na to ze będzie problem zęby zaszła w ciąże

Odnośnik do komentarza
Gość wiolka93

Część kobietki. Czytam o tych tabletkach i sie mocno zastanawiam. Biore 4 op Vines. Jestem pod koniec op. Zaraz powinna byc miesiaczka. Ale czasami bralam z 3-4 opóźnieniem lub na drugi dzień. Ale zazwyczaj biorę reg. Od miesiaca mam plamienia i bolące piersi. Mialam plamienia na poczatku brania. Potem spokoj. Teraz znowu plus bol piersi. Co myslicie tez tak mialyscie przy antykoncepcji czy to moze byc ciąża?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie
Od 1,5 roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Opakowanie zawsze znaczynam w niedzielę a tabletki biorę między godziną 21 a 22. Ostatnio po siedmiodniowej przerwie po okresie, w ósmym dniu czyli w niedzielę kochałam się że swoim partnerem około godziny 19. Pierwszą tabletkę wzięłam po godzinie 21. Czy jest możliwość żebym zaszła w ciążę bo to była pora przed wzięciem tabletki a już po 7dniowej przerwie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...