Forum Ginekologia

Krwawienie przy tabletkach antykoncepcyjnych

~pa...or

~pa...or

jestem strasznie przerazona .
zaczne od poczatku.
po raz pierwszy w zyciu zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, pierwszego dnia okresu tak jak zalecali.
ok. 5 dnia brania tabletek , gdy juz praktycznie nie mialam okresu, odbyl sie moj pierwszy raz , po raz 1 uprawialam seks z chlopakiem.
nastepnego dnia pojawilo sie krwawienie .
dzis jest juz 13 dzien mojego okresu, lub nei wiem jak to nazwac
jestem przerazona bo krew leci mi strasznie , musze wymieniac tampona minimum co godzine , bo przeciekam , krwawienia sa ogromne . nie mam bolu, tylko ta krew.
co to moze oznaczac
blagam o pomoc.

pink elephant

pink elephant

Możliwe, że te krwawienie jest po pierwsze wynikiem Twojego 1 razu a więc wiąże się z zerwaniem błony dziewiczej a po drugie może mieć związek z tabletkami, czasami przy pierwszych dwóch lub trzech opakowaniach moga wystepowac krwawienia lub plamienia. jesli juz tak długo krwawisz, proponuje Ci sie udac do ginekologa aby Cie zbadal dlaczego tak sie dzieje i upewnil sie ze te krwawienie Cie nie oslabilo i nie odwodnilo, mozliwe ze jest to reakcja na tabletki a mozliwe ze doszlo do jakiegos uszkodzenia podczas stosunku np ewentualnj nadzerki dlatego proponuje Ci wybrac sie do ginekologa!

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~lenka9315

~lenka9315

Dzień dobry. Mam wielki problem od tygodnia zażywam tabletki antykoncepcyjne o nazwie "Lesine" codziennie brałam je regularnie o 18. Jenak dzisiaj rano na początku wystapily razowe plamy a po chwili dostalam krwawienia i nie wiem co sie dzieje? 2 tygodnie temu ztwierdzono u mnie torbiela na lewym jajniku i dlatego dostalam te tabletki aby jajnik odpoczal i nie wiem czy jest to moze z tym zwiazane. Prosze o szybko odpowiedz ponewaz sie nie pokoje. Czy krwawienie osłabia dzialanie tabletek?? przed wystapieniem krawawienia odbyłam stosunek czy ma to jakiś związek?

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Plamienia/krwawienia śródcykliczne to najczęstsze objawy uboczne występujące podczas stosowania pierwszych 2-3 opakowań antykoncepcji hormonalnej. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Wystąpienie takich krwawień nie wpływa na skuteczność antykoncepcji, aczkolwiek gdyby się one powtarzały koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Być może wskazana będzie zmiana preparatu antykoncepcyjnego.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 27 lat, Lublin
~malutka06786

~malutka06786

Dzień dobry. Biorę Daylette już ok 7 miesięcy regularnie. W połowie opakowania dostałam krwawienia ale tydzień wcześniej miałam grypę żołądkową ale po zażyciu tabletki starałam się odczekać ok 3-4 godzin (jak na ulotce) żeby tabletka się przyjęła ale nie wiem co się dzieję czy powinnam się udać do lekarza czy to może być ciąża? Bardzo proszę o odpowiedz.

sandal_19

sandal_19

witam,
biore znowu tabletki anty, kidy zaczal mi sie okres wzielam pierwszą tabletke, wszystko przebiegało zgodnie z planem, po sześciu dniach juz prawie nie bylo śladu po okresie ani po plamieniu. w dziewiątym dniu brania tabletek pojawiła mi sie znów krew , chcialam zapytac czy to normalne, czy moze powinnam sie martwic?

99607 sandal-19 Kobieta, 24 lata, łódź
kwiatuszek2

kwiatuszek2

To jest jak najbardziej normalne. Takie plamienia powinny unormować się do miesiąca, niektóre kobiety dłużej to przechodzą do 2,3 mies.

--

A ja jestem jaka jestem.

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 23 lata, Katowice
sandal_19

sandal_19

no tak,tylko ze u mnie za pierwszym razem, jak kiedys zaczelam brac tak nie bylo, plamienie bylo do 6 dnia i koniec, dlatego mnie to zdziwilo i troche zmartwiło. nie wiedziałąm juz czy moze skutecznosc tabletek jest obnizona czy co...
dodam,ze biore regulanrnie, to jest rzecz,ktorej pilnuje najbardziej na świecie! :)

99607 sandal-19 Kobieta, 24 lata, łódź
Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Podczas stosowania pierwszego opakowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować dodatkowe krwawienia, czy plamienia. Taka sytuacja może wystąpić pomimo, iż w przeszłości nie występowały tego typu objawy. Jeśli stosuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce to występuje pełna ochrona antykoncepcyjna. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 27 lat, Lublin
~AlicjaAAAAA

~AlicjaAAAAA

Witam!
Zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Naraya, jestem już cztery dni po okresie i zauważyłam dziś krwawienie z pochwy. Nie wiem co może oznaczać. Dodam, że obecnie leczę się na zapalenie pęcherza, czy może mieć to jakiś związek? I dzień przed okresem doszło do zbliżenie z partnerem, jednak nie doszło do wytrysku we mnie, czy może być to objaw ciąży?
Pilnie proszę o odpowiedź.

~paula878

~paula878

Jestem przy drugim opakowaniu Novynette, po zmianie na Cilest. Przy 17 tabletce dostałam krwawienia, bardzo obfitego, bolał mnie też brzuch. Trwało to do wczoraj, czyli do ostatniej tabletki, dziś mam tylko umiarkowane plamienie. Czy mogę to zrzucić na ten "okres adaptacyjny" do nowych tabletek? Czy to jakiś bardzo niepokojący sygnał?

~AniaC05

~AniaC05

witam Was:)
mam do Was takie pytanie.
Od 9 dni biorę tabletki, zgodnie z zaleceniami od pierwszego dnia okresu i po 7 dniach stosowania kochałam się z chłopakiem bez prezerwatywy .
Gdy minęły 2 dni od naszego stosunku zaczęłam plamic a teraz już krwawie mimo że okres powinnam mieć za ponad 2 tygodnie i czuje lekki dyskomfort piersi...
Czy jest duże prawdopodobieństwo że jestem w ciąży?
kiedy mogę wykonać test?
Bardzo Was proszę o odpowiedzi...

Deszczowa Piosenka

Deszczowa Piosenka

spokojnie, przy pierwszym opakowanie ( nawet do 3) mogą takie krwawienia występować? Jeśli wziełas pierwszą tabletkę w pierwszy dzień okresu to jesteś chroniona i nie masz co obawiać się ciązy

85289 deszczowa-piosenka Kobieta, 27 lat, Dobczyce
ja2244

ja2244

Dzień dobry
Biorę tabletki anty (mercilon) od roku. Dwa miesiące temu pojawiło się u mnie plamienie w czasie brania tabletek. Lekarz powiedział mi, że czasami tak się zdarza. Jednak dzisiaj czyli 2 miesiące od tamtego zdarzenia plamienie pojawiło się znowu. Czy jestem nadal zabezpieczona przez tabletki?

103684 ja2244 Kobieta, 23 lata, Warszawa
laurette

laurette

Pamietaj co mowil na ten temat lekarz, to normalne przy tabletkach.

--

"Prawdziwie kochasz wtedy kiedy nie wiesz dlaczego"

96807 laurette Kobieta, 20 lat, Kraków
~PaulinaOrek

~PaulinaOrek

Witam,od około 2 tygodni biorę tabletki lesinelle i tak jak koleżanka wyżej kochałam się z chłopakiem tydzień temu czyli po tygodniu stosowania tabletek. Od około 5 dni krwawie,piersi może są troszeczkę tylko czulsze na dotyk i czy to możliwe ze jestem w ciąży? Czy raczej to tylko wpływ tabletek? Dziś tez często chodzę do toalety ale jestem przeziębiona wiec może to od tego..?

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij