Skocz do zawartości
Forum

Ochrona antykoncepcyjna w przerwie między blistrami tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darja to ja

Nie, nie możesz być w ciąży ponieważ jeśli bierzesz regularnie tabletki, codziennie o podobnej godzinie jesteś chroniona zarówno w okresie zażywania pigułek jak i w czasie przerwy. Nie masz dnia w którym byś nie była chroniona. Codziennie masz ochronę.

Odnośnik do komentarza

przy tabletkach antykoncepcyjnych nie masz miesiaczki tylko masz sztuczne krwawienie z odstawienia. To nie jest normalna miesiaczka pamietaj o tym!
a co do tematu - w przerwie miedzy blistrami jestes chroniona tabletki to taki wymysl ze jak beirzesz zgodnie z zaleceniami to nie musisz myslec czy dzisiaj jestes chroniona czy nie bo caly czas jestes

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Tabletki antykoncepcyjne to preparaty hormonalne, które powodują:
- zahamowanie jajeczkowania,
- zmianę konsystencji śluzu szyjkowego, tak że staje się on nieprzepuszczalny dla plemników,
- zmianę budowy błony śluzowej macicy, czyniąc ją mniej podatną na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej do implantacji.
Działanie to utrzymuje się podczas 7 dniowej przerwy. Spokojnie możesz zatem współżyć w trakcie całego cyklu. Oczywiście pamiętaj jednak, że antykoncepcja hormonalna ma 99 % skuteczności.

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałaym zdecydować się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych " Rigevidon ". Nie posiadam jednak wystarczającej ilości informacji na temat ich skuteczności i działania. Przede wszystkim chciałabym się zapytać w jakim czasie po rozpoczęciu stosowania pierwszego opakowania (w życiu) można rozpocząć współżycie bez dodatkowych zabezpieczeń?? Czy w trakcie 7-dniowej przerwy (po 21 dniach stosowania) również będę zabezpieczona przed zajściem w ciążę? Czy tabletki te mają mniej skuteczne działanie w porównaniu do nowych leków? Czy istnieje możliwość zaburzenia gospodarki hormonalnej w tak dużym stopniu, że w przyszłości mogę mieć problemy z zajściem w ciążę ? Czy jestem nadal zabezpieczona gdy zażyję kolejną tabletkę z kilkugodzinnym opóźnieniem? Czy w takiej sytuacji następną dawkę mam zażyć zgodnie z ustaloną wcześniej godziną?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~Lidka19
Witam. Chciałaym zdecydować się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych " Rigevidon ". Nie posiadam jednak wystarczającej ilości informacji na temat ich skuteczności i działania. Przede wszystkim chciałabym się zapytać w jakim czasie po rozpoczęciu stosowania pierwszego opakowania (w życiu) można rozpocząć współżycie bez dodatkowych zabezpieczeń?? Czy w trakcie 7-dniowej przerwy (po 21 dniach stosowania) również będę zabezpieczona przed zajściem w ciążę? Czy tabletki te mają mniej skuteczne działanie w porównaniu do nowych leków? Czy istnieje możliwość zaburzenia gospodarki hormonalnej w tak dużym stopniu, że w przyszłości mogę mieć problemy z zajściem w ciążę ? Czy jestem nadal zabezpieczona gdy zażyję kolejną tabletkę z kilkugodzinnym opóźnieniem? Czy w takiej sytuacji następną dawkę mam zażyć zgodnie z ustaloną wcześniej godziną?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!
Współczesne preparaty antykoncepcyjne posiadają zbliżoną bardzo wysoką skuteczność antykoncepcyjna pod warunkiem, że są prawidłowo przyjmowane. Zabezpieczenie przed ciążą rozpoczyna się wraz z przyjęciem pierwszej tabletki. Ochrona podczas przerwy jest zachowana pod warunkiem kontynuowania przyjmowania tabletek po przerwie. W przypadku kilkugodzinnego opóźnienia w przyjęciu tabletki następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie ma dowodów na to, że na skutek stosowania antykoncepcji występują trudności z zajściem w ciążę. Większość informacji na temat stosowania antykoncepcji znajdzie Pani w ulotce dla pacjenta.

Odnośnik do komentarza

Wita, czy gdy uprawiałam sex z partnerem po okresie i wziełam tabletke antykoncepcyjna w 1 dniu po okresie i na drugi dzien odbył sie stosunek to jest ryzyko ciąze ?? czy podczas 7 dniowej przerwy miedzy tabletkami gdzie ma wystapic owulacja jest dalsza ochrona przed zajsciem w ciąże

Odnośnik do komentarza

To nie było pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. biore je juz od dłuzszego czasu . ale gdy po 7 dniowej przerwie ,wziełam tabletke i na nastepny dzien uprawiałam stosunek to czy jestem zabezpieczona ??

Odnośnik do komentarza
Gość forumowiczka

Witam,

Od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne D****35. W przerwie 7 dniowej, dokładnie dzień przed pojawieniem się krwawienia uprawiałam stosunek, z wytryskiem w środku bez dodatkowego zabezpieczenia. Krwawienie wystąpiło, a dziś w 8 dniu zamierzam zażyć pierwszą tabletkę z 4 opakowania. Czy istnieje możliwość bym zaszła w ciążę?

Odnośnik do komentarza

~forumowiczka
Witam,

Od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne D****35. W przerwie 7 dniowej, dokładnie dzień przed pojawieniem się krwawienia uprawiałam stosunek, z wytryskiem w środku bez dodatkowego zabezpieczenia. Krwawienie wystąpiło, a dziś w 8 dniu zamierzam zażyć pierwszą tabletkę z 4 opakowania. Czy istnieje możliwość bym zaszła w ciążę?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome i wynika z faktu, że antykoncepcja hormonalna nie daje 100% zabezpieczenia. Bez wątpienia podczas stosowania tabletek jest Pani jednak zabezpieczona także w czasie 7 dniowej przerwy. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Gość Lidka24

witam,
Odstawiłam tabletki na 7-dniowa przerwę pod koniec kwietnia po czym współżyłam bez zabezpieczenia z wytryskiem w czasie tej 7-dniowej przerwy, przez całe 21-dni brania tabletek miałam plamienia, a okres po odstawieniu tabletek (na 7dni) również był znikomy. Następnego opakowania już nie rozpoczęłam gdyż nie pamiętałam kiedy dokładnie odstawiłam tabletki. Mam pytanie w związku z tym, czy jest możliwe zajście w ciąże??

Odnośnik do komentarza

Dwanaście dni temu zaczęłam zażywać antykoncepcje, pierwszą tabletke w pierwszym dniu miesiączki. Nie tylko w celu zabezpieczenia, ale również w celu uregulowania cyklu. Pytanie dotyczy 7 dniowej przerwy. Jeśli przed zażywaniem antykocepcji nie umiałam określić cyklu, ponieważ był on bardzo rozregulowany czy teraz to nie ma znaczenia i na pewno krwawienie wystąpi w 7 dniowej przerwie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość kasiek911

Witam.
Zacznę od tego, iż 1 tabletkę z 1 opakowania wzielam oczywiscie w 1 dniu krwawienia, okolo godziny 16. Teraz codziennie biorę tabletki o 22. Czy po 7dniowej przerwie nadal mogę kontynuować branie ich o 22, czy będzie to wydłużenie przerwy? I jeszcze jedno, czy podczas owej przerwy można spokojnie pic alkohol lub też współżyć, i antykoncepcja jest zachowana?
Proszę o pilną odpowiedź.
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna6378

Witam!
Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od miesiaca. Niedawno skonczylam brac 1 opakowanie. W ciagu 7dniowej przerwy , a konkretnie 4 jej dnia pilam alkohol, wymiotowalam i kochalam sie ze swoim chlopakiem, skonczyl we mnie. Czy jest ryzyko ciazy ? Dodam, ze dzien wczesniej dostalam krwawienia z odstawienia. Licze na szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

nie ma bo w czasie tej przerwy nie przyjmujesz tabletek, a jeśli masz takie z tabltkami placebo to one tez nie mają żadnej dawki hormonów.
Wymioty są niebezpieczne jak bierzesz tabletki. Bo wtedy tabletka ( aktywna) może się nie zdążyć wchłonąć

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam kilka pytań:
1) W czerwcu zaczęłam brać swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini (21 tabletek + 7 tabletek placebo), dziś mam wziąć pierwszą tabletkę placebo. Czy jestem zabezpieczona w czasie tych 7 dni?

2) Tabletki brałam regularnie (między godziną 20:00-21:00) z wyjątkiem jednego dnia kiedy przyjęłam ją o godzinie 17:30. Powodem była wieczorna impreza, nie chciałam mieszać tabletek z alkoholem (uważam, że to rozsądna decyzja). Czy te 3 godziny wcześniej mogło coś zmienić?

Odnośnik do komentarza

Witaj.
1) Tabletki placebo są po to aby nie miec przerwy w braniu tabletek i podczas ich przyjmowania ma wystąpić krwawienie z odstawienia.Nie zmienia to jednak faktu, że jest wtedy ochrona przed ciążą tylko gdy tabletki zawierające substancje czynne
przyjmowano prawidłowo.

2) Jednorazowe przyjęcie tabletki kilka godzin wczesniej lub pozniej nie zaburza harmonogramu brania tabletek. Wazne jest aby jednak ta roznica nie byla wieksza niz 12h.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

witam,
biore tabletk,ale jakos do tej pory nie wiem, jak to jest podczas przerwy. moje krawienie zaczyna sie w 5 dniu i konczy szostego wieczorem. ostatnio, siodmego dnia przerwy kochałam sie z chlopakiem nie skonczyl jednak we mnie tylko na zewnątrz. teraz biore nastepne opakowanie,a moje pytanie brzmi: czy istnieje ryzyko ciąży, jezeli sie kocha z chlopakiem w czasie przerwy, jezeli zażywalo sie tabletki regularnie,bz zadnych poslizgow czasowych?

dodam,ze czytajac ulotke nie ma zadnej wzmianki o stosunku podczas przerwy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...