Skocz do zawartości
Forum

Wypadająca pochwa


Gość przestraszona....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przestraszona....

Mam 19 lat w styczniu urodziłam dziecko w sposób naturalny, obecnie regularnie współżyje z moim chłopakiem i po ostatnim stosunku zauwazylam ze u wejscia pochwy coś co jest jakby fragmentem ciała, jakby częścią pochwy, przeczytałam o wypadającej pochwie i sie wystraszyłam, czy to moze byc wypadajaca pochwa? Dodam ze ogolnie mam spuchniete wargi sromowe i w srodku tez czuje sie spuchnieta.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Niestety w ramach porady internetowej, kiedy nie mam możliwości Cię zbadać, nie mogę też wiarygodnie ocenić tej zmiany. Zdecydowanie powinnaś jednak skonsultować się z lekarzem. Wrażenie obrzęku może wynikać np. z infekcji, alergii na lateks. Może być też wynikiem stosunku płciowego. Wrażenie wypadającej pochwy zdecydowanie wymaga konsultacji ginekologicznej!

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie bez badania ginekologicznego. Ciąża i poród są to główne czynniki prowadzące do osłabienia pochwy i jej aparatu podporowego. Wypadanie występuje u ok 33% kobiet, które mają 1 lub więcej dzieci. Wypadanie może wystąpić bezpośrednio po porodzie lub także rozwinąć się dopiero po wielu latach po nim. Jednakże istotne jest to, iż tylko ok. 11% kobiet będzie wymagała operacji z powodu wypadania.
Czy występują u Pani jakieś inne objawy??
Najlepiej jak uda się Pani do ginekologa. Oceni po pierwsze czy w ogóle występuję u Pani wypadanie narządów rodnych oraz jaki jest rodzaj, stopień wypadania. Wtedy trzeba będzie podjąć odpowiednie postępowanie, skorelowane ze stanem statyki narządów rodnych, wiekiem, innymi schorzeniami itd.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...