Forum Ginekologia

Krwawienia z pochwy nie będące miesiączką

~innaaa92

~innaaa92

Witam. Chcialabym spytac od czego mogą byc samoistne krwawienia , i wiem napewno ze to nie jest okres. Wiem ze mam grzybice i czekam na wizyte na 16 marca, ale strasznie się boje co to może byc. Czy przez te grzyby?? CZy to moze nadzerka czy cos gorszego? Upławy są brazowe.. i od dwoch dni krwawienia.. Długo juz lecze grzybice i ciągle powraca.. jestem bezsilna... nie wiem jak ją pokonać. Proszę o odpowiedz Eksperta . DZiękuję, pozdrawiam

~innaaa92

~innaaa92

Świąd i pieczenie tez występuje, a także bolesność przy i po stosunku .

Panda

Panda

Jeśli masz grzybicę to wstrzymaj się ze stosunkami do czasu wyleczenia jej, bo stosunek może podrazniać ścianki pochwy. Jeśli masz nadżerkę, to możliwe, że brazowe plamienia są z nadżerki bo to się często zdarza, własnie kobiety mają brązowe plamienia przy nadzerce. A czerwone plamienia lub krwawienia moga byc krwawieniami srodcyklicznymi. W piatekw szystko się okaże, ale nie uprawiaj narazie stosunków, wyleczysz grzybice, lekarz zobaczy co tam z andzerka i na pewno zapanujecie nad krwawieniami.

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice
Kaja

Kaja

To moze byc przez nadżerke przy nadzerce tak sie zdarza i przez nadzerke mozesz miec problemy z infekcja lub problemy grzybiczne bo jednak nadzerka takowym sprzyja

230 kaja Kobieta, 41 lat, Tychy
~innaaa92

~innaaa92

strasznie sie boje co to może byc, teraz lecvi czysta krew... martwie sie strasznie, bo ginekolog mowil ze nadzerkja sie cofa , a moze jednak nie ;( boje sie ze to cos strasznego

Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam,

Krwawienia międzymiesiączkowe mogą mieć wiele przyczyn. Małe krwawienia w okresie okołoowulacyjnym mogą być czymś normalnych. Często są objawem poważnych schorzeń m.in.:
-chorób przenoszonych drogą płciową( przewlekłe zakażenie grzybicze występujące u Pani może się także do tego przyczyniać-śluzówka z powodu przedłużającego się zapalenia staje się wiotka, wrażliwa i bardziej podatna na otarcia),
- nadżerka( jest ubytkiem błony śluzowej macicy i także jednym ze skutków przewlekającego się procesu zapalnego),
-nowotworu narządów rodnych,- tutaj proponuje wykonać kontrolną cytologię, czy wszystko jest w porządku. Jeżeli cytologia wyjdzie zła trzeba poszerzyć diagnostykę o kolposkopię.
- schorzeń tarczycy.Może Pani oznaczyć sobie TSH u lekarza rodzinnego.
Trochę nie podobają mi się te nawracające grzybice. Jeżeli ma jeszcze Pani jakieś wątpliwości proszę pytać.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
~Komercha

~Komercha

no nie tylko, podacz usg chyba też może, i podczas prześwietlenia, tk czy rezonansu - wszystko zleży jaki to nowotór

madziaa018

madziaa018

13grudnia mialam ostatnia miesiaczke trwala ona do 21 grudnia.Z poczatku miesiaczki krew byla prawie ze czarna. Po dwoch dniach od zakonczenia miesiaczki zaczela sie jasnobrazowa wydzielina z pochwy.Od wczoraj wydzielina ma kolor czerwony.Z pochwy leci krew.Jest to nie duza ilosc ale nigdy mi sie to nie zdazalo.Jakies 2mies. temu leczylam sie na jajniki.Prawy jajnik byl 3razy wiekszy od lewego.Do lekarza zglosilam sie bo zatrzymal mi sie okres.Dostalam dwa antybiotyki. Po dwoch dniach brania lekow dostalam miesiaczki.Mialam robiona cytologie.Wyniki byly bardzo dobre.Lekarz powiedzial nawet ze rzadko spotykane.A wiec skad wzielo sie to krwawienie? Co moze byc jego przyczyna?Czy to moze byc cos powaznego?

89850 madziaa018 Kobieta, 20 lat, Łomża
~vvvv

~vvvv

madziaa018
13grudnia mialam ostatnia miesiaczke trwala ona do 21 grudnia.Z poczatku miesiaczki krew byla prawie ze czarna. Po dwoch dniach od zakonczenia miesiaczki zaczela sie jasnobrazowa wydzielina z pochwy.Od wczoraj wydzielina ma kolor czerwony.Z pochwy leci krew.Jest to nie duza ilosc ale nigdy mi sie to nie zdazalo.Jakies 2mies. temu leczylam sie na jajniki.Prawy jajnik byl 3razy wiekszy od lewego.Do lekarza zglosilam sie bo zatrzymal mi sie okres.Dostalam dwa antybiotyki. Po dwoch dniach brania lekow dostalam miesiaczki.Mialam robiona cytologie.Wyniki byly bardzo dobre.Lekarz powiedzial nawet ze rzadko spotykane.A wiec skad wzielo sie to krwawienie? Co moze byc jego przyczyna?Czy to moze byc cos powaznego?

wyszło cos boetrazmam taki sam problem

~gregor9021

~gregor9021

witam,mam pytanie,otoz z moja narzeczona kochalisy sie wczoraj i zauwazyle na swoim czlonku krew.... nawet na poscieli bylo jej troszke... oja dziewczyna chodzi regularnie do ginekologa,wszystko w jak najlepszy porzadku,cytologia co pol roku,wszystko ok... jestesmy swoioi jedunui partnerai i nigdy nie ielismy jakiejs choroby wenerycznej w ogole nie ma mowy... wiec prosze o jakas podpowiedz.. do lekarza oczywiscie pojdzie,ale wiadomo jak z terminami... prosze o rade.... pozdrawiam

~Anna9830

~Anna9830

witam jeste 3 miesiace po porodzie po cesarce i strasznie krwawie co to może byc??

~mert

~mert

Witam..ostatnio mialam zapalenie pecherza i dostalam brazowego plamienia takie nitki.od trzech dni to krew..pomocy .dopiero we wtorek bede w polsce..

~mert

~mert

No nie wlasnie..jestem na wakacjach nie orientuje sie tutaj .m wizyte mam w nast tygodniu.jak myślicie co to moze byc

~Wirerka

~Wirerka

zaostrzenie objawów zapalenia, krwawienie okołoowulacyjne, nadżerka...

~Kevinkrawter

~Kevinkrawter

~gregor9021
witam,mam pytanie,otoz z moja narzeczona kochalisy sie wczoraj i zauwazyle na swoim czlonku krew.... nawet na poscieli bylo jej troszke... oja dziewczyna chodzi regularnie do ginekologa,wszystko w jak najlepszy porzadku,cytologia co pol roku,wszystko ok... jestesmy swoioi jedunui partnerai i nigdy nie ielismy jakiejs choroby wenerycznej w ogole nie ma mowy... wiec prosze o jakas podpowiedz.. do lekarza oczywiscie pojdzie,ale wiadomo jak z terminami... prosze o rade.... pozdrawiam

Wiesz co było przyczyna ? Miałem taki sam problem ?