Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia miesiączkowania


Gość Driana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 18 lat, miesiączkuję od około 4 lat.
Od kiedy pamiętam zawsze miałam pewne problemy z miesiączką. Mój cykl zawsze był bardzo długi (30-40dni), ale raz (jakieś 2 lata temu) zdarzyły mi się 3 miesiączki pod rząd w odstępach 2 tygodni. Od około 6-8 miesięcy mój cykl trwa więcej niż 40 dni.
Jakie mogą być przyczyny i co mam z tym zrobić?
Driana

Odnośnik do komentarza

Musisz zbadac sobie hormony, idź do lekarza ogólnego poproś o skierowanie na morfologie, na TSH, FT3, FT 4, powiedz ze masz problem z okresem, niech Cie przebada pod katem tarczycy, ogólnie badania hormonalne. Jesli wyjde kiepskie - masz przyczyne. Jesli wyjda dobre, to z wynikami do ginekologa i trzeba zrobic USG jajników czy nie ma tam zadnego torbiela i czy wszystko jest jak nalezy. Ja podejrzewam, ze to jednak moga byc zaburzenia hormonalne, to sie czesto zdarza.

Odnośnik do komentarza

Witam
Od prawie 5 lat miesiączkuję. Zawsze okres był regularny, jednak przez ostatnie pół roku się to zmieniło. Zdarzyło się, że w jednym miesiącu nie miałam wgl miesiączki, w innym miałam dwie, a w ostatnim miesiącu trwała 15 dni. Czy jest to coś niepokojącego, czy może mieć na to wpływ stres ? Moim drugim problemem jest to, że moje piersi przestały się rozwijać, czy jest szansa, że to się zmieni ? Podczas tych 5 lat ukształtował się tylko ich zarys, a brodawki sutkowe są wklęsłe.
Czy wypadanie włosów, senność, zmęczenie w ciągu dnia może mieć z tym jakieś powiązanie ? Czasem odczuwam również gwałtowne silne i szybko mijające bóle w podbrzuszu...
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Rzeczywscie z opisu miesiączki sa nieregularne. A ile masz lat?Bylas już u ginekologa? Stres ma ogolnie niekorzystny wpływ wiec mogl się oczywiście przyczynić.To co napisalas może niepokoić. Proponowalabym jednak skonsultować się z lekarzem.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

witam. u mnie jest problem taki ze tez mam zaburzenia jakies . zawsze mam w miesiacu okres ale za kazdym razem w innym dc. po lipca tego roku bylo wszystko ok a teraz w lipcu 25dni trwal moj cykl i okres mialam przez 6dni w sierpniu 34dc mialam okres 6dniiwy trraz tez mam 34 dc a okres rwa 3 dni i wystarczaja 2podpaski na dzien i na noc ... czy to cos nieppkojacego moze byc?

Odnośnik do komentarza

no właśnie nie zmieniłam trybu życia, normalnie tak samo robię jak zawsze, odchudzać się nie muszę 59kg przy 173cm, ale mam tak od zawsze, bo mam szybką przemianę materii i ciężko mi przytyć. Śpię mniej więcej po 7-9 godzin w nocy i w dzień potrafię sobie pospać.

Odnośnik do komentarza

wlasnie test robilam we wrzesniu, w 28dc i wyszedl negatywny a po 6 dniach dostalam to niby okres niby plamienie nie wiem jak to nazwac, wczoraj na wkladce do poludnia mialam taki jasniutko barzowy sluz a po poludniu juz bialy . Do ginekologa jade albo w poniedzialek albo w srode

Odnośnik do komentarza

a nic mi nie mow... lekarz tez czlowiek wiem ale ile mozna na urlopie siedziec... Dodzwonilam sie do nich i do konca roku nie zapisuja ale z takim czyms mam przyjechac w poniedzialek ... Nie foczekam sie chyba wizyty ..a teraz mam takie bole kregoslupa ze nie wyrabiam ...

Odnośnik do komentarza

Hej, z bardzo nie wiem gdzie szukać pomocy. Mam dość dziwne objawy i właśnie nie wiem z czym to powiązać. 9.08 miałam okres, trwał normalnie 4-5 dni. Ostatnio cykl z 31 dniowego, stał się idealnie 28 dniowy, więc to że dostałam okres trochę wcześniej niż myślałam w ogóle mnie nie zaniepokoił. po dwóch tygodniach i od razu powiem, że idealnie w okresie owulacji, zaczęłam silnie krwawić. tak jakbym znowu dostała okres. Trwało to do wczoraj. Dostałam temperatury, która utrzymuje się do dzisiaj rana i do tego okropny ból mięśnii pulsujący ból głowy oraz zawroty. Robiłam dzisiaj rano test, ale pojawiła się tylko jedna kreska. Do lekarza moge iść dopiero za dwa tyg, ponieważ jestem za granicą. Czy macie pomysł co to jest ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...