Skocz do zawartości
Forum

Późna ciąża a ryzyko wystąpienia wad u dziecka


Gość irl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.. Jestem 44 kobietą i okazało się że jestem w ciąży. Jest to dopiero pierwszy miesiąc.. Martwi mnie oczywiście wiele rzeczy - przede wszystkim wiek.. :( Druga sprawa.. odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (bardzo żle się po nich czułam )i zaraz po tym fakcie ( jakies 2 tyg) zaszłam... Słyszałam że trzeba odczekac minimum miesiąc, żeby miec pewność, że wszystko będzie ok.. Poza tym parter jest cukrzykiem i ten fakt również mnie niepokoi, czy aby nie będzie miało to wpływu na rozwój dziecka.. Bardzo Proszę o poradę czy to wszystko nie będzie miało negtywnego wpływu na moje dziecko,,, Bardzo się martwię..:( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witaj,wiek nie ma tu szczegulnego znaczenia,owszem im pózniej to jest wieksze zagrożenie.ale najwazniejsze abyś skonsultowała ze swoim ginekologiem te fakty które cię nie pokoją,u mnie w rodzinie ciocia mając 46lat zaszła w ciążę i odziwo przebiegła bez komplikacji,wiec nie jest powiedziane ze u ciebie mogą wystąpić.faktycznie co do ciąży odrazu po tabletkach powina byc przerwa,ale mysle że nic złego sie niebędzie działo,poprostu tak miało byc,najwazniejszy jest spokój i szybka wizyta u ginekologa,co do cukrzycy powinaś wspomniec lekarzowi nie jest owiedziane że zagrozi płodowi,wiec spokojnie,niemartw sie wszystko bedzie wporządku.pozdrawiam i życze szczesliwego donoszenia

Odnośnik do komentarza

no ale teraz przecież te nowe tabletki są tak skonstruowane że starać się o dziecko można praktycznie od razu po odstawieniu/ Musisz być spkojna, bo nerwy Ci nie pomogą. Wiek ma wpływ ale nie zakładajmy najgorzszego scenariusza, to że mam 44 lata wcale nie oznacza że dziecko na pewno będzie chore. Spokojnie i głowa do góry:)

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...