Forum Ginekologia

Brązowe plamienie po stosunku przy tabletkach antykoncepcyjnych

~aleksi

~aleksi

od 5 miesiecy regularnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. 2 dni temu odbylam stosunek po dosc dlugiej przerwie i pojawilo sie brazowe dosc intensywne plamienie... mam zaczać sie martwic ? czy lepiej wybrac sie do ginekologa?

Sonia

Sonia

jesli długo plamisz czy nawet krwawisz to idz do ginekologa, moze masz nadzerke i podczas stosunku zaczeła krwawic?

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Aleksi,

"mam
> zaczać sie martwic ? czy lepiej wybrac sie do ginekologa?"

Takie plamienia pojawiają się najczęściej podczas brania pierwszych blistrów tabletek antykoncepcyjnych i są normalnym efektem ubocznym, niezależnie od marki. Pani bierze tabletki troszkę dłużej.

Jeżeli plamienie znów się powtórzy, proszę udać się do swojego ginekologa. Zbada Panią, zobaczy czy wszystko jest w porządku. Być może będzie konieczna zmiana tabletek na inne, zawierające większą dawkę hormonów.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola