Skocz do zawartości
Forum

Brak krwawienia w przerwie między blistrami tabletek antykoncepcyjnych


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

STOSUJĘ ANTYKONCEPCJĘ OD MARCA BR. ROKU. ( rigewidon). W listopadzie miałam skąpy okres 2 dniowy. W grudniu nie wzięłam 2 tabletek , po dwóch dniach wzięłam kolejne 2 które zostały i 1 zaległą. W czasie nie brania tab. pojawiło mi się krwawienie pomieszane ze śluzem. Zaznaczę iż byłam w odwiedzinach poza miejscem zamieszkania i nie wzięłam tabletek. Po przyjeżdzie do końca poakowania zostały mi te 2 tab. , które wzięłam. okres mi się nie pojawił. Planowany był na piątek
9 pierwszy dzień po 21 dniowej przerwie ). Jest środa okresu ani widu ani słychu. Zaznaczam że nie współżyłam ani w grudniu, ani w listopadzie.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Doustna antykoncepcja hormonalna-powinna być stosowana regularnie jak amen w pacierzu. Tabletki muszą być stosowane codziennie mniej więcej o tej samej porze.
Nie są to witaminy i nie może Pani brać ich kiedy chce, ponieważ:
-po pierwsze tracą skuteczność antykoncepcyjną.
-po drugie mogą pojawić się nieregularności w krwawieniu.
Jeżeli Pani nie współżyje od 2 miesięcy uważam, że nie powinna brać Pani w ogóle tabletek, ponieważ to nie witamina C.
Dopiero przy stałym współżyciu z partnerem-w celu uniknięcia ciąży- wskazana jest antykoncepcja.
Jeżeli ma Pani problemy z pamiętaniem o tabletkach, proszę używać innej antykoncepcji, np. krążków dopochwowych, plastrów, zastrzyków.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam. W czwartek wzięłam ostatnią tabletkę z 4 opakowania tabletek ATYWIA, krwawienie z odstawienia zawsze występowało u mnie 2-3 dni bo zażyciu ostatniej tabletki, dziś jest wtorek a krwawienia jak nie było tak nie ma. W zeszłym tygodniu przed końcem tabletek byłam przeziębiona, czy może mieć to coś wspólnego z krwawieniem i czy mogę być w ciąży nie mając żadnych kłopotów trawiennych i przy regularnym zażywaniu tabletek? POMOCY!!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Od dluzszego czasu stosuje lek na depresje Cital oraz tabletki antykoncepcyjne. Teraz po 3opakowaniach tabletek anty zrobilam przerwe i jest 4dzien a krawienia nie ma. Nigdy nie doszlo do pelnego stosunku, zabezpieczamy sie dodatkowo prezerwatywa chociaz czasami zdarza sie stosunek przerywany. Czy mozliwe ze Cital oslabil dzialanie tabletek i zaszlam w ciaze? Czytalam ze nie wplywa on na ich skutecznosc...

Odnośnik do komentarza
Gość mloda123456

Witam.

Zazywam tabletki antykoncepcyjne. Bylo to moje 2 opakowanie ( pierwsze opakowanie YAZ lecz pani doktor zmienila mi na Bonadea ). Po Yazie wszystko bylo ok krwawienie pojawilo sie w 3 dniu odtswienia ( 3 tabletka placebo). Jak wyzej wspomnialam tabletki zostaly zmienione ( zle sie czulam po nich) Pani ginekolog kazala zazyc mi pierwsza tabletke z nowego opakowania normalnie po skonczeniu przerwy ( w tym przypadku 4 tabletki placebo) tak tez zrobilam. Podczas brania bonadea wszystko ok. Skutkow ubocznych nie odczuwam. Jednak skoczylam brac opakowanie i jestem juz w koncu 5 dnia przerwy a miesiaczki brak. Uprawialam sex z chlopakiem bez zabezpieczenia ale nigdy nie dochodzil we mnie wrecz nawet duzo mu brakowalo do tego. Czy dobrze zrobilam czekajac te 4 dni pomiedzy tabletkami ? Czy antykoncepcja zostala zachowana? Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 19 lat i od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne Midiana. Właśnie zaczęła mi się przerwa i nie dostałam krwawienia. Czy jest jakaś możliwość, że jestem w ciąży, skoro brałam tabletki zgodnie z zaleceniami i nie wymiotowałam, ani nie miałam biegunki w trakcie stosowania oraz nie zmieniłam miejsca pobytu. Dodam, że współżyłam, ale mój chłopak nie kończył we mnie. Oprócz tego słyszałam, że po pierwszym miesiącu stosowania krwawienie może w ogóle nie wystąpić, czy to prawda? Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w trakcie 4 dniowej przerwy od tabletek (3dzien) jest to moje drugie opakowanie. Powinnam mieć już krwawienie a otej pory nie mam. Pobolewa mnie podbrzusze ale lekko i nie czuje się jak przed okresem. Wystąpiły za to delikatne plamienia. To na pewno nie jest krwawienie. Denerwuje się gdyż nie wiem co mam dalej robić. W piątek mam zacząć kolejny blister jednak nie wiem czy powinnam skoro krwawienia nie było. Czy możliwe aby to lekkie plamienie było tym krwawieniem? Czy mogę i powinnam zacząć następny blister? Dodam , ze miałam stosunek początkiem czerwca. Czy powinnam w tej sytuacji zrobić test? Proszę o odpowiedz eksperta gdyż nie wiem co robic z tabletkami.

Odnośnik do komentarza

~oliviia
Witam, jestem w trakcie 4 dniowej przerwy od tabletek (3dzien) jest to moje drugie opakowanie. Powinnam mieć już krwawienie a otej pory nie mam. Pobolewa mnie podbrzusze ale lekko i nie czuje się jak przed okresem. Wystąpiły za to delikatne plamienia. To na pewno nie jest krwawienie. Denerwuje się gdyż nie wiem co mam dalej robić. W piątek mam zacząć kolejny blister jednak nie wiem czy powinnam skoro krwawienia nie było. Czy możliwe aby to lekkie plamienie było tym krwawieniem? Czy mogę i powinnam zacząć następny blister? Dodam , ze miałam stosunek początkiem czerwca. Czy powinnam w tej sytuacji zrobić test? Proszę o odpowiedz eksperta gdyż nie wiem co robic z tabletkami.

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani rozpocząć stosowanie kolejnego opakowania tabletek zgodnie z harmonogramem, czyli po upływie tygodniowej przerwy. Najprawdopodobniej doszło do jednorazowego zaburzenia krwawienia. Dla pewności warto wykonać test ciążowy. Jeśli test ciążowy będzie negatywny oraz krwawienie nie wystąpi po skończeniu kolejnego opakowania to konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Odnośnik do komentarza

lukrecjowa
Witam, mam 19 lat i od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne Midiana. Właśnie zaczęła mi się przerwa i nie dostałam krwawienia. Czy jest jakaś możliwość, że jestem w ciąży, skoro brałam tabletki zgodnie z zaleceniami i nie wymiotowałam, ani nie miałam biegunki w trakcie stosowania oraz nie zmieniłam miejsca pobytu. Dodam, że współżyłam, ale mój chłopak nie kończył we mnie. Oprócz tego słyszałam, że po pierwszym miesiącu stosowania krwawienie może w ogóle nie wystąpić, czy to prawda? Czy mogę być w ciąży?

Witam!
Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić podczas siedmiodniowej przerwy. Nie oznacza to, iż wystąpi w pierwszym dniu przerwy. Proszę cierpliwie poczekać na wystąpienie krwawienia. W razie braku krwawienia proszę wykonać test ciążowy. Jeśli okaże się negatywny oraz nieprawidłowości wystąpią w czasie kolejnej przerwy to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

witam od 2 lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne cilest jednak w tamtym miesiącu wycofali je z powodu wolniejszego wchłaniania jednej z czynnych substancji. Okres przyszedł spóźniony dla pewności zrobiłam również test ciązowy który również potwierdził brak ciąży więc w następstwie zaczęłam przyjmować nowe tabletki Bonadea po całych 21 dniach stosowania nie dostałam okresu w 7-dniowej przerwie. Dziś powinnam zażyć pierwszą tabletke z drugiego opakowania jednak nie wiem czy wszystko jest ok...
proszę o szybką pomoc i poradę z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza

najbardziej obawiam się ciąży po tej wadliwej serii cilestu bo doczytałam się że okres może wystąpić hormonalny a testy mogą również nie wyjść ze względu na utrzymywanie się hormonów w organizmie a do tego wszystkiego moja koleżanka jest tego żywym przykładem bo dopiero w 4 miesiącu dowiedziała się że jest w ciąży z tym że ona starała się o dzidziusia i odstawiła tabletki... Przepraszam że tak ''sraczkuje'' ale naprawdę martwię się...

Odnośnik do komentarza
Gość weramania

witam od 2 lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne cilest jednak w tamtym miesiącu jak wiadomo wycofali je z powodu wolniejszego wchłaniania jednej z czynnych substancji. Okres przyszedł spóźniony dla pewności zrobiłam również test ciązowy który również potwierdził brak ciąży więc w następstwie zaczęłam przyjmować nowe tabletki Bonadea po całych 21 dniach stosowania nie dostałam okresu w 7-dniowej przerwie. Dziś powinnam zażyć pierwszą tabletke z drugiego opakowania jednak nie wiem czy wszystko jest ok... najbardziej obawiam się ciąży po tej wadliwej serii cilestu bo doczytałam się że okres może wystąpić hormonalny a testy mogą również nie wyjść ze względu na utrzymywanie się hormonów w organizmie a do tego wszystkiego moja koleżanka jest tego żywym przykładem bo dopiero w 4 miesiącu dowiedziała się że jest w ciąży z tym że ona starała się o dzidziusia i odstawiła tabletki... u mnie jak zwykle przed okresem pojawił się ból piersi i jak nigdy nadmierna suchość w pochwie
proszę o szybką pomoc i poradę z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...