Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcyjne globulki dopochwowe i prezerwatywa


Gość Endon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sytuacja podczas zabezpieczenia się tymi dwoma metodami. Kochaliśmy się z dziewczyną w 18 dniu cyklu (zazwyczaj ma 30-31 dniowy cykl), czyli miała raczej dni płodne. Stosowaliśmy globulki i prezerwatywę. Do wytrysku doszło poza prezerwatywą i ciałem dziewczyny. Prezerwatywa nie pękła ani się nie zsunęła. Globulek użyliśmy tak, jak nakazuje instrukcja, czyli po zaaplikowaniu odczekaliśmy 15 min. Niektórzy twierdzą, że globulki uszkadzają prezerwatywy. Na ulotce P******** było napisane, że zalecają stosować globulki z prezerwatywą (użyliśmy Durexa). Czy te zabezpieczenia wystarczą, byśmy nie musieli się martwić o ciążę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Do wtrysku doszło dopiero po wyjściu i dokończeniu ręką, że tak to nazwę. Staraliśmy się uważać, ale mimo wszystko trochę się martwię. Dziewczyna ma dostać okres około 31 grudnia. Słyszałem też, że stosowanie globulek może spowodować spóźnienie okresu. Mam tylko nadzieję, że mimo tego, iż nie było wytrysku w środku, to nic się tam nie dostało...

Odnośnik do komentarza

A zauważyłeś żeby ta gumka była uszkodzona?

co do tego że okres się przesunie z powodu globulek dopochwowych to nie słyszałam jeszcze o tym. Bardziej jest prawdopodobne że do tego 31 twoja dziewczyna się będzie stresować i z tego powodu jej się okres przesunie. Moja rada dla ciebie jako jej chłopaka jest zapewnienie jej że jakby się coś stało to jesteś przy niej, pocieszenie jej, okazanie wsparcia, a nie stresowanie się byleby się nic nie stało. Dziewczyna jak nie będzie czuła wsparcia to się jeszcze może dodatkowo zestresować że jakby co to zostanie sama.

co do całej sytuacji to uważam że nie ma podstaw do zmartwienia. Seks jest po to żeby się z niego cieszyć a nie po to żeby się co miesiąc zastanawiać nad każdym promilem prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. To najkrótsza droga do nerwicy.

Odnośnik do komentarza

Prezerwatywa nie była uszkodzona, sprawdzałem. Chyba, że jakieś mikrouszkodzenia, których nie widać gołym okiem. Ale skoro wytrysku nie było wewnątrz i zastosowaliśmy dodatkowo globulki dla lepszej ochrony mimo wszystko, to chyba nie powinniśmy się martwić - tak mi się wydaje. Ale jakaś tam niepewność pozostaje...

Odnośnik do komentarza

Doskonale rozumiem. Pewnie tak jest, że się nakręcam, mam nadzieję, że zupełnie niepotrzebnie. Niby wiem, że wszystko było jak być powinno, uważaliśmy i w ogóle, a mimo wszystko jakiś strach mnie obleciał...a tą kartkę, to chyba sobie napiszę i będę na nią patrzył, gdy najdą mnie wątpliwości, czyli pewnie dość często ; )

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałam zapytać czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, używając globulek i prezerwatyw jednocześnie. Zadaję to pytanie, ponieważ jestem wielką panikarą. Uprawiałam seks z chlopakiem prawdopodobnie podczas dni płodnych (sądząc po śluzie), a okresu jak nie ma, tak nie ma. Co prawda moje cykle nie są regularne, gumka nie spadła, ani nie pekła, globulkę umieśiciłam odpowiednio przed współżyciem, a niecałe 2 tygodnie temu przyjmowałam antybiotyk. Czy duże jest prawdopodobieńtwo bycia w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...