Forum Ginekologia

Po jakim czasie tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać?

~kamilka1124

~kamilka1124

Witam.
Dopiero zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne,nigdy wcześniej nie miałam styczności z antykoncepcją hormonalną . Pierwszą tabletkę tak jak trzeba wzięłam w pierwszy dzień cyklu (pierwsze krwawienie). Czytałam dużo na temat antykoncepcji i powiedziane zostało, iż ochrona przed ciążą zaczyna się już od pierwszej tabletki przy tych dwuskładnikowych i branych od pierwszego krwawienia. Moje pytanie brzmi czy to dotyczy, również przypadku kiedy dopiero zaczyna się przyjmować doustną antykoncepcję i jest to pierwsza tabletka z pierwszego opakowania? Pytam ponieważ po zażyciu 4 tabletek odbyłam z narzeczonym stosunek i on skończył we mnie. Według ulotki i opinii lekarzy w internecie tabletki mnie chroniły ale wolę być pewna.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NikMag

NikMag

tabletki działają od pierwszej pigułki pod warunkiem że bierzesz regularnie. Działają w ten sposób że hamują owulację, hamują ją do puki je bierzesz.

303 nikmag Kobieta, 30 lat, Kraśnik
RockBaby

RockBaby

ja słyszała że pełna ochrona jest dopiero po tygodniu stosowania?

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 26 lat, Częstochowa
~kamilka1124

~kamilka1124

Tak dobrze słyszałaś tylko że to w przypadku rozpoczęcia brania tabletek antykoncepcyjnych 2 lub 3 dnia cyklu lub w przypadku tabletek jednoskładnikowych...Może jakaś porada lekarza?

~ZielonaHerbata

~ZielonaHerbata

jesli bierzesz tabletke 1 dnia okresu to działają od 1 tabletki.
Po tygodniu działają jak weźmiesz innego dnia niż 1 dzień okresu.

NikMag

NikMag

dla mnie to logiczne że od pierwszej tabletki. Zaczyna się je brać na początku cyklu, a owulacja jeszcze nie słyszałam żeby występowała w tym pierwszym tygodniu cyklu. Owszem w normalnym cyklu dni płodne mogłyby się zacząć pod koniec pierwszego tygodnia, ale tutaj nie mówimy o normalnym cyklu, bo skoro owulacja jest hamowana to nie ma dni płodnych.

303 nikmag Kobieta, 30 lat, Kraśnik
~kamilka1124

~kamilka1124

Tak tak dokładnie. Ale ja biorę dopiero pierwsze opakowanie. To nie ma znaczenia? Wcześniej byłam pewna, że już okej i jest normalna ochrona ale narzeczony zaczął panikować, więc postanowiłam się upewnić.

~mili

~mili

opinii tyle co i lekarzy, ja od razu uprawiałam seks nie minął tydzień napewno od pierwszej tabletki i jakoś w ciąże nie zaszłam.
nie którzy mówią, że pierwsze opakowanie musi minąc, albo tydzień... więc musisz kierowac się swoim sumienień.

~Złośliwa

~Złośliwa

Mil to że ty nie zaszłaś to nie oznacza ze ktoś inny też nie zajdzie

~mili

~mili

no tak zgadza się, ale zaden lekarz jak widac nie mówi nic sensownego.
skoro pojawiaja sie jakies inf. od lekarzy ze mozna od razu to chyba mozna..
ale kazdy musi na swoje ryzyko.

fijolek

fijolek

Dziewczyny, ale przecież w ulotce tabletek jest napisane, że działają od pierwszej tabletki zazytej pierwszego dnia cyklu. To nie ma znaczenia czy to pierwsze czy dziesiąte opakowanie, bo przy każdym opakowaniu tabletki działaja dokładnie tak samo.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
~Mauritius

~Mauritius

fiołek ma racę, jesteś chroniona od początku opakowania

~kamilka1124

~kamilka1124

Dziękuję. Nawet nie wiecie jak mnie uspokoiłyście. Tak powinno tak być, podjęłam ryzyko, bo inaczej nigdy bym się nie przekonała do tych tabletek.

Kaja

Kaja

dokładnie tabletka działa 36 godzin wiec po tygodniu ta pierwsza i tak już pewnie swoje zrobiła :P

230 kaja Kobieta, 41 lat, Tychy
Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Tabletki zaczęły działać już od pierwszej doby. Stosunek należy uznać za zabezpieczony.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
~kamila anka

~kamila anka

A gdybym zaczęła brać od 14 dnia cyklu, po jakim czasie będę chroniona?trochę mi sie spieszy;) i nie chciałabym czekać aż dostane okres..... Chłopak wraz z zagranicy;)

~ewela35

~ewela35

Ludzie ,jakie wy zadajecie durne pytania,jak dzieci z przedszkola!Pierwsze opakowanie zaczyna sie brac od pierwszego dnia okresu ,wiec skad te durne pytania typu czy wczesniej mozna wziasc tabletke ,bo chlopak z zagranicy zjeżdża?!..boze kochany ,masakra normalnie....

angela325

angela325

Można ale trzeba się dodatkowo przez kilka dni zabezpieczać. Jest to zazwyczaj 7-9 dni.

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 25 lat, Daleka:)
~hella

~hella

A co jesli ktos zaczął braac 3 tabletke a jest 6 dni przed okresem i się kochal do kaca z dziewczyna,??

~Oczy Twoje

~Oczy Twoje

czyli nie dziewczyna nie rozpoczeła brania tabletek od pierwszego dnia okresu? Jeśli tak to tabletki nie działają jeszcze w pełni