Skocz do zawartości
Forum

Brak miesiączki


Gość Lilaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat.Zazwyczaj miałam dość regularne cykle ok. 30 dni.
Tym razem jednak okres spóźnia mi się już tydzień. Miałam normalnie objawy jak przed okresem wzmożony apetyt, wypryski itd.
natomiast po kilku dniach wszystkie ustąpiły i pozostało dziwne swędzenie piersi i ból z lewej strony przy poruszaniu się (jak przy okresie w okolicy lewego jajnika). Jeśli chodzi o ciąże to owszem regularnie współżyje, ale robiłam test ciążowy i wynik był ujemny.
Bardzo proszę o radę co może być tego przyczyną i czy test mógł zawieść?? Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Powtórz test ciążowy. Mówi się że powinno się robić test w dzień spodziewanie miesiączki ale ja raczej wole określenie 14 dni po owulacji. Jak sie owulacja przesunie to miesiączka też, więc test wyjdzie ujemnie. Lepiej powtórzyć.

Odnośnik do komentarza

Witam, od dnia 24.08ciezko choruje. Tj, bóle w okolicy ledzwiowej, 2tyg. biegunka, bole brzucha, poty. Po pierwszej wizycie okazało sie ze mam zapalenie jajnikow, i po raz pierwszy nabawiłam sie grzybicy. CRP mialam 43, po antybiotykach zeszlo do 4,88.
Po kontrolnej wizycie 12.09 po ktorej okazalo sie ze wszystko jest ok, mam przyjsc za tydzien po miesiaczce na badanie kontrolne (cytologia) Ktorej nigdy w zyciu jeszcze nie mialam!!! ;/ Zeby podjac sie usuniecia nadżerki kwasem (2ampulki nie pamietam nazwy okolo 140zl), dni 14.09 powinnam dostać okres (tabletki anty biore od 11miesiecy) Okresu nadal nie mam, w zeszlym miesiacu okres byl jedno dniowy, gdzie wczesniej okres w przerwie 7dniowej trwal 2-3dni ale bardzo skapo (przed rozpoczeciem zazywania tabletek mialam silne, bolesne miesiaczki z 5dniowym krwawieniem). W niedziele 16 przyjechalam na pomorze, mam ponownie bolesnosci w jajnikach i w okolicach tylnej miednicy. W poniedzialek udalam sie do (tutejszej na pomorzu )Pani Ginekolog, ktora stwierdzial ze jest stan zapalny (nawet nie wiem czego ;/ ) przepisala globulki dopochwowe (15tabletek Gyno-femidazol) oraz fluconazole. Nie wiem dlaczego ;/ ale po zwroceniu uwagi o kommpletnym braku okresu, Pani ginekolog, powiedziala ze mam brac dalej tabletki antykoncepcyjne NARYA ;/;/;/ , dzisiaj nasilily sie bole jajnikow, oraz tylnia sciana miednicy bol schodzi do praawej nogi biodrem. :( Juz nie wiem co robic, po za tym jedna ginekolog uwwaza ze powinnam usunac nadzerke, druga uwaza ze nie. Z dodatkowym objawow bola mnie piersi najbardziej lewa, od strony pach do srodka. Jestem juz wyczerpana, apetyt mam ale slaby, ma 21 lat, boje sie strasznie o cytologie,i o fakt ze calym tym stanem zapalnym moge doprowadzic sie do bezplodnosci :( Jestem od miesiaca bardzo zdenerwowana cala ta choroba, prosze mi poradzic co mam robic :( Jeszcze dodam, ze w poniedzialek rowniez mialam badanie jajnikow, ktore sa w normie, ale samo badanie tak mnei bolalo ze poplakalam sie z bolu, i podnosilo mnie z bolu, Pani doktor dziwila sie ze jak wspolzyje skoro na badaniu boli mnie, a podczas stosunku nie.

Odnośnik do komentarza

ostatni raz miałam miesiączke w styczniu, ale nie uprawiałam stosunku z żadnym mężczyzną. często bolał mnie brzuch tak jak do miesiączki ale wraz go nie dostawałam. mam nabrzmiały brzuch. pije dużo alkocholu i pale papierosów. możliwe jest to że przes to wszystko miesiączka mi się spóżnia?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem a mianowicie wygląda to następująco: moja miesiączka powinna pojawić się 04.05 natomiast do tej pory jeszcze jej nie ma. Kilka dni przed okresem byłam przeziębiona,zależało mi na tym żeby szybko wyzdrowieć więc brałam przez kilka dni 3 razy dziennie po dwie tabletki Cerutin,zastanawiam się czy to może mieć jakiś wpływ na to, że miesiączka się spóźnia? Gdzieś właśnie słyszałam,że duże ilości wit. C powodują zatrzymanie miesiączki,ale nie wiem ile w tym prawdy.. Wczoraj tez np dostałam gorączki 38 stopni, po wzięciu lekarstw(GRIPEX) temperatura spadła. Ostatnio też dużo kłóciłam się z moim chłopakiem i troszkę się denerwowałam właśnie tym faktem,stresuję się również brakiem miesiączki,ostatni też kochałam się z moim chłopakiem z zabezpieczeniem(prezerwatywa) nie doszło do wytrysku bo mój facet nawet nie doszedł.. więc ciążę wykluczam. Miałam też niby objawy zbliżającej się miesiączki(lekki ból piersi,czasami ból brzucha i zmiany nastroju),ale okresu nadal nie ma.. Dodam też,że ostatni mało sypiam i nie regularnie się odżywiam. Zastanawiam się czy to wszystko może być przyczyną braku miesiączki czy może jednak to coś znacznie poważniejszego??

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

Brak okresu może być spowodowany chorobą, stresem, tym że mało śpisz. poczekaj spokojnie, skoro stosunek bez z zabezpieczeniem i w dodatku bez wytrysku tu ciąża odpada. Zostają zaburzenia hormonalne i tak jak pisałam wcześniej stres i choroba

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
mam podobny problem, ale już nie mogę wytrzymać i muszę po prostu kogoś o to spytać. Mam 19 lat, u mnie miesiączka powinna pojawić się 5.05, ale jeszcze jej nie ma. Współżyję z chłopakiem choć w ostatnim miesiącu zdarzyło nam się może dwa razy i po każdym stosunku dokładnie sprawdzamy "czy wszystko w porządku". Zabezpieczamy się prezerwatywą i żadna z nich nie pękła itd. a okresu nadal brak. Powiedziałabym nawet, że jest za to duża ilość białego śluzu. Zaczynam się martwić. Miałam normalne objawy, czyli ból piersi, wahania nastrojów, wzmożony apetyt, wypryski itd, czyli wszystko tak jak zawsze. Dodam jeszcze, że choruję na Hashimoto, przyjmuję Euthyrox 50, magnez tak po prostu profilaktycznie. I ostatnio żyję w ciągłym stresie - właśnie zdaję maturę. Więc ostatnie miesiące to tylko przygotowania itd. Do tego teraz jeszcze stresuję się brakiem miesiączki... Możecie mi cokolwiek powiedzieć? Może któraś miała podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Nefrete ;-) Z moim chłopakiem współżyłam ostatnio miesiąc temu, po czym normalnie dostałam miesiączki. Też zdaje teraz maturę, sporo nerwów, mało snu, nieregularne posiłki i spóźniający się już tydzień okres, a przecież w ciąży na pewno nie jestem. Tak więc spokojnie, wszystko wróci do normy ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość kingulina

Bo czuje sie tak chocbym miala dostac okresu, bola mnie piersi, kluje mnie w podbrzuszu. Juz raz mialam infekcje wiec wiem, ze znow jest powtorka z rozrywki.
Ale od kilku dni okresu ani widu ani slychu.
Musialam rowniez wykluczac ciaze.

Odnośnik do komentarza

Witam mam 18 lat mam 1.66 i waze 50 kg i od 72 dni nie mam okresu prowadzę raczej aktywny tryb życia i od pół roku się odczulam leki sterydowe biorę tylko dzień przed i w trakcie odczulania. Ciążę wykluczam bo nie wspolzyje. Więc jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza

~mejust
Witam mam 18 lat mam 1.66 i waze 50 kg i od 72 dni nie mam okresu prowadzę raczej aktywny tryb życia i od pół roku się odczulam leki sterydowe biorę tylko dzień przed i w trakcie odczulania. Ciążę wykluczam bo nie wspolzyje. Więc jaka może być tego przyczyna?

Schudłaś ostatnio?

Odnośnik do komentarza

~mejust
Witam mam 18 lat mam 1.66 i waze 50 kg i od 72 dni nie mam okresu prowadzę raczej aktywny tryb życia i od pół roku się odczulam leki sterydowe biorę tylko dzień przed i w trakcie odczulania. Ciążę wykluczam bo nie wspolzyje. Więc jaka może być tego przyczyna?

Witam!
Opisany przez Panią brak miesiączki może mieć wiele przyczyn. Może być to wynik zaburzeń hormonalnych, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy i wielu innych. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim wykonanie badań laboratoryjnych. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Witam martwi mnie jedno. Od jakiegoś czasu cykle mojej miesiączki wynoszą 18 bądź 21 dni. Ostatnią miesiączke miałam 30.08 i dziś mija 22 dzień cyklu i okresu nadal brak i dodatkowo cały czas czuje jakbym miała dostać okres. Co to może oznaczać. Dodam też że dzień po okresie miałam owulację i poszłam z chłopakiem do łóżka bez zabezpieczenia, ale.nie kochalismy się tylko raz we mnie wszedł, ale nie miał wtrysku.

Odnośnik do komentarza

hmm to znaczy tak raz mam co 21 dni, 22 bądź 25-26. Te cykle co 21 dni zaczęły mi się od czerwca praktycznie od kąd zrobiło się ciepło i wspomne też, że końcem czerwca wyjechałam za granicę i dopiero 2 tyg temu wróciłam. Dodam też, iż od początku pobyty za granicą miałam nawet problem z załatwianiem się ;( w Polsce zawsze cykle wynosiły 25-28 dni. Może zmiana klimatu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...