Skocz do zawartości
Forum

Do jakiego wieku można stosować antykoncepcję hormonalną?


Gość motylek

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz stosować cały czas kiedy jesteś w okresie płodnym. Jak przyjdzie menopauza to wtedy już raczej nie trzeba martwić się o ciążę, ale hormony często dalej się przyjmuje, to się nazywa Hormonalna Terapia Zastępcza, bo dzięki nim łagodniej przechodzi sie ten czas. Tylko w zależności od wieku bierze się różne tabletki, bo nastolatkom lekarze przepisują najczęściej tabletki jedno lub dwuskładnikowe, a starszym kobietom, które już rodziły przepisują inne, z większa dawka hormonów.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Mam 52 lata.6lat temu brałam udzial w badaniu nowego leku na menopauzę,ponieważ mialam jej oznaki.Jednakże w badaniach robionych w czasie testu okazalo sie,że to nie menopauza,a poziom hormonów mam jak mloda dziewczyna.Pani doktor prowdząca,zaproponowała mi antykoncepcję i to pomogło.Do chwili obecnej dzięki antykoncepcji moje cykle były bardzo regularne i niezbyt uciążliwe.Jednak bardzo przybierałam przed miesiączką na wadze/ok.3-4kg/
Niestety 2lata temu stwierdzono u mnie cukrzycę typuII.Podczas ostatniej wizyty pani doktor powiedziala,że przechodzimy na HTZ/ cyclo-progynova/ i że w moim przypadku w ciążę już nie zajdę.
Niestety tego się obawiam.Mąż nie chce slyszeć o żadnym zabezpieczaniu z jego strony.
Jak sprawdzić,że nie grozi mi już ciąża?
W ostatnim cyklu brałam mercilon/antykoncepcja/
czy jak teraz w czasie miesiączki i tydzien po bez brania
oczywiście tabletek antykoncepcyjnych,zrobię test na
menopauzę będzie on wiarygodny?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...