Skocz do zawartości
Forum

Zaczerwieniona i swędząca pochwa oraz żółta wydzielina


Gość ola

Rekomendowane odpowiedzi

przez ostatnie 2 dni cos sie dzieje z moją pochwą jest zaczerwieniona strasznie swędzi i cieknie z niej taka żółta może biała wydzielina pomocy co robic czy koniecznie musze z tym isc do ginekologa?używam do oczyszczania spirytusu salicylowego piecze ale pomaga i mniej mnie swedzi...

Odnośnik do komentarza

W żadnym wypadku nie powinnaś oczyszczać pochwy spirytusem salicylowym. Powinnaś iść do lekarza, bo może to być infekcja grzybicza i potrzebne będą antybiotyki. Na własną rękę nic nie rób, nie oczyszczaj tego ani spirytusem ani sokiem z cytryny ani czymkolwiek innym. Jeśli chcesz to możesz do podmywania się stosować nadmanganian potasu, możesz kupić go w aptece w saszetkach. Tylko się nie przestrasz bo on jest fioletowy po rozpuszczeniu, ale ma działanie odkażające. Najlepiej idź do ginekologa, bo on Cię zbada i Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza

Opisywane przez Ciebie dolegliwości wskazują na infekcję grzybiczą. Konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia. W obecnej sytuacji możesz udać się bezpośrednio do ginekologa, ewentualnie do lekarza rodzinnego, który przepisze odpowiednie leki, ale i tak skieruje na kontrolę ginekologiczną. Do czasu wizyty u lekarza możesz podmywać się preparatami z Benzydamini hydrochloricum (niestety nie mogę podawać tu nazwa handlowych leków).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...