Forum Ginekologia

Zaczerwieniona i swędząca pochwa oraz żółta wydzielina

~ola

~ola

przez ostatnie 2 dni cos sie dzieje z moją pochwą jest zaczerwieniona strasznie swędzi i cieknie z niej taka żółta może biała wydzielina pomocy co robic czy koniecznie musze z tym isc do ginekologa?używam do oczyszczania spirytusu salicylowego piecze ale pomaga i mniej mnie swedzi...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

liryka

liryka

W żadnym wypadku nie powinnaś oczyszczać pochwy spirytusem salicylowym. Powinnaś iść do lekarza, bo może to być infekcja grzybicza i potrzebne będą antybiotyki. Na własną rękę nic nie rób, nie oczyszczaj tego ani spirytusem ani sokiem z cytryny ani czymkolwiek innym. Jeśli chcesz to możesz do podmywania się stosować nadmanganian potasu, możesz kupić go w aptece w saszetkach. Tylko się nie przestrasz bo on jest fioletowy po rozpuszczeniu, ale ma działanie odkażające. Najlepiej idź do ginekologa, bo on Cię zbada i Ci pomoże.

131 liryka Kobieta, 29 lat, Janów lubelski
~Ola

~Ola

to co mam teraz zrobic? najbliższa wizyta u ginekologa dopiero za 3 tygodnie wcześniej nie da rady

Lucka28

Lucka28

kup sobie w aptece coś do pielęgnacji swery intymnej,powiedz na co konkretnie ci jest potrzebne,ja tak robiłam i zawsze coś mi doraznie dali

133 lucka28 Kobieta, 37 lat, Swarzędz
~Pomocna

~Pomocna

dokładnie idź do apteki i powiedz co i jak może dostaniesz taką maść na podobne sprawy. Farmaceuta Ci coś doradzi.

xSandra

xSandra

spirytusem????? nic dziwnego ze masz zaczerwienienia!!! nie rob tak myj sie zelem do higieny i kup sobie w aptece masc z clotrimazolem a jak to nie pomoze to do ginekologa!!

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
liryka

liryka

Możesz te kupić saszetki z benzydamina to się nazywa T***** R***. Naprawdę polecam, są świetne i bez recepty. Możesz je stosować zewnętrznie jako płyn do podmywania się lub wew do przepłukiwania pochwy. Do tego możesz kupić irygator.

~Złośliwa

~Złośliwa

używałam ich i są naprawdę rewelacyjne. Saszetka kosztuje coś koło 2 zł. Wiec wydatek nie jest duży.

~olenka

~olenka

Witam Olu! A moze bralas antybiotyk ja mialam podobnie strasznie swedzialo i pieklo kupilam "f********" tabletki dopochwowe zapytaj w aptece to bez recepty moze pomoze.

~mafka

~mafka

t***** r***, cl***********, l******* f*****, płyn z kw. mlekowym. chodź w przewiewnej, miękkiej, bawełnianej bieliźnie.. może dasz radę dotrzymać do wizyty u gina

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Opisywane przez Ciebie dolegliwości wskazują na infekcję grzybiczą. Konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia. W obecnej sytuacji możesz udać się bezpośrednio do ginekologa, ewentualnie do lekarza rodzinnego, który przepisze odpowiednie leki, ale i tak skieruje na kontrolę ginekologiczną. Do czasu wizyty u lekarza możesz podmywać się preparatami z Benzydamini hydrochloricum (niestety nie mogę podawać tu nazwa handlowych leków).

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
~ola

~ola

a kiedy bede wiedziała ze moje dolegliwości sie skonczyły ??biorę tabletko dopochwowe N***y*A bo czasami mnie jeszcze swedzi a tabletki mam brac przez tydzien i biore je już 4 dni i zastanawiam sie czy pomoga

liryka

liryka

weź do końca, tak jak napisane jest na ulotce. Powinnaś zobaczyć i poczuć czy jest lepiej. Upławy powinny się zmniejszyć i powinno cie przestać swędzieć i piec.

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Po 3-4 dniach zwykle powinna być odczuwana poprawa. Jeżeli po 7 dniach nie zauważy Pani żadnej zmiany w samopoczuciu, konieczna będzie modyfikacja leczenia.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa