Forum Ginekologia

Jak aplikować globulki dopochwowe?

~martula

~martula

mam pytanie lekarz ginekolog stwierdził u mnie jakiś rodzaj grzybicy pochwy w związku z tym przypisał mi globulki dopochwowe ale ja nie mam pojęcia jak je stosować ;/ nigdy nie współżyłam i nie używam tamponów i zupełnie nie wiem jak to coś tam umiejscowić ... proszę o poradę

Sonia

Sonia

umyj ręce wyjmij tabletke i po prostu ją wsun jak najgłębiej palcem. jesli masz trudnosci mozesz polozyc sie na plecach, zgiac kolana i podniesc biodra do gory, wtedy bedzie Ci łatwiej je włożyć, najlepiej zrób to wieczorem po kąpieli

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom
liryka

liryka

i najlepiej ja założysz wkładkę albo podpaskę, bo te globulki potem brudzą bieliznę. Zakładaj je na noc jeśli masz przypisaną tylko jedną dawkę.

131 liryka Kobieta, 29 lat, Janów lubelski
~rozalka

~rozalka

I nie martw się jak włożysz na noc, że rano część może wylecieć na bieliznę, bo tak się zdarza.

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Globulki dopochwowe należy włożyć do pochwy, najgłębiej jak Ci się uda. Globulki najlepiej aplikować na noc, po wieczornej toalecie. Po uprzednim umyciu rąk połóż się na łóżku i spróbuj się rozluźnić. Wepchnij globulkę palcem tak daleko jak Ci się uda. Pozostaw ją na noc.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
~martula

~martula

wszystkim serdecznie dziękuję za rady na pewno się przydadzą ;)
serdeczne dzięki za pomoc

~Guga23

~Guga23

pamiętam, że jak dostałam pierwszy raz takie globulki to też za bardzo nie wiedziałam co ja mam z nimi zrobić

~madziaccc

~madziaccc

Też mam z tym problem. ostatnio byłąm u ginekologa i przepisala mi metronidazol.mam to brac przez 10 dni. niestety jedna tabletke juz zmarnowalam bo nie moglam jej wlozyc, wszystko mnie bolalo;/ moze za bardzo sie spielam. dodam ze jestem dziewica i nigdy nie uzywalam tamponow

~anetaaaa

~anetaaaa

Ja również miałam z tym problem, ale jakoś sobie poradziłam :> a musze dodać, że też jestem dziewicą i nigdy nie używałam tamponów. Chodziłam po stronach internetowych w poszukiwaniu jakiś rad, ale tylko mnie to jeszcze bardziej przestraszyło. Dziewczyny pisały, że tabletka może wypaść itd., rzeczywiście pewnie może się tak zdarzyć, ale lepiej się nie sugerować, a po zaaplikowaniu pójść spać. Pierwszym razem bolało i w ogóle miałam wrażenie, że mam kołek "tam" i po prostu mi to przeszkadzało, no i przed następną dawką najpierw wszystko zbadałam na własną rękę, a właściwie palec ;P Co prawda z palcem też miałam kłopot, ale mniej to bolało niż tabletką, właściwie to nie bolało, a jedynie było dziwne. Gdy napotykałam jakąś przeszkodę to próbowałam pójść jakoś w innym kierunku. Pomogło, bo już wiedziałam mniej więcej jak to wygląda i że naprawdę sie da ;) Może sam moment eksperymentowania z zaaplikowaniem tabletki nie jest przyjemny, ale kiedy już wystarczająco głęboko się wsunie (tzn. gdzieś na ok. długości palca) to potem jest tylko radość i zero bólu, ani żadnych kołków ;> Mam nadzieję, że komuś pomogę :)