Forum Ginekologia

Brązowe plamienia przy tabletkach antykoncepcyjnych

Arielka55

Arielka55

Dziś około południa powinnam dostać miesiączki, ponieważ wczoraj rozpoczęłam przerwę w przyjmowaniu pigułek. Zauważyłam, że pojawiło się kilka plamień w kolorze czerwonym.Po dwóch godzinach te plamienia stały się brązowe. Co jakiś czas odczuwam skurcze w podbrzuszu i lekkie kłucie w okolicach jajników. Pigułki zażywam regularnie, bez pominięć, tylko raz miałam 3 godzinne opóźnienie (19 pigułka). Dodatkowo zabezpieczamy się także prezerwatywami, ponadto żaden z moich stosunków nie był pełny- wytrysk zawsze następował poza moją pochwą. Skończyłam 2 opakowanie. Co to może oznaczać? Czy mam powody do zmartwień?

109 arielka55 Kobieta, 23 lata, Kielce

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kaja

~Kaja

po prostu przy 2 opakowaniu jeszcze masz rozregulowane hormony dlatego nie masz normalnego plamienia bo w ciąży na pewno nie jesteś - nie ma możliwości, po pierwsze pigułki, po drugie prezerwatywa po trzecie wytrysk nie w Tobie - nie ma możliwości. 3 godziny opóźnienia to żadne opóźnienie bo masz 12 godzin rezerwy

Sonia

Sonia

ja też tak mysle bo nawet jakby tabletki nie zadziałały to stosowałaś praktycznie 2 dodatkowe zabezpieczenia. Obserwuj nastepny okres w przerwie - juz powinien sie unormowac

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom
Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Krwawienie z odstawienia pojawia się zwykle 2-3 dnia przerwy. W Twoim przypadku plamienia są zapewne rozpoczynającym się krwawieniem. Jeżeli przyjmujesz tabletki regularnie to ryzyko ciąży jest znikome.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
Arielka55

Arielka55

Jestem bardzo przewrażliwiona na tym punkcie... A czy zmiana miejsca zamieszkania, wysiłek i stres z tym związany, zmiana planu dnia mogły
mieć jakiś wpływ na to?

109 arielka55 Kobieta, 23 lata, Kielce
ciekawska20

ciekawska20

Tak, zmiana miejsca zamieszkania, stres oraz wysiłek czy nawet zmiana planu dnia (zazwyczaj wiąże się z silnymi zmianami emocjonalnymi) ma wpływ na rozregulowanie się hormonów a przy tym i na pojawienie się miesiączki. Skoro skończyłaś dopiero drugie opakowanie tabletek to nie możesz jeszcze powiedziec, że któregoś tam dnia pojawienie się krwawienia jest normą. Można tak stwierdzić dopiero po kilku syklach. Zazwyczaj krwawienie z odstawienia pojawia się na drugi-trzeci dzień. Wszystko jest w porządku. Zero szans na ciąże. Nie ma co panikować.

--

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

10 ciekawska20 Kobieta, 32 lata, Wrocław
~el...04

~el...04

od ponad roku biore tabletki antykoncepcyjne asubtela przez ostatni miesiąc zauważyłam brązowe plamienia, śluz takiego koloru, talbletki przyjmuje regularnie jak dotont żadnej nie opuściłam....jakiś czas temu robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny.....czy zmiana koloru śluzu może być obiawem ciąży? skoro dotychczas był przezroczysty?

~hm1

~hm1

Witam,
przyjmuję tabletki D******e. Są to moje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne. Podczas pierwszych dwóch opakowań plamiłam w trakcie ich przyjmowania, krwawienia z odstawienia występowały. W trakcie 3. opakowania pojawiło się lekkie plamienie, ale przeczytałam, że to normalne, że się plami nawet przy 3 opakowaniach. Jednak jestem w połowie blistra z czwartego opakowania i dziś zauważyłam brązowe plamienie z jakimiś skrzepami. Zaczęłam się martwić. Boję się, czy to nie ciąża. Proszę o poradę. Wybieram się do lekarza, lecz dopiero w przyszłym tygodniu, a chciałabym się trochę uspokoić.

~mmmmam

~mmmmam

Pierwszy miesiąc przyjmuję tabletki. Biorę tabletki o 20.30 jednak po północy przy 9 tabletce zwymiotowałam. Nie wiem czy zdążyła się wchłonąć, a na drugi dzień doszło do stosunku. Dziś przyjmę 19 tabletkę. Nwm czy mogę być w ciąży? Wszystkie pozostałe tabletki przyjmowałam na czas. Biorę tabletki 24+4placebo. Za tydzień powinnam mieć krawienie. Czy to CIĄŻA? Wystąpiło wczoraj brązowe plamienie i dziś też.

~Ana100

~Ana100

Hej, mam prośbę o poradę.
Przed wczoraj kochałam się z moim facetem a dzisiaj dostałam brązowego plamienia, gdzie miesiączka skończyła mi się 10 marca i nie mam pojęcia co może być powodem mojego plamienia. (Biorę tabletki antykoncepcyjne).

~ZaniepokojonaBardzo

~ZaniepokojonaBardzo

Biorę tabletki antykoncepcyjne i po pół roku zrobiłam miesięczna przerwę jak zalecił lekarz. Pierwszego dnia miesiączki zaczęłam brać nowe opakowania. A po miesiączce wystąpiły brązowe plamienia . Co to może być?