Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość Ptysiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
23.03.2014 zostałam po raz pierwszy mamą. Poród odbył się siłami natury. Wiadomo poród nie należy do najłatwiejszych rzeczy, ale naprawdę było ciężko. Od godz. 7 rano zaczęły sączyć się wody, regularne skurcze pojawiły się dopiero ok. godz. 12, szyjka na początku rozwierała się dość szybko, potem zwolniła, na porodówce pojawiłam się ok. 15, skakałam na piłce, chodziłam, leżałam, ok. 16.40 zaczęłam przeć, córeczkę urodziłam po 2 godz., (parłam na leżąco, na stojąco, bokiem, na kucaka) dostałam kroplówkę z oxy i glukozą, bo miałam naprawdę dość, urodziłam o 18.49. Miałam nacinane krocze. W szpitalu leżałyśmy tydzień, bo córcia dostała jakieś bakterii podczas porodu, potem żółtaczki i musiała być naświetlana. Macica szybko się obkurczyła, wszystko w porządku. Po połogu na wizycie gin. przepisał mi Symonette, karmiłam przez 2 miesiące, a tabletki brałam 1,5 miesiąca. Źle na mnie działały więc je odstawiłam. Bolał mnie po nich dość mocno brzuch, mdliło mnie. Kochałam się w czasie brania tabletek z mężem bez zabezpieczenia. W pierwszym tyg. po odstawieniu tabletek również kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia, potem już tylko z prezerwatywą. Od paru dni kłuje mnie w dole brzucha, a też boli często tak jak na miesiączkę. Dodam, że miesiączki nie miałam jeszcze. Robiłam dwa testy, ale wyszły negatywnie. Czy to może być ciąża ? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Ale jest to możliwe jeżeli je brałam tylko 1,5 miesiąca ? Mój gin powiedział, że podczas zażywania tych tabletek 90% kobiet nie ma okresu przez pół roku, a 10% ma, a połowa z tych 10% ma je nieregularne. Ale to podczas brania. A ja okresu jeszcze wgl po porodzie nie dostałam (ani przed zażywaniem tabletek, w trakcie, ani po)... Aha no i dodam jeszcze, że nie robi się przerywy pomiędzy opakowaniami, bierze sie 28 i bez przerwy kolejne 28... Ja zażyłam pierwsze opakowanie całe, a z drugiego 12 tabletek.

Odnośnik do komentarza

ale kochałaś się bez zabezpieczenia po odstawieniu tabletek. Ja np jak odstawiłam tabletki to od razu miałam regularny okres, w dawnych terminach... Tu nie ma co podawać procentów, bo może się okazać że jesteś w 1% i co wtedy? Skoro odstawiłaś tabletki to nie byłaś chroniona... być może masz rację i jest to wynik odstawienia w połowie cyklu ale najpierw wyklucz ciążę a potem bierz się za inne przyczyny

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Jestem trochę zmartwiona i chciałabym się dowiedzieć Waszych opinii.
Ostatnie krwawienie z odstawienia dostałam ok. 23-25 lipca. Chociaż i tak krwawienie spóźniło się 2 dni, chociaż zawsze było regularnie. Dodam, że w tym czasie trwała moja kuracja antybiotykowa, prawie 1,5 miesiąca.
Obecnie nie biorę tabletek, ostatnią wzięłam 21 lipca i z tego, co sądzę okres powinnam dostać w tamtym tygodniu w środę albo w piątek (20-22 sierpnia) jednak okresu dalej nie ma.
Czy mam się martwić, czy jest to normalne?

Odnośnik do komentarza

Cześć. Mam problem z miesiączką. Otóż w maju odstawiłam antykoncepcję ze względu na złe wyniki badań. W czerwcu i lipcu dostałam okresu punktualnie. Jednak w sierpniu dostałam w 34 dniu cyklu a we wrześniu w 38 dniu. Mamy październik a ja wciąż nie mam miesiączki. Dziś jest 41 dzień cyklu. W ciąży nie jestem bo test rano wyszedł negatywny. Poradźcie coś. Proszę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam
Przez jakis czas bralam tabletki antykoncepcyjne i postanowilam je odstawic. We wrzesniu po skonczonym blistrze dostalam normalna miesiaczke i juz wiecej tabletek nie wzielam i do teraz nie mam okresu. Ostatni mialam 19 wrzesnia. Robilam test ciazowy- negatywny. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,tabletki antykoncepcyjne bralam przez 4 i pol roku we wrzesniu dostalam okres z odstawienia po tym w moim cyklu pojawily sie lekkie plamienia (nie wymagajace noszenia wkladki) okres dostalam 8pazdziernika nastepnie po nim nie mialam zadnych plamien w zeszlym tygodniu dostalam bardzo silnych boli prawego jajnika byly silne do tego stopnia ze nie moglam chodzic trwalo to 3dni w miedzyczasie zaliczylam wizyte u ginekologa balam sie ze to zapalenie przydatkow ale okazalo sie ze wszytsko tam w najlepszym porzadku i lekarz powiedzial ze czekac na okres max 2tygodnie a bylam 7 listopada czyli przed sama miesiaczka tylko ze nadal jej nie dostalam odczowam takie typowe bole podbrzusza jak przed okresem ale nadal nic robilam w pn tes ciazowy po poludniu i wyszedl negatywny moj sluz jest juz od tygodnia onsystencji plodnej bezbarwny zbity rozciagliwy dodam ze sie nie zabezpieczamy zastanawiam sie nad beta ale skoro test wyszedl negatywnie a ja w sumie nie mam zadnych objawow sama nie wiem.
Mam dwie coreczki z mlodsza jak bylam w ciazy robilam testy 'domowe" jak i kilka razy bete wychodzila ujemna nawet usg dopochwowe nic nie wykazalo a byl to wtedy 9tc ciazy dopiero wtedy jak zrobilam test wyszedl pozytywny a teraz bralam tabletki anty wiec nie wiem moze organizm oczyszcza sie z hormonow slyszalam ze czasem kobiety nie maja i po kilka miesiecy okresu po odstawieniu chociaz dostaam okresu jak nie bralam juz tabletek wiec myslalam ze juz bedzie w miare normalnie z mlodsza corka tez nie wiedzialam dlugo ze w ciazy jestem zadnych objawow do tego te testy negatywne
moze sa tu na forum kobiety majace wieksze doswiadczenie i wiedze niz ja.
pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.
Kaska

Odnośnik do komentarza

Witam :) Mam problem , ostatnio zle sie czułam przez tabletki antykoncepcyjne , wiec odstawiłam je. Juz miesiąc nie biore.. Teraz mija juz 2 tydzien od kiedy powinnam dostac miesiączke. Dodam , ze współżyłam z moim chłopakiem bez zabezpieczenia , stosowaliśmy stosunek przerywany . Robiłam test ciązowy wyszedł negatywnie , do tego bolą mnie sutki strasznie , tydzien temu mialam objawy grypy , powinnam sie martwić ? Czy to normalne po odstawieniu tabletek ? Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...