Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość Ptysiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny

Ja też mam taki problem. Zażywałam tabletki przez dwa lata ale postanowiłam je odstawić, żeby przerwe zrobić, tak dla zdrowia i nie mam teraz okresu. tabletki odstawiłam 12 sierpnia. Miałam po nich normalnie krwawienie z odstawienia, ale od tamtego czasu nie mam ani okresu ani żadnych objawów. Wiem, że pewnie mam rozregulowane hormony teraz. Myslicie, że jak długo powinnam czekac na okres? kiedy do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Ja dostałam okres w 50 dniu cyklu, po odstawieniu tabletek i wystąpieniu krwawienia z odstawienia. Więc trochę się naczekałam na ten "normalny" okres. Ale jak widać po dość emocjonalnej konwersacji wszelakie testy na obecność ciąży były przeprowadzane.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, no właśnie ciąży się trochę boję bo współżyłam, ale z prezerwatywą i nic nie pękło, nie spadło itd... Zastanawiam się czy to normalne, że po odstawieniu tabletek na okres się tak długo czeka? Przed przyjmowaniem tabletek miałam regularny okres.

Odnośnik do komentarza

Ale test daje wiarygodny wynik jak się go zrobi ok. dwa tygodnie po stosunku, a ja współżyję regularnie. Jesli test jest wcześnie czy później to i wynik jest niepewny. No i chyba nie ma sensu go robić. A jak jest z ta betą? Musze mieć skierowanie na badanie? Czy badanie jest płatne?

Odnośnik do komentarza

Jeśli dolegliwości nie odczuwasz, wątpisz w to, że dojść mogło do zapłodnienia to nie rób. Ja schizowałam i panikowałam, więc zrobiłam. Sama zresztą po przeanalizowaniu tego wątku zrozumiesz co mnie do tego doprowadziło. Sam obłęd. ;]

Odnośnik do komentarza

Nie widzę siebie w roli matki, to po pierwsze. Po drugie zależy mi na ukończeniu studiów i rozpoczęciu aplikacji.
Chcę się spełniać w innych dziedzinach niż macierzyństwo.

Ale nie ukrywam, że byłoby super w wieku 41lat mieć 20 letnie dziecko, które traktuje Cię jak przyjaciela, a nie matkę, która już nic o życiu nie wie. Taki układ istnieje między mną a moją mamą. ;]

Odnośnik do komentarza

Ja też sobie często myślę o tym, że fajnie by było mieć małą różnicę wieku między matką z dzieckiem, ale jak sobie myślę, że miałabym już teraz (a mam 25 lat) urodzić dziecko to paraliżuje mnie strach, bo przeciez dziecko to całkowite oddanie siebie, takie całkowite poświęcenie, bo już nigdy nie będzie się miało czasu tylko dla siebie i w ogóle. Podziwiam kobiety, które decyzją się na dzieci w bardzo młodym wieku, czyli przez to rozumiem młodsze nawet ode mnie. Ja sie zastanawiam czy ja kiedykolwiek będe miała taką odwagę.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc to zauważyłam, że sporo osób decyduje się na dziecko w młodym wieku, np. 19 czy 20 lat. Zresztą jak przejrzałam forum o ciąży to jakoś mi się rzuciło to w oczy, że dziewczyny w tym wieku pisza, że nie mogą zajść w ciążę. Czasem mi się wydaje, że dziewczyny, które same nie miały szczęśliwej rodziny szybko chca wychodzić za mąż i mieć własną pełną rodzinę z dziecmi. Ale wtedy już nie ma mowy o pracy czy studiach i potem też perspektywy już marne, bo bez studiów o dobrą pracę ciężko.

Odnośnik do komentarza

czesc! mam pytanie o dni plodne i o to czy powiinam sie martwic brakiem okresu. zaczne moze od tego ze bralam tabletki antykoncepcyjne od stycznia do maja . lekarz polecil mi je na unormowanie miesiaczki. w maju przestalam brac, a w czercu mialam ostatni okres i tak od tamtego czasu nie mam. badanie robilam i wiem ze wciazy nie jestem, cytologian jest ok. i wszystkie mozliwe badania na raka szyjki macicy itd. tez zrobialm... wszystko jest wporzadku. lekarze nie wiedza dlaczego nie mam miesiaczki, a ja tez niewiem czy mam wogole dni plodne, prosze o pomoc bo niewiem co o tym myslec

Odnośnik do komentarza

witam. przyjmowałam tabletki diane-35 przez 5 miesięcy, w 5/6 miesiącu przyjmowania odstawiłam po 8 tabletce i dostałam okres tydzień od odstawienia. teraz czekam na okres już 31 dzień i nic.. może to panikarstwo z mojej strony.. ale czy taka reakcja jest normalna? czy w grę wchodzi ciąża?

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

tak taka reakcja jest jak najbardziej normalna. Ten pierwszy okres nie był okresem tylko krwawieniem z odstawienia. Teraz Twój organizm musi się przyzwyczaić i wyregulować.
Jeśli podejrzewasz ciążę to zrób test

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam powazny problem...do poczatku stycznia bralam stediril 30. Odstawilam je calkowicie w polowie miesiaca. Okres dostalam 24 stycznia i nastepny 24 lutego. 4 marca kochalismy sie z mezem bez zabezpieczenia byl to 8 dc. Dzien pozniej zaczely sie bóle podbrzusza, zawroty glowy i bole piersi. Sadzac ze to ciaza wykonalam test ciazowy w 10 dniu po stosunku z wynikiem negatywnym. Nastepny test wykonany 18 dni po stosunku dal rowniez wynik negatywny. @ wizyty u ginekologa nie przyniosly zadnych informacji , 3 test wykonalam 23 dni po rowniez negatywny.Obecnie jestem w 36 dniu cyklu i okresu nadal niema. Objawy tj. ból podbrzusza,iw/w nadal mocno nasilone. Niewiem juz co robic...

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanej sytuacji należy wykluczyć ciążę jako potencjalną przyczynę braku miesiączki. Istnieje prawdopodobieństwo, że brak krwawienia występuje na skutek zaburzeń hormonalnych. Oczywiście nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. Warto się udać do ginekologa, który po zbadaniu oraz wykonaniu badań dodatkowych (USG, badania z krwi) będzie mógł postawić rozpoznanie oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Doraźnie może Pani zastosować środki rozkurczowe oraz przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam mały problem. Tabletki antykoncepcyjne brałam przez prawie trzy lata, a dopiero teraz pojawiają się dziwne sytuacje. Miałam odstawione tabletki na miesiąc, z pierwszym dniem miesiączki tj. 22.02 rozpoczęłam kolejne opakowanie, jednak nie mogłam go dokończyć całkowicie i w rezultacie po tygodniu stosowania musiałam zaprzestać brać z myślą, że rozpocznę od następnej miesiączki. Tak się nie stało, ponieważ od tego momentu nadal nie miałam krwawienia i troszkę się przejmuję tym czy wszystko jest ok. Naczytałam się, że takie wahania są normalne po odstawieniu antykoncepcji. Doszłam do wniosku, że to krwawienie 22.02 jednak nie było okresem, a krwawieniem z odstawienia i ono często się pojawia normalnie (z tego co czytałam), jednak problemy pojawiają się przy kolejnych krwawieniach tych już "naszych", "prawdziwych".

Chciałam się zorientować czy wszystko ze mną w porządku, czy jednak powinnam zacząć się przejmować. Prosiłabym bardzo o odpowiedź bo już powoli nie wiem sama co mam robić.

Pozdrawiam,
czamelka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...