Forum Ginekologia

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

~Ptysiowa

~Ptysiowa

Witam,
mam 21 lat, od zawsze byłam paranoiczką, potrafię sprawdzać po kilka razy czy drzwi są zamknięte lub parokrotnie liczę koty przed wyjściem, tak aby nic mi nie umknęło.
Ad rem.
Odstawiłam pigułki 14 lipca po półtora rocznym ich przyjmowaniu aby odpocząć przez nich przez jakiś czas. 18 lipca pojawił mi się normaly okres z odstawienia. 23 lipca pokonał całą Polskę aby znaleźć się nad morzem. Tygodniowy urlop. W tym czasie uprawiłam 2-3 razy seks oralny oraz petting (chłopak twierdzi, że na 100% nie miał niczego na dłoniach). Od wyjazdu nic nie robiliśmy. Około 1 sierpnia dopadł mnie naprawdę silny wirus który doprowadził do ponad tygodniowej biegunki.
Liczyłam na to, że okres powinnam dostać \"normalnie\" ok. 15-16 sierpnia. Nic się nie pojawiło. Nawet objawów przedokresowych nie było. Zrobiłam test płytkowy- wynik negatywny.
18 sierpnia powtórzyłam test z porannego moczu- wynik również negatywny.

Jednak nie dało mi to spokoju..a raczej dalej nie daje. Powiem więcej, chyba jestem chora psychicznie. Bo moje myśli krążą cały czas wokół tej najbardziej nieproszonej wiadomości.

28 sierpnia zrobiłam kolejny test wynik znowu negatywny. Ale mamy już3 września a ja nadal nie mam miesiączki. Zdaję sobie sprawę, że nerwy i stres mi nie pomogą, a wręcz odwrotnie...
Jestem przerażona.
Czy coś faktycznie jest na rzeczy czy jestem po prostu przewrażliwiona i chora psychicznie?

Pozdrawiam,
Ptysiowa

fijolek

fijolek

Jeśli ciągle robisz tylko testy ciążowe płytkowe, to one i tak nie dadzą wiarygodnego wyniku. Jeśli chcesz robić testy to zbadaj sobie krew na beta HCG. Wydaje mi się jednak, że nie jesteś w ciąży. Brak okresu może być skutkiem odstawienia tabletek + stresu. Czy przed przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych miałaś regularny okres? Wiadomo, że jak się je przyjmuje to wszystko się normuje i jest prawie jak w zegarku, ale jak odstawi tabletki to bardzo często wszystko się zaburza i wraca do normy przez czas kilku miesięcy. Dodatkowo, stres również powoduje zachwiania hormonalne i przesunięcie okresu. Jeśli obawiasz się, że to trwa zbyt długo to idź do ginekologa. Lekarz może przepisac tabletki na wywołanie miesiączki.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
~Ptysiowa

~Ptysiowa

Zaczęłam przyjmować pigułki żeby właśnie uregulować miesiączki, bo na przestrzeni dwóch lat z dość długich cyklów przeszłam do bardzo krótkich. Drugim powodem był trądzik.

fijolek

fijolek

W takim razie moim zdaniem po odstawieniu tabletek znowu powróciłaś do nieregularnych cykli. BYć może jedyną szansą na regularne miesiączki są dla Ciebie tabletki. Musisz to konsultować ze swoim ginekologiem.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
~Ptysiowa

~Ptysiowa

Wykonam w poniedziałek badanie krwi. Nie wiem tylko czy przeżyję do tego dnia...bo po prostu schizuję. Obwiniam się.
Jestem przytłoczona.

fijolek

fijolek

Nie masz czym się stresować. Z tego co piszesz to szanse, że to ciąża są minimalne. Na 95% chodzi o rozregulowane hormony. Ale skoro tak bardzo się boisz to dobry pomysł, aby wykonac badanie, bo będziesz miała wtedy pewność, że to nie ciąża i będziesz mogła sie uspokoić. Oczywiście do ginekologa i tak musisz iść.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
muszka19

muszka19

na pewno nie jestes w ciazy przez petting czy przez seks ralny zajsc w ciaze jest raczej niemozliwe ale zobacz bralas pigulki na nieregularny okres wiec to normalne ze spoznia Ci sie po pierwsze dlatego ze zawsze mialas nieregularny a po drugie dlatego ze po odstawieniu tabletek wszytsko masz rochwiane, a dodtakowo sie stresujesz a to tez ma wpływ. Nie przemuj się tak bardzo, po prostu niech cie lekarz zbada za jakis czas dlaczego sa takie problemy w regularnosci okresu, mozesz miec torbiela czy nadżerke i dlatego tak.

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice
~Ptysiowa

~Ptysiowa

Ja to wszystko rozumiem, ta racjonalność z Waszych wypowiedzi gdzieś do mnie trafia. Ba.. sama na takiego posta napisałabym dokładnie to samo. Bo pomimo lęków nie jestem ograniczona... Problem z psyche nie oznacza braku wiedzy. Chociaż tak to może teraz wyglądać.
Kurczę.
Oglądam co chwilę swoje ciało, szukam jakichś wyimaginowanych objawów ciąży. Jestem tym zmęczona. A na psychologa jeszcze mnie nie stać.
Po czym przypominam sobie chronologię zdarzeń i wszystko gra, trzy negatywne testy, bez żadnych wątpliwości- które dawały \"wytchnienie\" na od 3 do 5 dniu. Po czym włączał mi się schiz - \"bo miesiączki nie ma dalej..\"

Miał ktoś jeszcze problemy natury braku miesiączki po odstawieniu tabletek? Np. po D**** 3*, które sama brałam.

~Ptysiowa

~Ptysiowa

Przepraszam, że znowu piszę.. Ale cholernie się boję.
Odchodzę od zmysłów. :(

fijolek

fijolek

Przejrzyj dokładnie forum a przekonasz sie, że rozgreulowany okres lub jego brak to częsty problem po odstawieniu pigułek.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
~Ptysiowa

~Ptysiowa

Poczytałam na ten temat na różnych, wiele wypowiedzi ginekologów. Rozjaśniło mi to trochę umysł i delikatnie uspokoiło. Ale chyba zdecyduję się mimo wszystko na badanie krwi. Jutrzejszy dzień będzie dniem sądnym..

fijolek

fijolek

Pewnie, nie ma to jak namacalny dowód w swojej sprawie :) Daj znać jak poszło i jak się czujesz po otrzymaniu wyniku. Trzymaj się!

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
~Ptysiowa

~Ptysiowa

Nie wytrzymam do jutra. No przecież człowiek nie może się cały czas stresować. Ta myśl powraca jak bumerang...cholernie niechciany bumerang. Nie mogę się wyluzować.
A jeśli się nie wyluzuję to miesiączki tym bardziej nie dostanę.

fijolek

fijolek

Nie zmienisz rzeczywistości, nie zmienisz tego jak jest. Stres nic Ci w tej chwili nie daje - nie sprawi, że przestaniesz być w ciąży, jeśli jestes i nie sprawi, żę zajdziesz w ciążę, jesli nie jesteś. Jutro wszystko się wyjaśni. I tak tego nie zmienisz, musisz to zaakceptować. Wykonanie tego badania jutro sprawi, że odetchniesz z ulgą i o ile nie znajdziesz sobie nowego powodu do stresu to być może przyspieszy to miesiączkę. Chociaz ja na Twoim miejscu nie czekałabym, tylko jak najszybciej zapisała się do lekarza i wspólnie z nim usatliła strategię przywrócenia miesiączki. Lekarz powinien wykonac kilka badań, aby zdiagnozować jej brak.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
~kast

~kast

@Ptysiowa, moja dziewczyna po odstawieniu tabletek nie miała okresu przez 6 miesięcy. Tak, dobrze czytasz. Przez ten czas zrobiliśmy mnóstwo badań, okazało się, że antykoncepcja wpłynęła bardzo silnie na jej hormony, do dziś ma bardzo nieregularny okres, z kilkumiesięcznymi przerwami.

Tak czy owak idź do ginekologa. Ale nie po to, aby upewnić się, że nie jesteś w ciązy, bo nie jesteś. Idź, żeby szybko zareagować na brak miesiączki. Serio, im później tym trudniej leczyć.

~Ptysiowa

~Ptysiowa

Dzisiaj rano dostałam okres. Równo w 50 dniu cyklu.
Ludzie. Chyba nigdy nie cieszyłam się tak z @.

Dziękuję Wam bardzo!

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Silna infekcja wirusowa oraz zmiana klimatu najprawdopodobniej spowodowała wydłużenie cyklu. Obserwuj się jednak w najbliższym czasie. Jeśli kolejny cykl będzie równie długi powinnaś sie zgłosić do ginekologa.
Niezależnie od tego, jeśli tak bardzo przeżywasz każdy cykl i nadchodzący okres, warto zastanowić się nad skuteczną metodą antykoncepcji, która zapewni Ci komfort psychiczny.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 30 lat, Warszawa
fijolek

fijolek

Czyli jednak nie poszłaś na to badanie krwi?

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
fijolek

fijolek

Nie, nie ma takiej potrzeby. Po prostu to zadziwiające jak działa ludzki organizm. Tyle czekałaś, jutro juz postanowiłaś, że idziesz robić badanie a tu bach - okres :) A powiedz, uspokoiłas się teraz? Już nie masz tych obsesyjnych myśli?

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 28 lat, Łódź
~Ptysiowa

~Ptysiowa

Uspokoiłam się. ;)
Wstałam o 5 rano, poszłam się załatwić, a tu proszę... Byłam tak zaspana, że początkowo jakoś nie załapałam, że mam okres. Dopiero po chwili... :P