Skocz do zawartości
Forum

Częste infekcje pochwy przy antykoncepcji hormonalnej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić już od prawie roku. Chodzi o ciągłe infekcje pochwy, stany zapalne, upławy itp. Na początku myślałam, że może zły płyn do higieny, że może zły proszek, że bielizna nie taka, już wszystko przychodziło mi do głowy. Potem okazało się, że mam nadżerkę. Po zamrożeniu przez pół roku było idealnie, żadnych problemów, ale potem... wszystko: grzybica, drożdżyca, upławy i wszystko inne. Ciągle się leczę i to ciągle wraca już nawet chłopaka wysłałam na badania u niego ok a u mnie ciągle infekcje. Lekarz mi powiedziała,  że przy dłuższym okresie stosowania tabletek moze dochodzic do takich stanów, bo one wyjaławiają naturalną florę bakteryjna, czy to prawda? Stosuje tabletki już prawie 4 lata i nie chcę przerywac, bo czuje sie dobrze i mam pewną ochronę ale nie chcę też ciągle zapychac się globulkami, co robić aby raz a dobrze pozbyć się problemu???????

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

ja tez mialam takie problemy ale staram sie uwazac na siebie odpowiednia dieta slyszalam ze kefiry są dobre, do tego unikam basenu, uzupelniam bakterie kwasu mlekowego, biore provag jest doustny dlatego dla mnie najwygodniejszy

Odnośnik do komentarza

Ja juz nie stosuje tabletek anty, bo w krótce chcemy sie starac o dzidzie ale ja przy tabsach zażywałam provag, który w sposób ciągły i dlugotrwały chroni układ moczowo-płuciowy, a dodatkowo smarowałam sie provag żelem, po kąpieli czasem po seksie jak czułam jakis dyskomfort. Fajnie nawilża, łagodzi podrażnienia i tez dbao o właściwe pH pochwy. Ten duet mnie pomagał.

Odnośnik do komentarza

Miałam podobnie, dlatego zrezygnowałam z tabletek na rzecz krążka dopochwowego. Dobrze się po nim czuje, nie tyje i infekcje intymne się nie pojawiają. Czasem jak mnie swędzi pochwa wyciągam krążek myje go płynem z kwasem mlekowym i zakładam go razem z invagiem, probiotyk przynosi mi ulgę, wystarczy jedna globulka. Możesz spróbować, tylko jest jeden minus krążek kosztuje ok. 45 złotych.

Odnośnik do komentarza
Gość kasinka wielka

powinnaś uzupełnić florę w bakterie kwasu mlekowego, niestety przy antykoncepcji hormonalnej infekcje intymne to akurat częsty problem, ja stosuję provag doustny probiotyk ginekologiczny bo zawiera szczepy pochodzące od polskich kobiet a poza tym powinien być przechowywany w lodówce co świadczy o ich skuteczności

Odnośnik do komentarza
Gość KrzyśkowKin

U mnie również podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej często pojawiały się infekcje intymne - głównie grzybica. Leczyłam się ja i mój mąż a problem nawracał. Dopiero po zmianie ginekologa dowiedziałam się, że przyczyną problemu może być właśnie antykoncepcja i lekarz stwierdził, że powinnam zacząć łykać probiotyk ginekologiczny. Więc zaczęłam łykać lacibios femina, bo wspomaga układ moczowo-płciowy i pokarmowy i faktycznie mam spokój z dolegliwościami intymnymi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...