Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne miesiączki


Gość polopko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat, 50 kg i 170 wzrostu. Okres dostałam 06.12.2008 , czyli prawie 3 lata temu. Od tego czasu miałam 5 miesiączek. Najdłuższa przerwa między nimi trwała 6 miesięcy. Zazwyczaj początek miesiączki jest bardzo obfity, zawsze 'przecieknie', trwa to około 2 dni, potem krwawienie powoli słabnie (średnio do 6 dnia) Tym razem po 1 dniu występują tylko krwawienia. Nie wiem czy się tym przejmować, nie wiem również czy przejmować się moją rzadko występującą miesiączką ? I przy okazji chciałabym się poradzić w sprawie tamponów. Mogłabym je zacząć używać? I czy wiąże się z tym jakiś dyskomfort/ ból przy pierwszym skorzystaniu ?

Odnośnik do komentarza

Bezwzględnie powinnyście zgłosić się do swoich lekarzy. Nieregularne cykle najczęściej związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Jedna z Was napisała, że lekarz powiedział, iż wszystko unormuje się po porodzie. Jak jednak można zajść w ciążę, gdy nie dochodzi do owulacji? Nieregularne miesiaczki zwykle unormowują się po porodzie, ale mowa tu wyłącznie o sytuacjach gdy okres spóźnia się o kilka-kilkanaście dni.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 16 lat. Pierwsza miesiączka wystąpiła niecałe 5 lat temu. Od tamtej pory okres się nie uregulował. Raz występuje w miarę regularnie, innym razem muszę czekać np. miesiąc. Oto daty moich ostatnich 4 miesiączek:
22.09
06.11
21.12
14.02
Wszyscy zawsze mówią, że okres powinien się unormować w ciągu 2-3 lat. Dlatego właśnie zaczynam się martwić... Miesiączki nie są jakieś obfite i bolesne. Trwają najczęściej 5 dni. Z tego co mi wiadomo, to na nic nie choruję :) Mam badaną krew raz na 2 miesiące (to przez przyjmowanie silnych środków od dermatologa obciążających wątrobę) i wyniki są w normie - morfologia, układ krzepnięcia, rozmaz krwi. Nigdy nie byłam u ginekologa i raczej nie bardzo uśmiecha mi się jego gabinet i słynny fotel... Jednak gdzieś wyczytałam, że jeżeli okres nie unormował się w ciągu tych 5 lat, to mogę być na coś chora np. zespół wielotorbielowatych (policystycznych) jajników. W objawach choroby jest np. silny trądzik z którym rzeczywiście mam nie lada problemy (obecnie przyjmuję izotretynoinę doustnie i jest lepiej). Teraz sama się nakręcam, że może i trądzik od tego... Do tego jeszcze wyczytałam, że jest obniżony poziom cholesterolu, a kiedy zaczęłam kurację (która ten poziom cholesterolu mi podwyższyła) to cholesterol był lekko poniżej normy, co mnie bardzo zdziwiło. Nie za specjalnie przepadam za mięsem, nie jem żadnych wędlin itp., i zastępuję ją żółtym serem... Mama mi powiedziała, że będę miała cholesterol grubo ponad normę i że to bardzo niezdrowe, a tu taka niespodzianka. Nie miałam robionych hormonów. Powinnam zrobić? Moja mama pracuje w laboratorium, więc nie byłoby chyba większego problemu - musiałabym się dopytać. Tyle, że moja mama zaraz stwierdzi, że znowu coś wymyślam i żebym się nie nakręcała. Dodam jeszcze, że kilka miesięcy temu wystąpiło u mnie plamienie pomiędzy miesiączkami. Mama się nawet dopytywała ginekologa w szpitalu, w którym pracuje i ona powiedziała, że czasem się tak zdarza i że jeśli się powtórzy, to żeby się do niej zapisać. Nie powtórzyło się. Martwię się tak dlatego, że nie chciałabym mieć problemu w przyszłości z zajściem w ciążę, a podobno zespół wielotorbielowatych jajników może być przyczyną niepłodności. Na jakimś forum wyczytałam też, że jeśli jest się na to chorym to najlepiej zajść w ciążę do 25 roku życia, co mnie w ogóle nie urządza, bo moim marzeniem jest skończenie medycyny. Podobno tego nigdy nie można wyleczyć do końca... :(
Teraz pytanie do Was - czy muszę iść do ginekologa? Czy rzeczywiście coś jest nie tak, czy tylko sama się nakręcam? Czy nie jestem zbyt młoda na leczenie hormonalne?

Dzięki, że w ogóle przeczytałeś/aś, jeśli tylko potrafisz mi pomóc, to błagam poświęć mi te kilka minut i odpowiedz na pytania. Z góry dziękuję. Czekam na opinię jakiegoś specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Ja bym powiedziała żebyś jednak wybrała się do ginekologa ze względu choćby na upławy. Co chodzi o nieregularne miesiączki ja miesiączkuję od 14 roku a od 19 jestem stale na hormonach, ze względu na silny ból i nieregularne miesiączki. Ale moje narządy rodne są zdrowe nic tam nie ma żadnych zmian. Każdy lekarz do którego trafiam mówi, że taki mój urok i zapewne unormuje się to dopiero po urodzeniu dziecka:)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Witam !
Mam pewiem problem , bo miesiaczku na dobra sprawe 4 razy w roko i prawie rozgryzlam ta cala dziwna sytuacje , bo wychodzi na to ze 2 miesiaczki w roku sa bardzo obfite i bolesne i bardzo dlugie a 2 kolejne sa krotkie bezbolesne i prawie wcale ich nie ma .. co powinnam zrobic w tej sytuacji ?
pozdrawiam Nicol ;)

Odnośnik do komentarza

witam, mam 18 lat i miesiączkuje od 3 l. , mam bardzo nieregularny okres (własnie pojawił mi sie okres po 33 dniach wczesniejsze cykle 39 , 79! 45 ) w dniu kiedy dostaje okres mam mdłości , podczas pierwszych 2 dnie bolą mnie pachwiny, podbrzusze, plecy a najbardziej przy miednicy wraz z nią. miesiączka trwa u mnie 6 dnie. nie współżyje. czy jest jakas mozliwosc wyregulowania mi miesiączki .... nie byłam jeszcze u ginekologa i nie chcialabym ,,siadac" na fotelu ginekologicznym.... prosiłabym o pomoc KKKK:)

Odnośnik do komentarza

jak miesiączkujesz dopiero od 3 lat to wielce prawdopodobne że ci się hormony nie uregulowały, czytałam regulują się nawet 7 lat od pierwszej miesiączki. Ja jak zaczęłam miesiączkować to przez pierwsze 5 lat albo i dłużej miałam co 4 do 8 tygodni a później się to uregulowało. miesiączka trwała nawet 10 dni czasami. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale mi się wyregulowało i wszelkie boleści zniknęły jak zapisałam się na sekcję sportową i zaczęłam regularnie ćwiczyć. Na pewno dieta tez jest ważna, niedobory w organizmie też powodują problemy z hormonami.

Odnośnik do komentarza

Witam Sytuacja wygląda w ten sposób. Mam 26 lat i jestem aktywna seksualnie i mam nieregularna miesiączkę. Mój problem polega albo nie pokoi mnie to to ze według kalendarzyka powinnam dostać miesiączkę 15 stycznia i do tej pory nic. Poprzednia miałam 18 grudnia. Wczoraj i dziś na krótka chwile pojawiło się brązowe brudzenie, nic mnie nie boli tak jak zawsze na miesiączkę. Robiłam dwa testy, jeden pozytywny a drugi negatywny. Proszę o rade.

Odnośnik do komentarza

Witam . Mam problem z miesiączką mam lat i do tej pory nie mam regularnej miesiączki . 2 lata temu nie miałam 3 miesiące miesiączki . w tamtym roku w grudniu miałam lekkie krwawienia przez 3 dni i od tamtej pory nie miałam miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Nie napisałaś w końcu ile masz lat. Teoretycznie przez pierwsze lata miesiączkowania nie powinno się ich regulować nawet przez kilka lat. Ale tak czy tak powinnaś się zgłosić do lekarza i zrobić badania hormonalne, poszukać przyczyny czego cykle się tak wydłużają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...