Skocz do zawartości
Forum

Pominięta tabletka antykoncepcyjna


Gość asiako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W pierwszym tygodniu pominęłam tabletkę, a konkretnie 2. dnia. Wzięłam ją kolejnego dnia po 12h wraz z tabletką którą miałam wziąć tego dnia. Kolejnego dnia współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Moje pytanie jest takie, jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? Wspomnę, że tabletki biorę od 2 lat. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!

W tym przypadku ochrona antykoncepcyjna tabletek była obniżona. Postąpiłaś prawidłowo zażywając zapomnianą pigułkę. Producent zaleca jednak aby przez siedem dni dodatkowo się zabezpieczać (na przykład prezerwatywą). Aby przekonać się czy jesteś w ciąży powinnaś wykonać test ciążowy w dniu spodziewanego krwawienia.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem.Biore drugie opakowanie Cilestu. W czwartek uprawiałam seks i wieczorem zapomniałam wziąść tabletki nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Na drugi dzień dostałam lekkiego plamienia i dopiero wieczorem zorientowałam się że niewziełam tabletki. Wziełam jedną i poszłam spać, rano wziełam tą zaległą.Plamienie ustepiło ale obawiam się czy mogłam zajść w ciąże, bo przerwa od tabletki do tabletki była dłuższa niż 24h. Dodam że w paczce zostało mi jeszcze 4 tabletki do końca. proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Tabletki i tak działają. Ich działanie na pewno się zmniejszyło ale nadal trwa. Dla pewności idź do lekarza lub kup test. Dobrym sposobem (wiem bo sama tak robie) jest nastawienie alarmu w komórce na konkretną godzinę - masz pewność, że nie zapomnisz wziąć

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki jednofazowe, dwuskładnikowe od kilku lat. W piątek (8.04), gdy się kąpałam narzeczony zapomniał mi powiedzieć, że dzwoni mi przypomnienie w telefonie i nie wzięłam tabletki, była to godz.19sta. Tej nocy się kochaliśmy. Ja dopiero sobie o pominięciu tabletki uświadomiłam w sobotę rano o 10 (9.04), czyli 12 godz. granicy błędu już "dawno" minęło... Od razu zażyłam pominiętą tabletkę i następną o normalniej godzinie, czyli o 19stej. Pominięta tabletka była 6 tabletką z blistra. Nie zdecydowaliśmy się na tabletki "po". Jak bardzo wzrosło "ryzyko" ciąży?Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że będziemy w ciąży? Ogólnie nie mogłam znaleźć informacji o tym, jak bardzo wzrasta to ryzyko po przyjęciu tabletki ponad 12godz. za późno, nie wiem czy istnieją takie dane, dlatego pytam. A i jeszcze chciałabym wiedzieć, kiedy można zrobić test ciążowy by był wiarygodny?

Odnośnik do komentarza

Witam, tabletki antykoncepcyjne stosuję od 1,5 roku. W sobotę o godzinie 18:00 powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego blistra ale o niej zapomniałam i przyjęłam ją dopiero w niedzielę o 11:00 (czyli po około 17 godzinach od momentu kiedy powinnam ją przyjąć). Kolejną tabletkę wzięłam już normalnie o 18:00 w niedzielę i od tego czasu przyjmuję regularnie kolejne tabletki. W sobotę rano (przed pominięciem pierwszej tabletki a po 7 dniowej przerwie) odbyłam stosunek przerywany. Jaka jest szansa, że zaszłam wtedy w ciąże? Mój ginekolog stwierdził, że ryzyko zajścia w ciąże jest minimalne a nawet go nie ma bo jajniki są osłabione. Mimo wszystko się stresuję i proszę o dokładne informacje jak to działa. Zażywam Microgynon21.

Odnośnik do komentarza

Witam,
od kilku miesięcy biorę tabletki Yaz. Jestem w 3 rzędzie blistra. Wczoraj odbywałam stosunek i tego samego wieczora zapomniałam wziąć tabletkę o ustalonej porze (21:00). Przyjęłam ją dziś rano o godz. 7:15.
Teoretycznie nie minęło 12h od pominięcia tabletki, ale mimo wszystko pytam.. czy ochrona przed ciążą może być zagrożona ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość paquerette

Pominęłam jedną z tabletek(wszystkie tego samego koloru) któregoś wieczora, o czym zorientowałam się dopiero wczoraj wieczorem gdy dostałam krwawienie i przeliczylam tabletki. Teraz przyjmuję te z drugiego tygodnia. Nie wzięłam wczoraj dwóch(tylko jedną) mimo ze zauwazyłam pominięcie bo to chyba bez sensu jeśli najprawdopodobniej zapomniałam o niej w środę lub wtorek(w czwartek i piątek mialam bardzo lekkie plamienie, wczoraj już krwawienie jak przy okresie) Wizyte u ginekologa mam w czwartek, i tutaj moje pytanie - czy nadal przyjmować tabletki o normalnej porze do czasu wizyty, czy zrobić 7-dniową przerwę?

Odnośnik do komentarza
Gość misia3634

po siedmo dnowej przerwie powinnam wziasc tablletke we poniedzialek a zapomnialam i zarzylam w wtorek wgodz popoludniowych a zawsze zarzywam w godzinach do poludniwych co ma zrobic z ta pominieta tabletka zarzyc dwie w tym samym dniu od kiedy mam takie bezpieczne zabespieczenie po ilu dnich

Odnośnik do komentarza

~misia3634
po siedmo dnowej przerwie powinnam wziasc tablletke we poniedzialek a zapomnialam i zarzylam w wtorek wgodz popoludniowych a zawsze zarzywam w godzinach do poludniwych co ma zrobic z ta pominieta tabletka zarzyc dwie w tym samym dniu od kiedy mam takie bezpieczne zabespieczenie po ilu dnich

Witam!
Powinna Pani postąpić tak jak napisane jest w ulotce preparatu, który Pani zażywa, tj: "Jeśli pominięto jedną tabletkę w tygodniu 1 tygodniu, należy przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o normalnej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenia przez kolejne 7 dni".

Odnośnik do komentarza

hej mam pytanie..
biore tabletki od 2 lat..
zapomnialam 6 tabletki w piatek (mialam wziasc o 21) a wzielam w sobote o godz 16, przed wzieiem zapomnianej tabletki odbylam stosunek z chlopakiem. kolejne tabletki bralam normalnie o 21 powiedzcie mi jakie jest ryzyko? co mam robic? czy jestem zabezpieczona? dodam ze tabletki biore w 7 dzien przerwy a nie w 8 wiec wydaje mi sie ze ochrona jest wieksza niz jakbym brala dnia 8..?

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne ASubtela. W piątek zapomniałam zażyć tabletki. W sobotę wzięłam dwie równocześnie. Dzisiaj, tzn we wtorek dostałam miesiączkę, mimo że została mi jeszcze jedna tabletka w blistrze, którą zażyje za kilka godzin-wieczorem. Co powinnam zrobić? Nie robić przerwy 7dniowej? Czy mimo to zrobić? Dodam, że nie boję się o ciąże ponieważ nie współżyłam od 2t ygodni i jeszcze z 2 tyg również na pewno nie będę współżyć.

Odnośnik do komentarza

Biorę Yaz(24+4) od dwóch lat. We wtorek przez przypadek zażyłam dwie tabletki, a w środę nie zażyłam żadnej. czyli pominęłam tabletkę w środe. (ostatni 4 rząd blistra)w piątek kochałam się stosunkiem przerywanym.(wytrysk poza). czy ryzyko zajścia w ciąże jest wysokie? czy teraz powinnam pominąć tabletki placebo i zacząć nowy blister? bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witaj też biorę Yaz:) Ryzyko wysokie to może nie jest aczkolwiek jakieś na pewno jest. Mówisz, że wytrysk był poza wiec wydaje mi sie że nie jesteś w ciąży. Hmm jak z tymi tabl.placebo to nie wiem do końca ja bym chyba wzięła nowy blister w takiej sytuacji.
Może jeszcze ktoś sie wypowie z większą wiedzą,pozdrawiam.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne, niestety w 3 tyg. Blistra
nie jestem pewna czy zazylam przedostatnią tabletkę , dodam ze nie odbyłam od 3 miesięcy stosunku pluciowego oraz chciałabym zachować termin tygodniowej przerwy, zastanawiałam sie czy mogłabym wziąć ostatnia tabletkę dzisiejszego dnia , zrobić przerwę tygodniowa od poniedziałku jak zazwyczaj i w kolejny poniedziałek zacząć przyjmować tabletki z nowego opakowania ??
Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość tośka89

Witam,
tabletkę Bonadea pominęłam ostatniego dnia drugiego tygodnia (niedziela), zorientowałam się po nieco ponad 23h, bo w poniedziałek przed przyjęciem dawki o stałej porze, ale wydaje mi się, ze przyjęłam jedną a dopiero we wtorek dwie naraz, aby nie przesuwać cyklu o 1 dzień (czyli podwójna dawka juz w 3 tygodniu). Następne opakowanie zaczęłam po 7dniowej przerwie. Czy moja ochrona jest obniżona? Czy liczy się to, że pominęłam dawkę jeszcze w 2 tygodniu, więc wszystko jest w porządku?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość karolinka_08

Witam,
potrzebuję porady dot. pominięcia przyjęcia tabletek antykonkcepcyjnych. W niedzielę wieczorem (ok. 19.00) powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania (drugiego w moim przypadku) tabletek YAZ. Nie udało mi się wykupić ich na czas i zdobyłam je dopiero dzisiaj rano (wtorek, ok. 8.30), co oznacza, że nie wzięłam również poniedziałkowej tabletki - w sumie dwóch. Jak tylko dostałam opakoanie, wziełam dwie na raz (wyczytałam w ulotce, że jest to możliwe). Jednak mam wątpliwości co do przyjmowania kolejnych. Powinnam wziąż dzisiaj wieczorem tak żeby "wyrównać" przyjmowanie, czy czekać do jutra? Jeśli kolejną powinnam wziąć rano, to o jakiej porze - rano czy wieczorem, tak jak przyjmowałam pierwsze opakowanie? Czy takie zachwiania są bardzo inwazyjne dla organizmu? Jak będzie wyglądać ochorona przed ciążą w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...