Skocz do zawartości
Forum

Zastrzyki antykoncepcyjne


Gość irwia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane z zastrzykami antykoncepcyjnymi. Przez mój styl życia w wieku 17 lat nadal nie mam równo okresu, ale mam co miesiąc. Chciałabym zacząć bezpiecznie współżyć z chłopakiem, z którym jestem już 1,5 roku. Czy przy takich okolicznościach możliwe są zastrzyki? Czy dużo przytyję? Czy są skuteczne? Jakie są potrzebne badania i ile one zajmą? Czyli wszystko o zastrzykach antykoncepcyjnych.

Odnośnik do komentarza

Zastrzyki są skuteczne, jednak ze względu na Twój młody wiek, zastanowiłabym się nad tym. Pamiętaj, że czy zastrzyki czy tabletki, to ingerencja w Twój organizm, a ze względu na Twój wiek, Twój organizm się jeszcze zmienia, dostraja, więc po co go od razu rozstrajac i sztucznie regulowac? Jeżeli zależy Ci na współżyciu i zabezpieczeniu, spróbujcie od prezerwatyw. Jeżeli Wam nie popasują, to wtedy zgłoś się do ginekologa, on sam dobierze Ci metodę antykoncepcji, ale zastrzyki to nie jest dobry pomysł. Na rynku pojawiły się globulki dopochwowe, które zakładasz przed stosunkiem. Weź pod uwagę inne opcję i poradź się lekarza, zanim zdecydujesz się na antykoncepcję zastrzykami.

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

A nie boisz się kłucia? Przeciez kłucie zawsze pozostawia ślad. I robią się zrosty. Jak już antykoncepcja hormonalna to może lepiej plastry? Przyklejasz raz w tygodniu i spokój. I bez kłucia!!! No bo tabletki to trzeba jednak pamiętac, że codziennie o tej samej godzinie trzeba zażyć.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...