Forum Ginekologia

Brak miesiączki przy antykoncepcji

~karina78

~karina78

witam 4 marca dostałam okres wiec zaczęłam brać 1 opakowanie tabletek anty...ale okres cały czas trwał mój lekarz przepisał mi anty aby powstrzymać krwawienie i zatrzymał skończyło się dopiero 3 dnia przerwy czyli trwał 23 dni ale 8 dnia zaczęłam normalnie 2 opakowanie jak kazał lekarz i dzisiaj kończe to 2 opakowanie a miesiączki brak co jest przyczyną, robiłam test był negatywny

~magda2

~magda2

Miesiączka powinna wystąpić dopiero w przerwie między opakowaniami.

~karina78

~karina78

wiem ale czytaj uważnie ja jak wziełam1 opakowanie a zaczyna sie brac w 1 dniu miesiączki to ta miesiączka trwała 23 dni teraz skończyłam drugie mam przerwe a miesiączki niema

~agunia1709

~agunia1709

Witam jak bralam tabletki anty, to pamietam że, przy drugim lub trzecim opakowaniu stawało sie wszystko jak w zegarku. To prawda że zaczynasz od pierwzego dna okresu. Jeśli bedziesz brała regularnie to po zakończeniu opakowania robisz 7 dni przerwy miedzy opakowaniami. Właśnie w tym czasie powinien zacząć ci się okres. Ponowne rozpoczęcie nastepnego opakowania zatrzymuje go. Co Po jakimś czasie powinno wystepować jak w zegarku. w moim przypadku nawet po zakończeniu stosowania tabletek okresy były regularne (z wyjatkiem pierwszego okresu gdzie organizm z pomocą lekarza mósiał się przestawić). Pozdrawiam.