Forum Ginekologia

Ból jajnika przy stosowaniu antykoncepcji

~mananam

~mananam

Witam, Stosuje pigułki antykoncepcyjne od 3 miesięcy, ostatnia menstruacja wystąpiła prawidłowo w trakcie 7 dniowej przerwy w zażywaniu pigułek ( 2 i pół tygodnia temu). Pigułki zażywam prawidłowo, wg instrukcji, nie pominęłam żadnej. Od kilku dni czuje utrzymujący sie ból w lewym jajniku, tak jak przed okresem. Współżyje regularnie ze swoim partnerem, nie stosujemy żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Czy są to sygnały świadczące o tym, że mogło dojść do owulacji i w związku z tym do zapłodnienia? Czy jest to może skutek uboczny stosowania antykoncepcji hormonalnej? Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~renata6k

~renata6k

Kłucie jajnika może świadczyć o wielu sprawach. Jeśli się ono utrzymuje to powinnas pójść do lekarza. Nie sądze, aby antykoncepcja przestała działać albo została zakłócona, jeśli prawidłowo przyjmowałaś tabletki. Może ten ból pochodzi o zapalenia jajnika?