Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej


Gość anonim2223

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nnaadia1992

Masz absolutną rację, że "z dzieckiem na wychowaniu też można dążyć do wszystkich celów". Dobrze powiedziane! pewnie, że można, a sama jestem przykładem, że świadomie człowiek i tak ma trudność w podjęciu decyzji. Moja przyjaciółka urodziła synka dwa lata temu, całkowicie z przypadku, mało tego - dowiedziała się w 4 miesiącu, gdyż przez pierwsze 3 nie miała żadnych objawów i występowało u niej krwawienie. A jako że zawsze miała skąpy okres, nie zastanowiło ją to, że przez te 3 miesiące był tylko praktycznie plamieniem. Na szczęście nic się dziecku nie stało, urodziła zdrowego 3,5 kg synka, który teraz jest niezłym rozrabiakiem ;) I też jest na studiach, ukończyła technikum, zdała maturę - wszystko w ciąży i później z dzieckiem. Także wszystko jest możliwe ;)

A studiujesz już czy zaczynasz studia? Jaki kierunek? :) no zawsze to jakiś punkt zaczepienia z ukończonym licencjatem ;) Ja właśnie w październiku zaczynam 3 rok licencjata z resocjalizacji, dziennie. Później magisterkę i tak zamierzałam zaocznie, więc dziecko w tym czasie jest..odpowiednie, że tak się wyrażę ;)

No to już dwa lata ponad bierzesz Yaz, więc masz spore doświadczenie ;) Praktycznie tabletki powinny wyrównywac okres i zmniejszać obfitość, czego u mnie nie wykonały. Obfite i bardzo bolesne miesiączki to zmora kobiet, oj taak! A nic nie przytyłaś, nie zatrzymała Ci się woda w organizmie? Ło, jak libido nie spadło, to już całkiem dobrze ;) Po cóż przecież człowiek bierze piguły, jak nie dla przyjemnego seksu!
Także śmiało się ich trzymaj, bo uniknięcie wszelakich dyskomfortów przy zażywaniu tabletek to naprawdę szczęście. ;)
Ja jestem z Poznania! A Ty jak teraz zobaczyłam - Kraków, i studiujesz filologie ;) Czyli pytanie o studia mogę cofnąć , bo już wiem :D

Odnośnik do komentarza

Mozesz cofnąć to pytanie ale wcale nie musisz bo jakbys chciala jakies info o filologii to chetnie podpowiem co i
jak;-) Tak teraz wkraczam w drugi rok od pazdziernika.

A z tymi tabletkami to chyba naprawde mi sie udało bo to moje pierwsze jakie biore. Mialam robione badania i mi dobrala a jaka jestem zadowolona to Ci mowie;) No wlasnie tylko tyle sie mowi o tych niefajnych skutkach ubocznych,ze boje sie,ze z czasem one sie pojawia u mnie:( Najbardziej bym nie chciala wlasnie przytyć bo to jest straszne potem to cale odchudzanie. Od zawsze jestem szczupla i nie wyobrazam sobie tego wiec chyba lepiej myśleć,ze te tabletki są dla mnie wprost stworzone i nic zlego sie nie podzieje nawet po 10 latach;)

To nic tylko zazdroscic kolezance,ze ma fajnego synka i zdrowego przede wszystkim:)Tobie tez oczywiscie zycze słodkiego,zdrowego dzidziusia:) A co do tej mojej "racji" jak to nazwalas to naprawde tak mozna nawet w bardzo mkodym wieku tylko trzeba chciec. Ludzie jeszcze co po niektorzy zyja w przekonaniu,ze dziecko i rodzine to sie powinno miec jak najpozniej a to nieprawda! Czemu nie mozna wyjsc przykladowo za super mezczyzne jesli sie go spotka na swojej drodze majac nawet te 20 lat?Albo czemu niby mloda dziewczyna nie moze miec dziecka jesli tego chce? Dziwi mnie takie podejscie.
Z dzieckiem tez sobie mozna dac radę i warto o tym pamietac ;-) U mnie w klasie w 3 liceum znajoma podobny przypadek bo urodzila corke Milenke tuz przed maturą , ktorą de facto zdala a teraz jest na studiach stacjonarnych:)
Ja na razie dzidziusia nie planuje ale za kilka latek kto wie.Najwyzej bym zmienila troche swoje plany idac na magisterskie zaocznie,tez bym sobie poradziła tak myślę.

Pozdrawiam serdecznie z cieplego jeszcze Krakowa! :)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne drugi miesiąc. Wczoraj miałam ostatni dzień przyjmowania tabletki z opakowania. Zwykle tabletki przyjmowała o godzinie 18. Następnego dnia zorientowałam się, że nie wzięłam tabletki i zarzylam ja o 7.30. Teraz moje pytanie brzmi czy mam już dziś zacząć brać kolejne opakowanie czy zrobić tą tygodniowa przerwę?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Biore tabletku zoley o 20. Wczorajjednak zapomnialam a o 21 kochalam sie. Przypomnialo mi sie o niej dopiero mastepnego dnia gdy mialam zabrac kolejna. Wzielam odrazu 2. Dodam ze pominelam w 22 dniu. Podobno tabletki dzialaja 36 godzin czyli bylam bez zabezpieczenia 12 godzin. Ponadto wzielam tabletke 72 h po 42h po stosunku i 30 h po skonczeniu dzialania antykoncepcji. Jaka jest szansa ze moglam zajsc w ciaze?

Odnośnik do komentarza

Pomocy, wczoraj o godz 15 brałam tabletkę anty (daylette) a jakies pol godziny pozniej zwymiotowałam wiec ta tabletka jakby przepadła, i mam takie pytanie- czy wziac 2 na raz, kolejna jak najszybciej i jeszcze jedna, ta następna czy poprostu tylko ta która powinnam normalnie wziac, o zwykłej porze? Proszę o pomoc bo nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobic, bo nie mam kolejnego opakowania zeby wziac ta ktora prawdopodobnie zwymiotowałam a była to druga z blistra, na ulotce pisze zeby wziac jak najszybciej pominięta tabletke ale co jesli nie ma takiej możliwości ? A w punkcie o wymiotach i biegunce pisze zeby postępować jak w przypadku pominięcia...

Odnośnik do komentarza

Witam.
Rozpoczęłam przyjmowanie tabletek Lesiplus - są to moje pierwsze tabletki anty. Pierwszego dnia drugiego tygodnia stosowania kochałam się z partnerem. Skończył we mnie. Trzy dni później pominęłam tabletkę - uszykowałam sobie i została na stole. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Jest za wcześnie na test.

Odnośnik do komentarza

Witam, zapomniałam wziąć tabletki nr 5 (piątek) o godzinie 20:00 jak każdego dnia przyjmowałam. Zorientowałam się dopiero na drugi dzień o tej samej godzinie i wzięłam 2 tabletki na raz. Dodam że współżyłam w środę. Czy istnieje dość duże ryzyko zajścia w ciążę ? Co zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Gość Miloszka

Hej, od 8 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne . W zeszła sobote gdy chciałam wziąć tabletkę o mojej godzinie czyli ok. 12 rano zorientowałam sie ze nie wzięłam tabletki poprzedniego dnia, wiec wzięłam dwie na raz. Był to pierwszy tydzień opakowania, a z chłopakiem kochałam sie jeden dzien przed pominięciem. On nigdy nie kończy we mnie, a od czasu pominięcia zawsze stosuje prezerwatywę. Jestem jednak panikarą i wszędzie widze możliwość zajścia w ciąże.. Czy któraś z was była w takiej sytuacji i moze mi powiedziec czy istnieje jakies prawdopodobieństwo ? Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam pewien problem i liczę na państwa pomoc. W dniach 31-06 miałam miesiączkę. Dnia 06.08 i 07.08 odbyłam pełny stosunek płciowy z narzeczonym, lecz nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej ( Microgynon 21) 6 i 7ego dnia tj. Pierwszy tydzień w którym powinnam wziąć tabletkę. Dnia 08 około godziny 15 wzięłam dwie tabletki naraz ( zazwyczaj biorę o godzinie 09:40). Moje pytanie brzmi: Czy jest ryzyko, że jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Stosuję Diane 35 i dzisiaj zorientowałam się, że pominęłam jedną tabletkę około tygodnia temu. Był to drugi tydzień zażywania tabletek i pomijając ten jeden dzień, w którym nie wzięłam tabletki, resztę stosowałam normalnie. Co powinnam zrobić w tym przypadku, przyjmować następne tabletki wraz z tą pominiętą i normalnie zrobić 7-dniową przerwę czy odstawić tę jedną, o której zapomniałam i zażyć tylko te, które są dalej w kolejności?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam takie pytanie gdyż wczoraj zapomniałam tabletki. Biorę lek Atywia, 2 fazowy. Nie wzięłam 18 tabletki czyli z 3 tygodnia. Tabletki biorę o godzinie 19, wczoraj zapomniałam ją wziąć i wzięłam o 5 rano. Na dodatek wystąpiły u mnie wymioty, a również odbylam stosunek. Powinnam się bać?

Odnośnik do komentarza
Gość Anonim9812

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od trzech lat. Tydzień temu zapomniałam Zarzyc 19 tabletki ( 3 tydzien) normalnie tabletek jest 21 a później 7 dniowa przerwa. Tabletkę wzięłam na drugi dzień wraz z kolejną. Minęło 24 godziny. A w ten zapomniany dzień uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Po tygodniu dostałam okres normalnie, równo na czas, tak jak powinno być. Jednak Trochę się niepokoje i stąd mój pytanie: mogę być w ciąży? Dodam że przez pierwsze kilka dni okresie był normalny a teraz jest brązowy i chyba się kończy
A to za wcześnie...

Odnośnik do komentarza

Zrób test, nie wydaje mi się jednak żebyś była w ciąży jeśli wcześniej i później brałaś tabletki regularnie. Najłatwiej byłoby nie zrobić wcale przerwy i zacząć kolejne opakowanie. Myślę że to dziwne krwawienie u Ciebie jest spowodowane zawahaniem poziomu hormonów przez tą zapomnianą tabletkę Ja biorę vines, tabletki z najmniejszą ilością hormonów i bardzo pilnuję się z regularnością, mam nastawiony alarm w tel, to najlepszy sposób. Polecam! :)

Odnośnik do komentarza

Witam biore tabletki midiana od roku jednak nie byla wzieta jedna tabletka.okres dostalam normalnie ale byl duzo skapszy niz zwykle.od trzech dni mnie mdli jedzenie z trudem wchodzi.lekko idrzuca mnie od papierosow .czy moge byc w ciazy?

Odnośnik do komentarza

Witam wszytskich forumowaiczow.
Mam 22 lata od 5 lat jestem leczona na zespol policystycznych jajnikow. W czerwcu zostaly odstawione wszytskie leki poza eutyroxem 50 rowniez antykoncepcyjne nie byly brane przez ten okres. Miesiac temu wrocilam do antykoncepcyjnych tym razem yasmenelle wczesniej byl wibin.mini. Wybralam 1 blister w trakcie tygodniowej przerwy pomylilam sie czyli ostatnia tabletka byla brana 28.9.17 w czwartek, kolejna byla wzieta w w sobote 7.10 czyli z tego zobaczylam dopiero 9.10 o jeden dzien za pozno. Kazdy stosunek w czasie tygodniowej przerwy jak.i wczesniej byl.odbyty w prezerwatywie. Niestety w niedziele czyli juz po wzieciu 1 tabletki odbylam stosunek bez prezerwatywy, ale nie do konca. Pominieta tabletke wzielam dopiero w niedziele wieczorem. Zastanawiam sie czy.pomimo przedluzenia przerwy do 8 dni a po zazyciu 1 tabletki 7.10 dzień przed.potencjalnym niebezpiecznym stosunkiem 8.10 mam powody do obaw zajscia w ciaze? Niestety wszystkie tematy jakie znalazlam ograniczaja sie do ostrzegania o ciazy jesli odbylo sie stosunek niebezpieczny w czasie tygodniowej przerwy, ktora zostala przedluzona.a nie juz po zazyciu 1 dawki nawet jesli byla wzieta za.pozno. Czy policystyczne jajniki moga miec wplyw na brak owulacji? Po.ilu dniach.mozna ewentualnie zrobic test ciążowy?

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudyna1234

Hej dziewczyny mam pytanie do tych co biorą tabletki antykoncepcyjne. Biorę tabletki od ponad roku, zawsze o 19:00, nigdy nie zdażyło mi się zapomnieć o tabletce. Jednak w piątek w 3tygodniu stosowania zapomniałam tabletki i wzięłam po ponad 12h, tzn. w sobotę po południu i kolejną o 19:00 jak zawsze. W niedzielę znowu zapomniałam tabletki o ponad 12h i zażyłam ją w poniedziałek po południu i o 19:00 jak zawsze (była to ostatnia tabletka z opakowania). Zrobiłam dwa dni przerwy (z przyczyn wyższysz) i dziś zaczęłam kolejne opakowanie o 19:00 jak zawsze. Czy ochrona przed ciążą jest już zapewniona, jak nie to kiedy powinna być? Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...