Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej


Gość anonim2223

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZapominaIska

witam,
Wiem że temat jest oklepany, ale zapomniałam wziąć czwartą pigułkę i przypomniałam sobie o niej dokładnie po 12 godzinach (normalnie biorę ją o 20, a dziś wzięłam o 8 rano). Zastanawia mnie co mam zrobić bo w ulotce jest napisane więcej niż 12, lub mniej niż 12. Jak znacząca jest ta granica i czy kilka minut opóźnienia więcej robi jakąś różnicę? Kompletnie nie wiem co mam zrobić, tym bardziej że poprzednie dwa opakowania brałam bez przerwy (również z powodu zapomnianej tabletki)

Odnośnik do komentarza
Gość ZapominaIska

~ZapominaIska
witam,
Wiem że temat jest oklepany, ale zapomniałam wziąć czwartą pigułkę i przypomniałam sobie o niej dokładnie po 12 godzinach (normalnie biorę ją o 20, a dziś wzięłam o 8 rano). Zastanawia mnie co mam zrobić bo w ulotce jest napisane więcej niż 12, lub mniej niż 12. Jak znacząca jest ta granica i czy kilka minut opóźnienia więcej robi jakąś różnicę? Kompletnie nie wiem co mam zrobić, tym bardziej że poprzednie dwa opakowania brałam bez przerwy (również z powodu zapomnianej tabletki)

Chyba mnie nie zrozumiano bo wrzucono mój watek do niby podobnych, a ja chciałam uzyskać fachowej odpowiedzi na pytanie, jaką rolę odgrywa czas zapomnienia tabletki.. niby do 12 godzin można pominąć, a po 12 godzinach już nie. Chyba mi nikt nie powie że ta granica jest taka sztywna, i jeśli przekroczę ją o 10 min jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, niż gdy spóźnię się z wzięciem tabletki 11 godz i 50 min.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 3 miesięcy zażywam tabletki Daylette (24+4). Niestety w 3 tygodniu - 27.11.2012 zapomniałam jednej tabletki. Przyjęłam ją w dniu kolejnym (dziś), minęło jednak więcej niż 12godz. W ostatnim czasie nie odbywałam stosunku, ponieważ nie ma mnie w kraju, i wracam do partnera dopiero za 2tyg. Chciałabym żeby wtedy antykoncepcja działała. Ryzyko ciąży jest wykluczone, ponieważ jak wcześniej wspomniałam od długiego czasu nie było stosunku. Zgodnie z ulotką powinnam pominąć tabletki placebo i przejść do kolejnego blistra, co wiąże się z przesunięciem krwawienia, czego wolałabym uniknąć.
Czy jeśli dokończę ten blister jak każdy inny, włącznie z tabletkami placebo (które normalnie brałabym za 4 dni) by wystąpiła miesiączka (trwa 6dni), za 2 tygodnie antykoncepcja będzie zachowana? Jeśli nie, nie mam nic przeciwko stosowania innych metod, jak np. prezerwatywy, dopóki tabletki nie będę zapewniały ochrony. Jeśli jest taka konieczność jak długo zabezpieczać się dodatkowo?
Zależy mi by nie przekładać teraz okresu, bo według moich obliczeń jeśli to zrobię kolejny wystąpi w czasie wyjazdu do ciepłych krajów z moim partnerem.
Nie mam kontaktu z moim ginekologiem, ponieważ jestem za granicą, dlatego zwracam się o pomoc tutaj.
Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Maniulla

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o prawie stałej porze 19-22, wszystko działa jak należy. Mój problem jest taki, gdyż nie wziełam jednej tabletki i w czas gdy powinnam ją wziac odbyłam stosunek, pozniej pare godzin pozniej znowu i rano kolejnego dnia również. Tego dnia gdzie stosunek mial miejsce rano wziełam spoznioną tabletke o godzinie 15 i o 20 czyli tak jak powinnam codziennie. Obawiam się czy czasem nie doszło do zapłodnienia. Byłabym wdzięczna za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza

Hej,
Mam pytanie..otóż od kilku miesięcy biorę tabletki Yaz. Jestem w 4 rzędzie (ostatnim) blistra. Wczoraj odbywałam stosunek i tego samego wieczora zapomniałam wziąć tabletkę (przedostatnią różową) o ustalonej porze (21:00). Przyjęłam ją dziś rano o godz. 7:15.
Teoretycznie nie minęło 12h od pominięcia tabletki, ale mimo wszystko pytam.. czy ochrona przed ciążą może być zagrożona ?

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaaaaaaaaaaaaa

Witam! Przyjmuję tabletki daylette od kilku miesiecy. Pominęłam niestety 19 tabletkę i od razy jak tylko sobie o tym przypomniałam, zażyłam ją 17h pozniej, na drugi dzień z samego rana, a po południu muszę wziąć 20sta tabletkę z tego opakowania. Czy powinnam robić jakąś przerwę? Czy dalej normalnie kontynuować to opakowanie? Dodam jeszcze, ze zabezpieczamy się prezerwatywą.

Odnośnik do komentarza

Witam serdczenie. Od kilku lat reagularnie stosuje tab antykoncepcyjne Lesinelle o godz 11. Zapomniałam dziewiącej tab z opakowania, tego samego dnia wieczór doszło do stosunku. Na drugi dzień zorientowałam sie o tym ze zapomniłam tab gdzy miałam zazyć tab nr 10 wiec tego dnia zazyłam tab nr 9 i10. W ulotce jest napisane, ze jezeli sie zapomni tab z 2 tyg to antykoncepcja jest zachowana, a co czy to równiez jest w takiej sytuacji ze tego samego dnia co zapomniałam tab doszlo do wspołzycia? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorem zapomniałam wziąć tabletki (była to 3 tabletka z blistra), wzięłam ją dopiero po upłynięciu 12 godzin. Jest to mój 7 dzień cyklu. Rano kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia. Czy jest ryzyko zajścia w ciąże? Pigułki biorę od ponad roku.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam zażyć 3 tabletki z blistra (pierwszy tydzień), wzięłam ją po jakiś 14 godzinach (czyli pominełam zalecane 12 godz). W tym czasie doszło do pelnego stosunku z partnerem. Czwartą tabletkę wzięłam już o stałej porze. W tygodniu poprzedzajcym nie miał miejsca żaden stosunek. Wiem, iż teraz musimy sie zabezpieczać przez nastepne 7 dni. Proszę mi powiedzieć czy jest duże prawdopodobieństwo iż doszło do zapłodnienia? Dodam iż 3 tabletka była w moim 6 dniu cyklu, kończyło mi się własnie krwawienie. Pigułki biorę od ponad roku. Czy możliwe że po opóźnieniu jednej tabletki poziom hormonów tak gwałtownie spadł żeby uwolnić jajeczko i mogło dość do zapłodnienia? Dodam iż mam policystyczny zespół jajników, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ w obecnej sytuacji. Bardzo proszę o odpowiedź, czy mogło dojść do zapłodnienia (teoretycznie wiem, że tak). Może któraś z Was miała taka sytuację i w ten sposób zaszła w ciążę lub też nie? Wiele z was opisuje tutaj podobne sytuacje ale żadna z Was nie napisała jak to się skończyło.
Będę wdzięczna za kazda odpowiedź. Do lekarza jestem umówiona dopiero za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Gość Dobreserce

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Jestem w pierszym tygodniu drugiego opakowania. I tak się stało ze zapomnialam wziąć dzisiaj tabletki ale zazylam ja po ok. 6 godzinach. Tuż po zazyciu tej zapomnianej tabletki wspolzylam, aczkolwiek nie doszło do wytrysku wewnątrz pochwy. W ulotce jest napisane, ze do 12 godzin ochrona jest zachowana. Jednak pragnę się dowiedziec, czy moglam zajsc w craze, zeby byc pewna.

Odnośnik do komentarza

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Ostatnio miałam robione badanie glukozy:
glukoza o 6.00 -63 mg/dł [60-100]
glukoza o 10.00 - 65 mg/dł [100-120]
glukoza o 15.00 - 65 mg/dł [100-120]
glukoza o 20.00 - 69 mg/ dł [100-120]
Czy to są dobre wyniki?
na moje oko to glukoza jest za niska
czym to może grozić?

Odnośnik do komentarza

Hej. Mam pewne pytanie na które próbuje sobie odpowiedzieć od kilku dni.
17 tabletke wziełam w niedziele wieczorem, we wtorek wieczorem zorientowałam się, że nie wziełam poniedziałkowej. Opakowane już wyrzuciłam, poczekałam na krwawienie i w jego pierwszy dzien wziełam tabletke z nowego blistra czyli: Wziełam 17 tabletek i zrobiłam 3 dniowa przerwie. Wiem, że nie postapiłam zbyt dobrze ale czy jestem zabezpieczona przed ciążą jeżeli przyjmuje już drugi tydzien tabletki z nowego opakowania?

Odnośnik do komentarza

Biorę od grudnia YAZ (24+7). Spóźniłam się z tabletką 19 dnia, wzięłam ją po ok.12 h, kolejną wzięłam o normalnej porze. Na ulotce jest napisane, że należy dokończyć tabletki z hormonami, ominąć placebo i od razu przejść do nowego opakowania. W związku z tym, że od pominięcia tabletki nie współżyłam, a ostatni stosunek miał miejsce 3 dni przed pominięciem, jednak bez kończenia we mnie, czy mogę to opakowanie zakończyć normalnie (wziąć tabletki placebo i miesiączkować), bez ryzyka, że w kolejnym cyklu będzie obniżona skuteczność?

Odnośnik do komentarza

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad 2 lat. Ostatnio zaczęłam kolejne opakowanie, lecz zapomniałam wziąć 3 tabletki z opakowania (biorę zawsze o godz. 18) i wzięłam ją następnego dnia o 16.00, czyli po 22 godzinach. Kolejne tabletki biorę już normalnie. Dodam, że współżyłam dzień przed pominięciem,w dniu pominięcia i dzień po. W ulotce napisane jest, że ryzyko jest zajścia w ciążę jest większe właśnie w 1. tyg. tabletek, więc poszłam do ginekologa i zażyłam tabletkę 72h po. Czy w takim przypadku jest możliwość, że mogę być w ciąży?Kiedy mogę najwcześniej wykonać test z krwi na obecność HCG?

Odnośnik do komentarza
Gość zapominalskaa

Witam,
biorę Yasmin od dłuższego czasu. Jednak teraz, pod koniec 3. tygodnia zapomniałam wziąć tabletki w piątek. Zorientowałam się w sobotę, biorąc sobotnią tabletkę - piątkowej nie wzięłam w ogóle. Po czym przeczytałam, że skoro pominęłam tą piątkową to sobotniej nie powinnam już w ogóle brać tylko zrobić 7-dniową przerwę... No więc wczoraj (niedziela) tabletki już nie wzięłam i dzisiaj też już nie wezmę (dzisiaj wypada ostatnia z opakowania) ...
No i teraz pytanie - czy wobec tego następne opakowanie powinnam rozpocząć już w ten piątek?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
biorę tabletki S**** 20 , wczoraj zapomniałam wziąć tabletkę o 23:00 , wzięłam ją o 9:45 dzisiaj ,koło 11:15 wystąpił luźny stolec, lekka biegunka , odwiedziłam toaletę raz. Pytanie brzmi czy powinnam wziąć dodatkową tabletkę ,a potem tą o 23 normalnie , czy darować sobie? Chyba ochrona nie powinna być osłabiona jeśli teraz nie wezmę dodatkowej tabletki tylko tą o 23 ? Jakoś 5 dni temu też zapomniałam o tabletce ,ale wzięłam ją przed upływem 12 godzin. Czy ochrona będzie osłabiona jeśli dzisiaj odbędę stosunek ? Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie o skuteczność tabletek antykoncepcyjnych w mojej sytuacji.
Od 8 miesięcy biorę tabletki Daylette, nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki,
w środę zapomniałam przyjąć 16stej tabletki z blistra, powinnam ją zażyć o 19 lecz zażyłam dopiero
w czwartek o 17 i kolejną czwartkową o 19.
Przeczytałam w ulotce że trzeba brać następne opakowanie bez robienia przerwy lub skończyć przyjmowanie aby nastąpiło krwawienie. Niestety po kilku dniach w sobotę znowu zapomniałam jej przyjąć i zamiast tego wzięłam już tabletkę placebo o 3 w nocy, teraz kontynuuję i czekam na krwawienie z odstawienia. Czy jeśli po czterech placebo dalej zacznę brać
nowe opakowanie to będę zabezpieczona
od pierwszego dnia? Dodam też że kilka dni przed nieszczęsną środą skończyłam brać antybiotyk... Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

wiesz co mocno niepowazne jest Twoje zachowanie... chcesz się kochaś a ie potrafisz zapamiętac zeby brać tabletki tylko ciągle je zapomniasz... przy 2 zapomnianych tabletkach i nie zastosowaniu się do polecenia producentów oraz braniu antybiotyku ( niektóre z nich osłabiają działanie tabletek) to skuteczność tabletek została moim zdaniem mocno obniżona., I radziłabym Ci zrobić test

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki od 7 miesięcy i jak wspomniałam nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zapomnieć, wcześniej brałam tabletki przez 2 lata i również nie miałam takiej sytuacji żeby dwukrotnie zapomnieć tabletki, a moje zachowanie jest odpowiedzialne bo nie kochałam się przez to z moim chłopakiem od 3 tygodni bez zabezpieczenia, nie proszę o krytykę tylko o profesjonalną odpowiedź na moje pytanie...
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam.Boję się ciąży,bo od tygodnia mam dziwne objawy codzienne migreny,bóle w dole brzucha i od wczoraj lekkie plamienie,jest mi cały czas niedobrze,nie mogę znieść prawie żadnego zapach,jestem strasznie zmęczona i smutno mi na przemian ze złością.zawsze brałam tabletki była 7 dniowa przerwa na okres,w czasie mięsiączki kochałam się z mężem po niej też,a byliśmy na wakacjach i całkowicie zapomniałam o tabletkach.Po 7 dniowej przerwie nie zaczęłam ich brać tylkopo 2 tygoniach w domu.Współżyjemy regularnie. dopiero wczoraj to mi przyszło do głowy zrobiłam wieczorem test ale był negatywny.Czy mu wierzyć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...