Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej


Gość anonim2223

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zapomnialam wziac w 3 tyg 15 tabletki,minelo wiecej niz 16 godz...pozniej przyjelam 2 naraz. W dzien po pominieciu tabletki odbylam stosunek,jakie jest ryzyko zajscia w ciaze? Dodam,ze reszte tabletek wzielam do konca i zrobilam 7dniowa przerwe...krwawienie wystapilo. Ale teraz nie najlepiej czuje sie i nie wiem jaki moze byc tego powod? Mam bole w dole brzucha,czasem mdlosci. Prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

witam. jest w trakcie przyjmowania 7 opakowania tabletej diana35. w drugim tygodniu pominelam jedna tabletke (w ogole jej nie przyjelam) i ta z nastepnego dnia przyjelam z opoznieniem ale nie wiekszym niz 12 h. 3 dni przed pominieciem pierwszej tabletki doszlo do stosunku. partner mial prezerwatywe i dodatkowo nie doszlo do wytrysku wewnatrz. mysle ze lepszej formy zabezpieczenia byc nie moze ale mimo to... moge zajsc w ciaze przez roztargnienie? prosze o szybka odp

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

W przypadku pominięcia tabletki w 2 tygodniu(8 dzień), należy przyjąć tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli będzie to oznaczać przyjęcie dwóch tabletek na raz. Następnie tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Jeżeli zastosuje Pani się do powyższego zalecenia, ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona i nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeżeli spóźniłaś się z wzięciem tabletki o więcej niż 12h a w tym czasie współżyłaś bez innych zabezpieczeń to jest pewne ryzyko. Weź jak najszybciej zapomnianą tabletkę, a następnie tego samego dnia weź kolejną o porze w której normalnie je przyjmujesz ;)

Odnośnik do komentarza

Witam,

w sobotę o 19.30 miałam przyjąć tabletkę Lesinelle po 7dniowej przerwie, jednak zrobiłam za długa przerwę z czystej nieuwagi i w niedzielę rozpoczęłam blister o normalnej porze, jednak, gdy sie zorientowałam, zażyłam tą sobotnią tabletkę o 9 rano w poniedziałek. Czy dobrze zrobiłam? Czy nie należy przerwać opakowania. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry,
ratujcie prosze bo sie stresuje...:(
w sobote zażyłam 6 tabletke antykoncepcyjna 1 tygodnia, w niedziele zapomniałam zażyć kolejnej i był stosunek ale bez wytrysku( partner wyszedł wcześniej i nawet nie dokańczaliśmy seksu) i nastepną tabletke zażyłam w poniedziałek( 2 od razu) czy jest szansa zajścia w ciąże??

Odnośnik do komentarza

Mam taki problem.. Od ponad 3 lat biore tabletki yasminelle. Zdarzalo mi sie ze pominelam jakas tebletke ale zawsze bylo to mniej niz te "12 godzin". Teraz jednak zapomnialam przyjac 2 tabletki z trzeciego tygodnia i kiedy sobie o tym przypomnialam nastepnego dnia bylo juz grubo ponad. 12 godzin.. Z moim chlopakiem ostatni raz kochalam sie 4 dni wczesniej wiec nie podejrzewam tu zadnych potrzeb do niepokoju. Ale moje pytanie jest nastepujace. Poniewaz opcja przerwania blistra odpada, poniewaz wzielam pominieta tabletke dzien pozniej, zostaje mi polaczenie dwoch opakowan jedno po drugim. Ale chcialabym tego uniknac. Czy wiec jesli dokoncze to opakowanie, zrobie normalnie tydzien przerwy i przy kolejnym opakowaniu bede dodatkowo stosowac prezerwatywy to czy ochrona przed ciaza bedzie zachowana?
Bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam! Pominęłam jedną tabletkę z 2 tygodnia. Ostatni raz współżyłam 11 dni przed pominięciem pigułki, więc sądzę, że jak na dzień dzisiejszy nie zaistniało ryzyko zajścia w ciążę, ale chciałabym się dowiedzieć, jak to będzie wyglądało dalej? Nie chciałabym rezygnować w tym momencie z 7-dniowej przerwy i jestem ciekawa, po jakim czasie zażywania tabletek z kolejnego opakowania będę zabezpieczona przed ciążą? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość ALEKSANDRA-95

Witam!

Mam problem ponieważ, od 6 miesięcy regularnie zażywam tabletki antykoncepcyjne "Daylette", a wczoraj niestety zapomniałam o jednej z nich. O 20 zawsze biorę tabletkę, wczoraj włączyło mi się powiadomienie, ale niestety musiałam wyłączyć, bo byłam u lekarza o tej godzinie i miałam wziąć ją potem. Przebudziłam się o 9:00 przypominając sobie o niej i od razu wzięłam pominiętą tabletkę (17 tabletka z blistra).Wzięłam ja po jakiś 12h i 5min. Działo się to wszystko z piątku na sobotę. I dodam jeszcze, że w dzień pominiętej tabletki WSPÓŁŻYŁAM z moim chłopakiem i na dodatek wytrysk był we mnie.

PROSZĘ o pomoc!:(

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę już drugie opakowanie tabl anty Syndi 35, we wtorek mialam wziac 7 tabletke z opakowania ale zapomnialam a w srode przez pomylke wzielam ta tabletke z wtorku bo myslalam ze to wtorek dopiero jak popatrzylam w kalendarz to sie zorientowalam ze umknol mi jeden dzien. W czwartek dostalam plamienie z samego rana. Teraz nie wiem co mam zrobic przez moje zapomnienie. Podczas rozpoczecia 2 opakowania tych tabletek bardzo sie zmienilam, mam napady zlosci, placzu z byle czego, chlopaka czepiam sie o najmniejsze blache rzeczy. Wiem ze go bardzo ranie ale nie umie nad tym zapanowac, on sie na mnie zlosci a ja go ciagle musze przepraszac za moje zachowanie. Mysle zo to przez te tabletki tak sie ze mna dzieje. Zaczelam brac Mg z witamina B6 moze cos pomoze?? Proszę o wasze odpowiedzi bo strasznie sie z tym czuje, no i w sprawie tej zapomnianej tabletki nie wiem co robic. Musze czekac do miesiaczki? Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Postaram się dokładnie opisać mój problem. Otóż zaczynałam nowe opakowanie tabletek. Wzięłam trzy pierwsze, czwartego dnia zapomniałam wziąć, następnego dnia wzięłam dwie. potem brałam normalnie. 4 dni po tym uprawiałam seks, facet skończył we mnie. Pomyślałam, że jest prawdopodobieństwo ciąży, więc zastosowałam metodę Yuzpe, 4+4 microgynony. pomyślałam, że odstawię tabletki antykoncepcyjne, żeby nie robić więcej zamieszania w organizmie. Wystąpiło krwawienie z odstawienia (zwykle było po 4 dniach, a tym razem po 7). było obfite. Od wczoraj pobolewają mnie jajniki, jak na miesiączkę, której powinnam dostać za 2 tygodnie. To wszystko działo się dwa tygodnie temu. Czy jest duże ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam! W srodę przyjełam 10 tabletkę o godz 20 (przed odbytym stosunkiem), czwartkową wziełam dopiero dziś (piatek) o godz 10.30. W czwartek rano także doszło do stosunku. I nie wiem czy brać dziś normalnie kolejna tabletke o 20 i czy pominiecie w czwartek miało jakiś wpływ na wczesniejszy stosunek? Zabezpieczać sie teraz dodatkowo czy nie robic 7 dniowej przerwy między opakowaniami. Pomóżcie:)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, biorę tabletki od półtora roku( microgynon21). nIGDY Nigdy nie zdażyło mi się zapomnieć o tabletce, jedynie czasem nie wziąłam o tej godzinie co zawsze(17:00), a np. pół godz poźniej lub godzinę. Zapomniałam wziąść 13 tabletki z blistra. Zorientowałam się dopiero nastepnego dnia gdy zadzwonił mi budzik na tabletkę. Wziąłam tebletkę tą 13 i 14 z tego danego dnia. Niepokoi mnie jednak fakt, że współżyłam 12 dnia, 13( tego ktorego pominęłam tabletkę)i 14..Czy mogę zajść w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Witam mam 17 lat i stosuje tabletki antykoncepcyjne YAZ (24+4) ale pominęłam jedną tabletkę w pierwszym tygodniu zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, następnieznów pominęłam jedną tabletkę w drugim tygodniu tego samego blistra i znów zrobiłam wszystko z instrukcją, nie było współżycia, ale w 3 tygodniu ponownie pominęłam tabletkę, lecz współżycie już było i to w ten sam dzień co wzięłam zaległą tabletkę... Na oapkowaniu napisane: Pominięto więcej niż jedną jasnoróżową tabletkę z jednego blistra zgłosić się do lekarza. Czy mogę być wciąży? Jestem strasznie wytraszona i boje się że mogę mieć dziecko. Proszę o odpowiedź i pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam, tabletki antykoncepcyjne yaz (24+4) biorę od 3 miesięcy. 3 razy współżyłam bez zabezpieczenia w okresie placebo i pierwszym tygodniu brania tabletek. nie zdarzyło mi się wtedy zapomnieć ani jednej tabletki ale brałam ziołowe tabletki Sollievo na przeczyszczenie które jednak zawsze występowało ok 10-14 godzin po przyjęciu tabletki. Ostatnio zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z 2 tygodnia. Teraz w 3 tygodniu pojawiło się plamienie, trwa dopiero 1 dzień ale bardzo się martwię. Czy ziołowe tabletki mogły obniżyć działanie tabletek antykoncepcyjnych jeśli zażywałam je ok 2 godziny po przyjęciu ale biegunki występowały następnego dnia rano? Jak długo plemniki mogą przetrwać w moim ciele żeby można było wykluczyć możliwość ciąży? Czy zapomnienie tylko o 1 tabletce podczas regularnego stosowania naprawde może bardzo zwiększyć ryzyko zapłodnienia? Dodam, że ostatni raz współzylam bez zabezpieczenia na początku pierwszego tygodnia brania tabletek. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Gość rozkojarzona

Witam,
Mamy dzisiaj wtorek, zorientowałam się, że nie wzięłam 23. tabletki Yazu (poniedziałkowej), czytałam ulotkę ale nie wiem jak zinterpretować słowa: "bezpośrednio przejść do 4-białych tabletek i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra" - jeżeli dzisiaj zacznę brać tabletki placebo, to mam wziąć wszystkie cztery i dopiero potem zacząć nowe opakowanie? Wtedy to będzie aż pięciodniowa przerwa między jednymi a drugimi tabletkami z substancją czynną, gdzie w ulotce napisano by nie wydłużać okresu bez tabletek do więcej niż 4 dni. Proszę o pomoc - czy mam zatem wziąć tylko 2 tabletki placebo żeby czas bez tabletek skrócić do 4 dniowej przerwy między dwoma opakowaniami?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...