Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego gruczolakowłókniak mnie boli?


Gość Ewelina17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina17

Witam. Rok temu wykryto u mnie powiększony gruczoł w prawej piersi. Kilka dni temu wykonałam ponowne usg. Chciałabym prosić o interpretację wyników. " W sutku prawym na godzinie 10 i 12 widoczne izoechogenne nieregularne ogniska wielkości odpowiednio 15x9, śr 6mm oraz 15x7mm - podejrzenie gruczolakowłókniaków. Wskazana biopsja. " Biopsję wykonaną będę miała dopiero za miesiąc. Problem polega na tym, że odczuwam kłucie w piersi. Chciałabym prosić o krótką odpowiedź czy przy gruczolakowłókniakach takie odczucia są możliwe oraz o interpretację mojego wyniku. Siostra mojej matki niedawno miała mastektomię, co powoduje u mnie podwójne przerażenie. Nadmienię, iż mam 20 lat a kilka miesięcy temu zaczęłam stosować plastry antykoncepcujne.Bardzo proszę o odpowiedź. Takich miejsc jak to jest zdecydowanie za mało. Pozdrawiam. Ewelina.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Ostateczne rozpoznanie co do charakteru i rodzaju zmiany poznasz z chwilą odebrania wyniku badania histopatologicznego bioptatu. Obecne badania wskazują na łagodną zmianę. Przy tego rodzaju zmianach można zaobserwować ból piersi. Należy zastanowić się również, czy bóle nie są związane na przykład z cyklem miesiączkowy. Jeśli bóle nie ustąpią warto wybrać się do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...