Skocz do zawartości
Forum

Prawdopodobieństwo ciąży, tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z następującą sytuacją. Od 3 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne - Jeanine. Kilka dni temu skończyłam 3 blister, dziś zaczynam 4. Podczas pierwszego blistra miałam wizytę u dentysty, który przepisał mi 3-dniowy antybiotyk - klindamycyne, tak wiem, że może on obniżać działanie tabletek. Jednak dzwoniąc do mojego ginekologa, pytając o interakcję, powiedział, że ryzyko prawie wcale nie występuje. W czasie brania antybiotyku odbyłam stosunek z partnerem, przerywany. Ze względów lekkiego stresu po 8 dniach wykonałam test ciążowy - wynik negatywny. Pod koniec blistra pojawiły się plamienia, ale zostałam uprzedzona, że to normalne podczas pierwszych opakowań. Krwawienie z odstawienia pojawiło się w czasie przerwy, po 22 dniach od stosunku dla pewności wykonałam kolejny test - wynik negatywny, parę dni pózniej jeszcze jeden - wynik negatywny. Po kolejnych opakowaniach tabletek występowało normalnie krwawienie z odstawienia. Jednak podczas brania 3 opakowania dziwnie lekko powiększył mi się brzuch, mimo braku wzrostu wagi. Czytałam o tym trochę - ponoć jest to jeden z efektów ubocznych antykoncepcji hormonalnej tak jak napuchnięte piersi, które tak samo u mnie się objawiają. Jednak zostaje we mnie jakiś tam procent niepewności, czy aby to nie ciąża wynikająca z tamtego stosunku, czy może testy się mylą. Od tamtego czasu miało miejsce jeszcze parę stosunków, tak samo przerywanych, jednak tabletki były brane regularnie, brak jakichkolwiek przerw i pominięć. Proszę bardzo o opinię na ten temat, z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza

Skoro zrobiłaś tyle testów ciążowych i wynik był negatywny, a i sam lekarz powiedział że antybiotyki o których wspomniałaś nie zaszkodzą, nie ma szans na to ze jestes w ciąży. Ja rowniez używam tabelki antykoncepcyjne i każdego miesiąca stresuję się że coś poszło nie tak. Sądzę że to całkiem normalne że się tym martwisz. Jedyny problem tkwi wlasnie w tym że za dużo o tym myślisz. Radzę ci się tym mniej przejmować. Jesli masz jakies wątpliwości, zrób test. Wynik negatywny? To dobrze! Nie ma sie czym martwić ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...