Skocz do zawartości
Forum

Spirala Levosert a niechciana ciąża


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanie odnosnie spirali Levosert.Została założona w 4 dniu cyklu .Plamienia byly dosłownie poltora dnia.Czy mozna uprawiać sex bez zabezpieczenia w drugi dzien po zalozeniu? czy odrazu w pelni w pierwszym miesiącu chroni przed niechciana ciąża?

Odnośnik do komentarza
Gość __Vikaaaaa__

A ja nie rodziłam jeszcze i mam założoną wkładkę Levosert. Mój lekarz nie widział żadnych przeciwwskazań do jej założenia, a nawet bardziej sugerował mi wkładkę ze względu na to, że mam problemy z krzepliwością krwi - przy tabletkach było duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza

Ja brałam tabletki prawie 10 lat. Dopiero rok temu ginekolog zaproponował mi własnie wkładę Levosert. Na początku miałam mieszane uczucia, bo jeszcze nie rodzilam i wydawało mi się, że to opcja tylko dla kobiet, które juz rodziły, ale nie - wszystkie mogą. Nie mogę pozowlic sobie teraz na dziecko, żyje ciągle na walizkach - taka praca, ale dobrze mi z tym. Może za kilka lat zdecyduje się - ale poki co uwazam, że wkładka to świetna sprawa w porównaniu do tabletek. Nie trzeba o nich pamietąc, latac po recepty - spokoj. Jesli rozważacie zmiane tabletek na wkladke, to polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja mam Levosert i założyłam na 3 lata, jest też Mirena, którą zakłada się na 5. Teoretycznie Levosert i Mirena maja identyczną dawkę hormonów,. więc obie można nosić do 5 lat. A wkładkę powinien zdejmowac i zakladac ginekolog.

Odnośnik do komentarza

Też mam Levosert - nie planuje dzieci w ogóle i dla mne jest to najlepszy wybór jesli chodzi o antykoncepcję. Moja 3 wkładka z kolei i nigdy nie miałam problemów. Ważne są regularne wizyty kontrolne - ale o tym chyba powinna wiedzieć każda kobieta niezaleznie jaka metodę antykoncpecji stosuje.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wkładkę levosert. Założyłam 31 grudnia powiem ze bolało przy zakładaniu i 3 dni po założeniu miałam potworne bóle jajników . Dzisiaj jestem 18 dzień od założenia i mam potworne bóle głowy migrena, ból brzucha i nudności takie mogą być objawy niepożądane tylko ile bedą trwały bo ból głowy jest tak uporczywy ze nie mogę funkcjonować normalnie.

Odnośnik do komentarza

Niestety jest to ingerencja w organizm i kazdy moze zareagować inaczej. Ja po założeniu wkladki mialam jedynie troche problemow z cerą, na szczescie zadnych dolegliwosci bolowych. Masz dopiero 3 tyg - niebawem powinny minać, jesli jednak nie, to koniecznie idz do ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Mirellaa

Oczywiście, że lekarz - bo wkładkę zakłada się do macicy - nie ma opcji żeby samemu to włożyć. Wkładkę zakłada się na okres kilku lat najczęscieć 3 do 5, ale jeśli zajdzie potrzeba np. chcesz wczesniej zajsc w ciąże, można bez problemu ją usunąć - oczywiście w gabinecie ginekologicznym.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam wcześniej wkładkę na 5 lat, ale w międzyczasie zmieniły mi się plany - wyszłam za mąż i zapragnęłam dziecka, wiec wyjełam po niecałych 3 latach noszenia i bez problemu zszłam w ciąże. Teraz po urodzeniu dziecka znowu założyłam wkładkę - tym razem levosert i nie wyobrażam sobie obecnie żadnej innej metody, duuuuża wygoda i komfort.

Odnośnik do komentarza
Gość Bagatela

Mam Levosert od 5 miesięcy. Na początu zdarzały się plamienia, ale teraz od 2 miesięcy regularny okres o czasie i zdecydowanie mniej obwity niż przez założeniem wkładki. Żadnych innych niepokojących objawów nie mam, więc mogę powiedzieć, że wkładka się sprawdza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...